Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

szymon__k

Pikna ta ...Strielka.Co to wogle jest?Nie widzialem jeszcze tego modelu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szymon__k

Pikna ta ...Strielka.Co to wogle jest?Nie widzialem jeszcze tego modelu :D

 

A dzieki też mi się bardzo podoba:) Jeśli się nie mylę jest to model 3133/2121205B


“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dzieki też mi się bardzo podoba:) Jeśli się nie mylę jest to model 3133/2121205B

 

Swietne zdjecie! Dodatkowo jak na Strele to wypadla dosc masywnie i fajnie na nadgarstku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietne zdjecie! Dodatkowo jak na Strele to wypadla dosc masywnie i fajnie na nadgarstku!

Bo Strela wbrew pozorom nie jest takim bardzo malutkim zegareczkiem, "suchy odczyt" średnicy 38mm wskazywałby, że jest malutka. Ale w rzeczywistości jest dosyć grubaśna, i ma dość masywne, bardzo długie uszy. W pomiarze lug-to-lug jest dłuższa np od klasycznego divera Seiko skx007 (który ma średnice 42mm)

Wszystko razem to sprawia, że nie wygląda jak delikatny garniturowiec, tylko raczej jak trochę mniejszy toolwatch.

 

Tak się składa, że przypadkiem też ją miałem dzisiaj na ręku (w trochę innej wersji)

gallery_27913_38_15763.jpg

Edytowane przez Taktic

Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Strela wbrew pozorom nie jest takim bardzo malutkim zegareczkiem, "suchy odczyt" średnicy 38mm wskazywałby, że jest malutka. Ale w rzeczywistości jest dosyć grubaśna, i ma dość masywne, bardzo długie uszy. W pomiarze lug-to-lug jest dłuższa np od klasycznego divera Seiko skx007 (który ma średnice 42mm)

Wszystko razem to sprawia, że nie wygląda jak delikatny garniturowiec, tylko raczej jak trochę mniejszy toolwatch.

 

Tak się składa, że przypadkiem też ją miałem dzisiaj na ręku (w trochę innej wersji)

 

 

No to powiem, ze mnie baardzo zaskoczyliscie, ogladalem pare razy rozne stely bo tarcze maja sliczne, ale nigdy nie zdecydowalem sie na przymierzenie, bo wydawaly mi sie malutkie... moze to efekt tego, ze byly eksponowane obok aviatorow i wielikich vostokow...

kiedys byl taki fajny temat na forum - przymierzalnia, czy jakos tak, ale chyba odszedl w zapomnienie - moze warto go reaktywowac??

 

i ta strela w stali - to jest to!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo to jest nowa Striela. Striela "vintage" na mechanizmie 3017 (aka Venus 150) byla sporo mniejsza i dosc filigranowa. Wspolczesna reedycja na 3133 (aka Valjoux - latwo poznac, bo ma datownik, oryginalna Striela nie miala) jest sporo wieksza i masywniejsza.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex, IWC, Pereelet - rewelacyjne !


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten zegarek polowałem 2 lata od kiedy zobaczyłem go na własne oczy. Perrelet Le Locle w czerni. Wreszcie jest !!!!

Zdjęcia takie sobie ale do galerii zrobię lepsze.

 

Niesamowicie ciekawy ... i wybacz laikowi pytanie - czy to na czym jest napis Perrelet to wahnik?

 

I oczywiscie gratuluje , oplacalo sie czekac 2 lata:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wachnik. Mechanizm Perreleta - Double Rotor - zegarek ma dwa wachniki to podobno szybciej i lepiej nakręca. Wachnik na tarczy wykonany jest z białego albo żółtego złota w zależności od wersji kolorystycznej tarcz i wskazówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, Wasze Strele są super - do Galerii z nimi!

 

Dzieki:) Tak się właśnie zbieram od dłuższego czasu żeby zrobić porządną sesję moim zegarkom... może już niedługo:)


“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.