Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

Mój przyjaciel niebezpiecznych podróży ;)

 

Fajny zestaw. Co to za pasek?


Czas jest wielkim nauczycielem ale niestety zabija wszystkich swoich uczniów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dotarł nowy kolega(a może koleżanka) PO:).

 

Gratulacje fajny zestaw. Mnie też bierze na "orange" ale myślę o Doxie.


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Majowy Diabeł
post-0-0-31480600-1331569309.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Japonski Seamaster z 64 roku dlugo jeszcze nie zejdzie z nadgarstka.Jakosc wykonania jest po prostu oszalamiajaca ;)

post-27934-0-71335800-1331569411.jpg


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

img00030201005200845.jpg

img00034201005210907.jpg

Pan cudo.Zwróciliście uwagę, że każdy Panerai jakkolwiek sfotografowany jest cudny. Każda fotka z Panem jest super. Ta oczywiście również. Gratulacje.


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-26957-0-19044900-1331569580.jpg Edytowane przez Voli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedmiot dwufunkcyjny - można użyć jako broni jednocześnie odnotowując o której to nastąpiło dla prokuratora pytającego o okoliczności użycia ciężkiego tępokrawędzistego narzedzia :)

post-30828-0-54294900-1331569582.jpg

Jak stwierdzić, że nie był w użytku kilka dni pod rząd? :) do dnia zatrzymania, przesłuchania oczywiście? :rolleyes:

Ma ktoś doświadczenie jak taki właśnie zegarek /koperta/domowym sposobem odnowić, wypolerować, usunąć rysy,wgniecienia ?


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sława zdobywała sobie popularność raczej odważnym (jak na sowieckie warunki) wzornictwem, nigdy wybitną jakością werków - zegarek w momencie solidnego uderzenia prawdopodobnie sam w filmowym stylu zarejestruje godzinę walki zatrzymując się dzięki "takiemu sobie" antywstrząsowi tongue.gif

 

Zegarek ma kopertę mosiężną, chromowaną - w domu można ją przepolerować tylko (pasta polerska i filcowa wkładka do wiertarki (trzeba uważać), ręcznie szmatką. są też pasty do chromów, felg etc -nimi też się da trochę podpolerować) Polecam doać komuś kto ma w pracy polerkę, znacznie lepiej się pracuje. Można oddać do jakiejkolwiek galwanizerni by nałożyli nową powłokę lub do wyspecjalizowanej firmy - zazwyczaj robia to lepiej (estetyczniej), kosztuje to kilkadziesiąt złotych.

Edytowane przez Voli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
v7xpy.jpg Edytowane przez seiken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny zegarek gratuluje. Drażni mnie tylko ze jak na niego spojrze to pierwsza myśl BREGUET MARINA - odtworczy koncept ale zegarek super

 

Mnie ten czasomierz (skadinand bardzo fajny, gratulacje dla posiadacza) przypomina bardzo (ale to bardzo) jeden z modeli Gevrila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drażni mnie tylko ze jak na niego spojrze to pierwsza myśl BREGUET MARINA - odtworczy koncept ale zegarek super

Oczywiście zawsze jak widzimy dwa podobne zegarki, pierwsza myśl jaka nam przychodzi do głowy, to że firma mniej prestiżowa (czytaj tańsza) odtworzyła firmę bardziej prestiżową. I to jest naturalne myślenie.

Pamiętajmy jednak że ten styl "breugetowski" jest stylem bardzo klasycznym, spotykanym na wieżach zegarowych już w średniowieczu... pierwszy lepszy przykład jaki mi przychodzi do głowy to zegar w Machynlleth. Pamiętam też że widziałem kiedyś zegar "breugetowski" w Pradze, i pamiętam dokładnie datę powstania tego zegara 1410 rok (łatwo zapamiętać). Oni nie mogli 'odtworzyć' Bregueta na 400 lat przed powstaniem firmy Breguet. Często też popularny Tissot LeLocle (rzymski) jest oskarżany o kopiowanie z Bregueta. Tymczasem jest to również odtworzenie jakiegoś średniowiecznego zegara kościelnego z Le Locle, w dodatku już nie istniejącego, tylko z jakichś rycin...

Czyli generalnie nie ma co się tak bardzo bulwersować. Wzorców gotyckich, czy neogotyckich, pojedyncza firma nie może sobie zastrzec.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Majowy Diabeł

wrócił do tatusia :)

moje maleństwo

śliczne dzięki crk

 

post-0-0-91824000-1331569638.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrócił do tatusia :)

moje maleństwo

śliczne dzięki crk

 

post-30828-0-44673500-1331569757.jpg

Super ojciec,syn jest pod dobrą opieką .gratulacje


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Majowy Diabeł

Super ojciec,syn jest pod dobrą opieką .gratulacje

no dziękuję :), bo pisząc ojciec miałem na myśli siebie :)

 

EDIT

 

BBRABUSS

nie przepadam za glycynami, ale ta jest przezajebista

a całe czarne też so?

Edytowane przez Majowy Diabeł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dziękuję :), bo pisząc ojciec miałem na myśli siebie :)

 

 

Tak wiem.Chyba każdy z nas zna przypowieść o synu marnotrawnym,jego powrocie :rolleyes:


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.