Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

1dsc00224.jpg

Time is tickin away, youve gotta - live your life - day by day

happy or sad, good or bad, life is too short youve gotta - keep your head

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol ma racje, ten zegar tylko na bransolecie :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz tam zniszczony, mikroryski są wyolbrzymione przez tryb macro i lampę. Normalnie, codziennie użytkowany, głównie do koszuli.

Nie rób nigdy zdjęć zegarkom z lampą błyskową. Najpiękniejszy zegarek wygląda wtedy jak Q&Q szlifowane szczotką drucianą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się, ale sądzę że akurat ten topik żyje dzięki temu, że zdjęcia są różnorodne i w różnych sytuacjach "życiowych". Do galerii - zgadzam się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zzooss, oczywiście, ze różne sytuacje itd - ale wtedy też cykaj bez lampy. Zdjęcia będą po prostu lepsze i lepiej oddające wygląd zagarka, co zwiększy ich "wartość dokumentacyjną", a nie zmniejszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się, ale sądzę że akurat ten topik żyje dzięki temu, że zdjęcia są różnorodne i w różnych sytuacjach "życiowych". Do galerii - zgadzam się.

 

Tu nie chodzi o żadne sytuacje życiowe. Kolega Ci bardzo słusznie zwrócił uwagę. Szukaj dobrego światła zastanego i nigdy ale to nigdy nie używaj lampy błyskowej robiąc zdjecia makro małym przedmiotom...powoduje to prześwietlenie, blicki, odbicia i odkształca barwy.

Edytowane przez marcomartin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy ale to nigdy nie używaj lampy błyskowej robiąc zdjecia makro małym przedmiotom...powoduje to prześwietlenie, blicki, odbicia i odkształca barwy.

pozwolę się z Tobą nie zgodzić - lampa to dobrodziejstwo, jednak trzeba umieć z niej korzystać. Nieumiejętne stosowanie błysku faktycznie może oszpecić modela, jednak takie generalizowanie to wierutna bzdura :)


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwolę się z Tobą nie zgodzić - lampa to dobrodziejstwo, jednak trzeba umieć z niej korzystać. Nieumiejętne stosowanie błysku faktycznie może oszpecić modela, jednak takie generalizowanie to wierutna bzdura :)

 

Lampa w kompakcie to dobrodziejstwo? Jeszcze raz przeczytaj co napisałem :) . Dam ci do ręki mój aparat i każę zrobić zdjęcie z lampą i bez lampy zegarkowi...zapraszam i potem wstawimy na forum i ludzie ocenią które lepsze.

 

Ja mówię o modelach czy zegarkach? Inaczej się światło odbija od szkła i metalu a inaczej od ludzkiej skóry i natury.

Edytowane przez marcomartin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- przeczytałem i to dwa razy i nigdzie wcześniej nie wspomniałeś o kompakcie to po pierwsze;

- nawet kompaktem można zrobić lepsze zdjęcie używając lampy błyskowej to po drugie;

- zegarek jest dla fotografa również modelem to po trzecie;

- lampa błyskowa to dobrodziejstwo, które jednak wymaga wielu umiejętności i wiedzy od osoby fotografującej to po czwarte

:) pozdrawiam


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol, fajnie, ze umiesz uzywac lampy, ale to, co teraz robisz to zwykłe mieszanie w głowach biednym zegarkomaniakom, którzy chcą po prostu zrobić ładnie wyglądające zdjęcie. W tym celu mają wyłączyć lampę. Koniec kropka.

 

Nie jesteśmy na forum foto i takie dzielenie włosa na czworo nie jest nikomu pomocne. Skończmy proszę tego oftopa, bo przez to przerzucanie się, kto jest bardziej pro, mod wyczyści wątek razem z przydatną poradą (jaką jest wyłączenie lampy). Naprawdę, żadna inna wiedza nie jest potrzebna na tym poziomie, o którym rozmawiamy. Jeśli ktoś ma wypasiony zestaw do makro, to i tak swoje wie i tym bardziej taka dyskusja mu na nic.

Edytowane przez bEEf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- przeczytałem i to dwa razy i nigdzie wcześniej nie wspomniałeś o kompakcie to po pierwsze;

- nawet kompaktem można zrobić lepsze zdjęcie używając lampy błyskowej to po drugie;

- zegarek jest dla fotografa również modelem to po trzecie;

- lampa błyskowa to dobrodziejstwo, które jednak wymaga wielu umiejętności i wiedzy od osoby fotografującej to po czwarte

:) pozdrawiam

 

Mam takiego znajomego....zapalony fotograf...tak jak ty ubustwia lampy błyskowe...zakłada filtry na nie rozproszeniowe czy jakieś tam cuda cudeńka.

Byliśmy na wycieczce....nadźwigał się tego swojego sprzętu pod górę...chciał mi udowodnić wyższość zdjeć z lampą nad tymi bez lampy

...Ja byłem wyposażony w kompakt Canon G11.

Porównywaliśmy potem fotki

 

Niestety chłopaczyna poległ..na wszystkich zdjęciach wyglądałem jak blada d*pa...podczas gdy byłem opalony. Soczystość kolorów nie wspomnę lepsza z kompaktu.

Owszem można powiedzieć że nie potraqfi robić zdjęć...

Ale takich jak on znam kilku....wierni lampie błyskowej...kupują cuda za 3-4 tys PLN a zdjęcia i tak rozczarowują :)

 

Chyba nie sądzisz że ja i koega Beef udzielamy porad zawodowcowi ? widzimy od razu że zdjecia są zepsute i zwróciliśmy mu uwagę jak może je znacznie poprawić nie uzyskując tytułu magistra fotografii...i kupując sprzęt za grube tysiące. Ludzie takich porad oczekują a nie w stylu: Moje seicento jest nie ładne jak poprawić wygląd ? Kup Maserati.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie się doczekałem.

 

vwq7N.jpg

 

:)

 

Muszę jeszcze ustawić fazę księżyca - nigdy tego nie robiłem :)


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulację Klaudiusz :)

 

Zegarek rzeczywiście ma swój styl.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulację Klaudiusz :)

 

Zegarek rzeczywiście ma swój styl.

 

Ale jest to styl nieco podobny do AP. Zupełnie inny ale jednak widać jakieś ciągoty :) ...koperta harmonijnie połączona z bransoletą i kafelki na tarczy. Taka sportowa elegancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, podobny. Nieco się nawet obaiałem czy to nie będzie konkurencja, ale zegarki fajnie się uzupełniają. Po pracy zrobie fotki porównawcze z AP.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę jeszcze ustawić fazę księżyca - nigdy tego nie robiłem :)

W poniedziałek ustaw. Będzie idealny nów -> http://www.moonconnection.com/moon_phases_calendar.phtml

Gratulacje.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, równie dobrze można napisać, że jest podobny do VC Overseas :)

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sie nosi only na pasku ..... od rana :)

 

 

dsc034741.jpg

Edytowane przez Yaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.