Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

post-7884-0-79130400-1331826569.jpg

"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

001, fajne foto, ładne zestawienie całości, akurat na konkurs wiosenny w Galerii, tylko chyba za bardzo wyostrzone programowo, chociaż łatwo po tym poznać Twoje fotki więc może to niekoniecznie wada :)

 

A te dwie ostatnie Eterny :) szkoda że na co dzień nie jestem elegancki, bo już jedna z nich by u mnie też siedziała :)

 

Tymczasem, u mnie ciągle Airman i też jest fajnie :)


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weekendowo przy robieniu pasiorków :)

post-28232-0-54420800-1331826576.jpg

 

Witam,

 

Można prosić o referencję tego zegarka? Bardzo mi się podoba :-)

Edytowane przez pasjonat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To GW-9000 Mudman, TUTAJ masz reckę Lestafa jakby co:-)


SPINNERSTRAPy - szukaj na Instagranie lub FB po haśle "spinnerstraps"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 00110010000010011001

Fajnie, ze podobaja sie moje zdjecia, nie posiadam profesjonalnego sprzetu do pstrykania fotek, ale za kazdym razem tworzac nowe staram sie aby byly one na przyzwoitym poziomie.

 

1024.jpg?md=1299769030000

 

Zapraszam do galerii http://zegarkiclub.pl/forum/topic/56402-%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%8B-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8B%D0%B5/

Edytowane przez 00110010000010011001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal Ateska ...

IMGP7335b.JPG


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sergserg to jest import z Japonii? Przy studiowaniu historii Bulovy czytałem że Precisionist robi 10s/rok, a Citizen przeznaczony na tamten rynek jest lepszy aż o 5 sek. Nie wiesz jaki ma nr ref.?

 

Jest chyba jeszcze taka niewygodna kwestia co do tej dokładności, żeby zmierzyć osobiście odchyłkę trzeba mieć trochę samozaparcia i w ciągu roku pomiarowego nie regulować godziny przy zmianie czasu zima/lato ;)


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sergserg to jest import z Japonii?

Tak, to jest tzw. "Japan Domestic" model, spora część zegarków japońskich nie pojawia się poza Japonią.

 

Przy studiowaniu historii Bulovy czytałem że Precisionist robi 10s/rok, a Citizen przeznaczony na tamten rynek jest lepszy aż o 5 sek. Nie wiesz jaki ma nr ref.?

 

Od paru lat Citizen ma kaliber A660H, którego dokładność roczna określana jest maksymalną odchyłką +/-5s/rok. Mam wrażenie, że też gdzieś czytałem o wersji Precionista pod flagą Citizena na rynek japoński, ale nic nie mogę skojarzyć ani gdzie, ani co dokładnie.

 

Jest chyba jeszcze taka niewygodna kwestia co do tej dokładności, żeby zmierzyć osobiście odchyłkę trzeba mieć trochę samozaparcia i w ciągu roku pomiarowego nie regulować godziny przy zmianie czasu zima/lato ;)

No nie, to by było lekko bez sensu :)

 

W tej Attesie (i innych zegarkach na kalibrze E510) jest przycisk powyżej koronki uruchamiający tryb przestawiania samej wskazówki godzinowej bez zatrzymywania pracy zegarka - przydaje się zarówno przy zmianie czasu zima/lato jak i zmianie strefy czasowej przy podróży.

 

IMGP7329b.JPG

 

Ale faktycznie nie jest to wcale częste dla kalibrów HEQ, taka funkcjonalność.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Aquarecer dla ubogich ;) (tak mi się kojarzy):

 

post-29183-0-47543400-1331826747.jpg


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atlasa to by recenzja się przydała w odpowiednim dziale ;)

A ja właśnie trochę napalony na X-winda, a tu takie foto :)


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lestaf czekamy na recenzję ;)


[Tissot Couturier Chrono / Seiko FFF / Kentex Skyman Pilot]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lestaf czekamy na recenzję :)

 

To nie mój Copernicus, miałem go tylko pare chwil na ręce podczas spotkania podstolnika...

Mogę napisać jedynie, że jest rewelacyjny i mam nadzieję, że zostanie doceniony na całym świecie, czego serdecznie życzę jego twórcy.

Na żywo Atlas wygląda jeszcze lepiej niż na zdjęciach, a polskie akcenty na tarczy i deklu aż sciskają za serce ;)

 

post-24452-0-11401300-1331826813.jpg

 

post-24452-0-62410100-1331826814.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miód! Świetny zegar. Ma wypukłe szkło czy płaskie?


[Tissot Couturier Chrono / Seiko FFF / Kentex Skyman Pilot]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.