Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość polak902

a ja mam pytanie niestety nie w temacie ale tak na szybko. ile kosztuje taki ORIS dokladnie jak ten nowy i gdzie mozna kupic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

a ja mam pytanie niestety nie w temacie ale tak na szybko. ile kosztuje taki ORIS dokladnie jak ten nowy i gdzie mozna kupic?

 

W Polsce cena katalogowa to 6820zł, a kupić możesz w sklepach, które Orisa sprzedają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce cena katalogowa to 6820zł, a kupić możesz w sklepach, które Orisa sprzedają.

 

W USA dokladnie $1540.00 od autoryzowanego sprzedawcy, lub $200.00 taniej od gray market sprzedawcy

gray market -

Edytowane przez STARUSZEK

ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena katalogowa w stanach to $2375.00, czyli $835.00 rabatu

Edytowane przez Robnyc

ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ręce:

 

post-7884-0-56877500-1331808651.jpg

 

 

 

na podłodze:

 

post-7884-0-33550300-1331808653.jpg

 

 

 

i na choince:

 

post-7884-0-24036000-1331808655.jpg

 

 

 

:(


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

W USA dokladnie $1540.00 od autoryzowanego sprzedawcy, lub $200.00 taniej od gray market sprzedawcy

 

Plus przy zakupie z Polski 23% Vatu.1540x3x123=5680zł. Zakładając zakup w Polskim sklepie z negocjacjami różnica znikoma, chyba że z USA ktoś przywiezie nam ten zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W USA dokladnie $1540.00 od autoryzowanego sprzedawcy, lub $200.00 taniej od gray market sprzedawcy

gray market - http://www.wordiq.co...ion/Grey_market

 

Czyli opłaca się kupić w USA i co prawda poczeka się trochę, ale będzie się około 1000zł do przodu, a z gwarancją chyba nie będzie problemu na miejscu skoro od autoryzowanego sprzedawcy byłby zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Czyli opłaca się kupić w USA i co prawda poczeka się trochę, ale będzie się około 1000zł do przodu, a z gwarancją chyba nie będzie problemu na miejscu skoro od autoryzowanego sprzedawcy byłby zakup.

 

Amerykańska gwarancja nie działa na terenie UE. Co do ceny to mi wyszło 100zł różnicy przy zakupie w pełni legalnym z Vatem i cłem, więc doliczając czekanie, nie wiem czy to się kalkuluje. Skąd wyszedł Ci 1000zł różnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli opłaca się kupić w USA i co prawda poczeka się trochę, ale będzie się około 1000zł do przodu, a z gwarancją chyba nie będzie problemu na miejscu skoro od autoryzowanego sprzedawcy byłby zakup.

Opłacała się, jeśli ktoś już tam jest lub ma znajomego na miejscu. Poza tym cena w stanach jest po dużym rabacie, a w Polce - katalogowa. W Polsce też dostaniesz rabat, może nie tak duży, ale różnica nie wyjdzie 1000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rob, ale masz fajnego Oriska :(


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amerykańska gwarancja nie działa na terenie UE. Co do ceny to mi wyszło 100zł różnicy przy zakupie w pełni legalnym z Vatem i cłem, więc doliczając czekanie, nie wiem czy to się kalkuluje. Skąd wyszedł Ci 1000zł różnicy?

 

Nie doczytałem, że 1540$ to cena już po rabacie i stąd 1000zł różnicy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam co do zegarkow z USA jeszcze jest clo i podatek stanowy 8% tylko nie wiem czy wszedzie natomiast napewno w NY :(


"W życiu najważniejsze jest zrozumienie faktu,że głupcy także maja czasem racje." W.Churchill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rob, ale masz fajnego Oriska :(

dzieki, komus tutaj pozazdroscilem...


ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam co do zegarkow z USA jeszcze jest clo i podatek stanowy 8% tylko nie wiem czy wszedzie natomiast napewno w NY :(

podatek miejski i stanowy w NYC to 8.75%, ale wystarczy zadzwonic do sprzedawcy z sasiedniego stanu, lub kupic przez internet zeby go ominac, przeylka jest zwykle darmowa, a wiec zaplacilem rowne $1540.00

Edytowane przez Robnyc

ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irek świetna beczka Van Der Bauwede - gratulacje :( Rzadko pojawia się w klubie ten zegarek :(


Pozdrawiam, Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irek świetna beczka Van Der Bauwede - gratulacje :( Rzadko pojawia się w klubie ten zegarek :(

 

Dzieki

Mam go juz od dawna , kupilem uzywany jako ciekawostke, bo nigdy nie mialem srebrnego zegarka


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zegarki kupione w USA jest gwarancja międzynarodowa producenta czyli uznawana tez w Polsce. Jeśli chodzi o podatki to tak jak pisze Rob, tzw. zakupy out-of-state nie podlegają podatkowi, np. jak kupię zegarek w NY i adres do wysyłki podam w NY to zapłacę podatek, natomiast jeśli poproszę o wysyłke do NJ to podatku nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Do skasowania

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Na zegarki kupione w USA jest gwarancja międzynarodowa producenta czyli uznawana tez w Polsce.

Podaj konkretną markę, bo ja znam z autopsji przykłady, że tak nie jest. Gwarancja z USA nie obowiązuję w UE. Nawet producenci tych zegarków mówili o tym wyraźnie.

Gwarancja jest, ale w razie awarii wysyłasz zegarek do USA. Oczywiście jest jeszcze konwencja rzymska, ale nie mam pewności czy obowiązuje w przypadku zakupów zegarkowych.

Reklamacja kupionego w USA towaru na podstawie europejskich przepisów jest niemożliwa. W razie sporu z amerykańskim sklepem internetowym' date=' europejskie centra konsumenckie nie są w stanie udzielić pomocy konsumentowi. Pośredniczą one w sprawach konsumentów z przedsiębiorcami z obszaru Unii Europejskiej, Islandii i Norwegii.[/quote']
Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nastąpił kryzys - mam dosyć ruskich zegarków. Dlatego dziś mój jedyny szwajcar. Poza tym mgła dziś, a we mgle zwierz tumanieje, zegar nawigacyjny się przydaje :D Z nowym paseczkiem wygląda ....no mnie się podoba.

post-29552-0-06762500-1331808775.jpg

 

post-29552-0-90069800-1331808776.jpg


www.slavnyhans.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super fortisek.....mam sentyment do tej marki....a paseczek....no nie wiem......ja swego czasu spacematikowi zafundowałem handmade z pomarańczowym przeszyciem :D ...polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.