Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Majowy Diabeł

a ja dziś byłem u fryzjera i dziecko moje i otwarte było i łby wygolone mamy - i tu wyższość ojczyzny się objawia :)

w świetnym stanie Sława - chwała jej za to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
IBIZA04 twój ZENITH jest przepiękny!!! Jaki tam siedzi mechanizm?

Dzięki, w środku cal.405 28 kamieni 36000 A/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Majowy Diabeł
post-0-0-98569000-1331144597.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja dziś byłem u fryzjera i dziecko moje i otwarte było i łby wygolone mamy - i tu wyższość ojczyzny się objawia :)

w świetnym stanie Sława - chwała jej za to

Sława Sławie. :)

Jutro zaplanowałem nosić starego i strasznie budżetowego Ingersolla. Kupilem go wczoraj na bazarze za 3 funty. Właściwie to okrutnie przepłaciłem.

Nie wiedziałem że to taki badziew jest. Napis Swiss Made mnie w konia zrobił. :)

Mechanizm z wychwytem kołkowym. Kamienie 2 sztuki ma jedynie balans z jakimś nieźle wyglądającym antishockiem.

Wygląda jak pierwsze podejście cenowe w batalii z kwarcami chińskimi w zeszłym wieku. Ale urok swój ma.

Dzisiaj poskładam mechanizm po myciu i i będzie OK.

 

Wow !!! Ale fajny zegarek wlepiłeś w czasie jak pisalem posta


Ciesz się że nie szczekasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Majowy Diabeł

no :)

 

i choć to kwarcak to piękny jest. Neuro uważa, że ten zegarek w wersji mechanicznej byłby swoją parodią (a neuro w zegarkach jest bezbłędny). Ja jednak wersję mechaniczną bym chciał, tak dla potomności, a ostatnio na tz-uk nukają Eddiego o taką wersję - może cóś się urodzi, kto wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwarcak czy trybikowiec bez znaczenia. Fajny.

A ja się nie mogłem powstrzymać i szybko złożyłem Ingersolla. Cyka nieźle . Właściwie to chodzi całkiem głośno i fajnie.

Paski mi się zapodziały gdzieś to go razem ze skamieliną fotnąłem. Tam gdzie jego miejsce. Hahhahahaha

 

Moje pewno też

post-2370-0-64618300-1331144607.jpg


Ciesz się że nie szczekasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Sława dalej żyje, a gdzieś to sie podziewał kokopie?


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radku. Mniej więcej cały czas w tym samym miejscu.

Tylko bida aż piszczy i mizeria cienizną dusi. Poza tym sprawy rodzinne i wiatr w oczy.

Niszczy góry, plącze las itd. (jakiś koleś tak śpiewa)

Jak by powiedziała moja babcia: Pizdziec karabliam.

No ale jakoś tam pomału ..... wszystko OK


Ciesz się że nie szczekasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Kokopie witaj ponownie :)

 

A u mnie od dzisiaj:

 

p1050058zmn.jpg


Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow!!! Rozwaliło mnie no. Idę zapalić lepiej.

Jeszcze nie rzuciłem tego dziadostwa.

..... ale za to schudlem :)


Ciesz się że nie szczekasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzyzol- zabójczy mod, ta minutowa mnie rozwaliła! I świetny pach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywiad

Dzisiaj ćwiczę mięśnie nadgarstkowe

 

Obraz022.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem jakiegoś paska.

Nie znalazłem. Znalazłem za to Funkiego. A myślałem że go gdzieś zgubiłem.

Swoją drogą nie widziałem go z rok jeżeli nie dłużej. Dalej chodzi i wykazuje odchyłkę 3 sek !!!!!!!

Niezły nawet jak na kwarca.

 

post-2370-0-04678700-1331144767.jpg


Ciesz się że nie szczekasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sszwedo

A teraz wywołam burzę. :) :)

Wczoraj dotarła do mnie paczka z takim oto ?no_name?, co prawda łudząco przypomina zegarek jednej ze znanych firm, ale nie nosi kompletnie żadnych oznaczeń, brak na nim jakiegokolwiek napisu .

Poddaję mój "czyn" pod wasz osąd. :)

post-0-0-20533400-1331144814.jpg

post-0-0-12562500-1331144816.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba,bo przypomina mi Panerai...ale to nie Panerai...ale to nie szkodzi...i nie podróba-co najistotniejsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

sszwedo - a co to za sikor, gdzie kupiony ? Wygląda całkiem nieźle, ale nadal to coś tylko przypomina OP. Czy to podróbka, czy nie to nie będę oceniał, ale skoro paneraiopodobna Marianna nią była... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwedo przyznaj się, że sam go wydziergałeś :) Dlatego "no name" :)


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sszwedo

No nie sam nie dałbym rady :)

Moje pierwszwe wrażenia są bardzo pozytywne, dobra jakość wykonania, koperta i dekiel stalowy z przeszkleniem, szkiełko reczej mineralne (w opisie było szafirowe)z wewnętrzną powłoką antyrefleksową. Tarcza jednolicie czarna matowa "dwówarstwowa" indeksy "wycinane" wypełnione substancją świecącą (celowo napisałem substancją bo krótko świeci) .Mechanizm klon Unitasa ETA 6497 z mikroregulacją, dosyć precyzyjnie wykonany, paski genewskie, wyglądają raczej na szlifowane(jeśli są odlewane to nie jestem w stanie dokładnie tego rozpoznać), Standardowo był pasek a la Croko, ale zamówiłem sobie do kompletu Python/Snake Strap/Band. Całośc kupiona na znaym portalu aukcyjnyem na literę e..., link do zdjęć "fabrycznych" http://www.exclusivediscount.co.uk/watches/clone_unitas.jpg

A " odkrywcą " tego no_name był Porcelain

 

Na dowód że to nie ja :)

post-0-0-30957100-1331144822.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie się podoba,bo przypomina mi Panerai...ale to nie Panerai...ale to nie szkodzi...i nie podróba-co najistotniejsze :)

 

Bo nie ma napisu?

 

Podróba nie jest zegarek Sszwedo podobny do F. M. Jest podobny. To coś bez napisów jest podróbą. I po co w takim razie na pasku Officine Panerai. Czy też podróba? Czy zapłacileś Ssywedo za pasek więcej niż za zegarek? Byłaby ciekawa sytuacja - orginalny pasek, podrabiany zegarek.

 

Sszwedo - masz wspaniałą kolekcję rosyjskich (i nie tylko) zegarków. Dzięki temu czemus mam już inne spojrzenie. Ale każdy robi co uważa za słuszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sszwedo
Sszwedo - masz wspaniałą kolekcję rosyjskich (i nie tylko) zegarków. Dzięki temu czemus mam już inne spojrzenie. Ale każdy robi co uważa za słuszne.

Zakup tego zegarka nie oznacza że od dzisiaj będę zbierał zegarki wyprodukowane za Wielkim Murem, kupiłem go tylko dlatego że jest pozbawiny jakichkolwiek oznaczeń sugerującuch jakiegokolwiek producenta a pasek nie pochodzi od tego zegarka. Dla mnie ten zakup jest rodzajem experymentu, koniecznie chciałem zobaczyć jak wygląda coś co u wielu kolegów wywołuje tak negatywne odczucia. Ja osobiście uważam że Chiny w niedługim czasie staną się znaczącym producentem zegarków i nie mówię to o pseudo zegarkach za 5$. Jakość tego zegarka w niczym nie odbiega od jakości Vodolaza, który jak by nie patrzeć też jest łudząco podobny do produktów znanej włoskiej firmy i nikt na tym forum z tego powodu nie protestuje. Prezentując zdjęcia zdawałem sobie sprawę iż wkladam kij w mrowisko, i dokładnie taki był mój cel, chciałem wywołać dyskuję na temat który jest poniekąd tematem Tabu, wszyscy o nim wiedzą ale się o nim nie rozmawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruję, że zaczniesz zbierać złom. Jednak pośród Twoich zegarków to cos wygląda jak efekt niewyprowadzenia pieska za potrzebą, na środku pałacowego holu.

Sszwedo - poczytaj poprzednie tematy. Wodołaz jest podobny. Ma swój INNY werk, inna tarczę, inna koronke i inne wymiary. To Twoje czy MM są identyczne - nawet werk jest podróbka nie tyle Unitasa 6497, a konkretnego, modyfikowanego werku dla Panerai przez Soprod.

Wodołaz i Twój zegarek to ewidentnie inne bajki. Pierwszy podobny, drugi podróba, w sliski sposób omijająca prawo (osłabia mie stwierdzenie, że nie podróba bo ma inne napisy, lub wcale) Przecież to na 100% kolejna ewolucja Mariny.

 

Tak więc daruj sobie wywoływanie dyskusji, a wysil sie i poczytaj sporo postów na temat tego czegoś. Naprodukowaneo masę postów nie wartych funta klaków - dawno dyskusja sie zakończyła, bo zapewne, na szczęście, uznano, że nie ma zupełnie o czym. Jeśli jednak traktujesz temat jako tabu , ale w ramach niepotrzebnego jątrzenia chcesz sobie "podyskutować" - jest temat o zegarkach chińskich - tam miłośnicy nie tylko chińskich zegarków ale i tego typu podrób powtórują na temat szczytowych osiągnięć zegarmistrzostwa garażowego. (bo o porządnych chińskich zegarkach jak do tej pory głębszej dyskusji nie było - jakoś miłośnicy cicho siedzą)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dzisiaj:

 

post-26110-0-27084700-1331144828.jpg


“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.