Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

MM30.jpg

 

MM31.jpg


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto mój pierwszy "poważniejszy" zakup ;) Przepraszam za jakość,ale robione na szybko.

p1200282.jpg

 

Łukasz(SIRLUKE1) dzięki :rolleyes:

 

Rzeczywiście wygląda poważnie, gratki :)

Nawet kiedyś mu sie przyglądałem ale trochę nie w moim guście z powodu śrubek w rogach.

Jednak młodemu człowiekowi pasuje jak najbardziej.


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, jeśli u Ciebie na nadgarstku tak on wygląda to faktycznie musisz mieć kawał ręki :)

Na telefonie nie było tego aż tak widać- to jest kawałek zegara(pomimo skromnych "suchych danych" producenta),

a u Ciebie wygląda jak u mnie(choć też nie mam małej ręki) skx007 :(

 

 

U mnie wygląda normalnie jak u unnych mniejsze seiko ;) Pod względem wykonania zegarek super,czytałem opinie na forum,że za drogi itp,ale jak uważam,że jak na tę klasę wykonania zegarek jest tani.Trzeba go mieć w ręku aby ocenić jego walory,jest b.czytelny,świetnie świeci .Dla mnie mógłby mieć pełny dekiel ponieważ to diver,a szkiełko jakoś do niego nie pasuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny, gdyby nie ta wskazówka godzinowa - w ogóle nie pasuje.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo ładniejszy jak jego następca.

 

 

Polemizowałbym miałem marka XVI i dla mnie jest ciekawszy od XV- stki.Przeszkadza mi ta wskazówka godzinowa i niewypukłe indexy.Natomiast oba modele są mocno przeszacowane moim skromnym zdaniem,zapłaciś 14600zł za zegarek na ecie 2892 to troszku przegięcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polemizowałbym miałem marka XVI i dla mnie jest ciekawszy od XV- stki.Przeszkadza mi ta wskazówka godzinowa i niewypukłe indexy.Natomiast oba modele są mocno przeszacowane moim skromnym zdaniem,zapłaciś 14600zł za zegarek na ecie 2892 to troszku przegięcie...

 

też uważam, że lepiej zapłacić 35000zł za big pilota na manufakturowym werku ;)

 

a tak poważnie, to jest to opcja posiadania IWC za kilkanaście tys. zł, zawsze to jakaś namiastka, chociaż naprawdę uważam, że Marki piętnaste jak i szesnaste są bardzo ładne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też uważam, że lepiej zapłacić 35000zł za big pilota na manufakturowym werku ;)

 

a tak poważnie, to jest to opcja posiadania IWC za kilkanaście tys. zł, zawsze to jakaś namiastka, chociaż naprawdę uważam, że Marki piętnaste jak i szesnaste są bardzo ładne

 

Owszem są to ładne i dobrze wykonane zegarki,miałem nowiutkiego z polskiego salonu marka XVI i z trudem sprzedałem go za 8 tys zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny, gdyby nie ta wskazówka godzinowa - w ogóle nie pasuje.

Jak coś walniesz czasami to Stallone Pama gubi ;)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, lepiej walnąć, że Stallone Pama gubi ;)

 

A tak w ogóle, to o co Ci chodzi?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zetore - gratuluję wspaniałego zegarka ! Mark XV marzy mi się od lat. Wskazówka godzinowa która jest ścięta moim zdaniem dodaje charakteru temu modelowi. Cudo! ;)


Pozdrawiam, Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Mnie również się godzinowa wyjątkowo nie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To właśnie godzinowa wskazówka daje Markowi XV ten smaczek i nawiązanie do specyfikacji MARK. Mark XVI jest wg mnie stylistyczną pomyłką, ma być podobny do Big Pilota, który powstawał dla zgoła innej floty powietrznej (Ot merkantylne zdolności neutralnego szwajcarskiego narodu). Efekt - duży i mały - Father and Son - można je sprzedawać parami ale historyczny sens jest w tym słaby. I dlatego uważam, że Stowa Flieger ma większą legitymację historyczną.

A żeby nie było, że robię puste przebiegi - od tygodnia nie chce zejść z łapy:

speedy1811.jpg

 

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polemizowałbym miałem marka XVI i dla mnie jest ciekawszy od XV- stki.Przeszkadza mi ta wskazówka godzinowa i niewypukłe indexy.Natomiast oba modele są mocno przeszacowane moim skromnym zdaniem,zapłaciś 14600zł za zegarek na ecie 2892 to troszku przegięcie...

Mnie Mark XV podoba się właśnie za wskazówki, które nadają mu więcej charakteru i surowości jak w XVI. IWC poszło w kierunku ujednolicenia kolekcji, co w przypadku Marka XVI zaskutkowało trochę oderwaniem od tradycji, taką hybrydą B-Uhra i Marka. Dawniej faworytem był XVI jednak z biegiem czasu sympatia przesunęła się w stronę poprzednika.

Jeśli chodzi o cenę - mam identyczne zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja znam historie tych zegarków, wiem jakie były wskazówki. Napisałem tylko, że mi się nie podoba/nie pasuje.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Miałem IWC Mark XVI i też odnosiłem wrażenie, że producentowi zależało na ujednoliceniu kolekcji. Niestety przesadzili trochę ze średnicą, bo czasomierz jest zbyt mały. Powinien mieć 44 mm. No i wreszcie może warto byłoby pójść do przodu z mechanizmem zwłaszcza, że mają 80110.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
<br />Miałem IWC Mark XVI i też odnosiłem wrażenie, że producentowi zależało na ujednoliceniu kolekcji. Niestety przesadzili trochę ze średnicą, bo czasomierz jest zbyt mały. Powinien mieć 44 mm. No i wreszcie może warto byłoby pójść do przodu z mechanizmem zwłaszcza, że mają 80110.<br />
<br /><br /><br />

 

Mark XVI - najsłabszy IWC, za mały, wykonany przeciętnie ( dekielek woła o pomstę) i za drogi. Ale co kto lubi... Mark 15sty nawiazuje do zegarków RAFU i jest oryginalny...Jak ktoś szuka fajnego zamiennika to polecam Preciste Speedbird

 

http://farm5.static.flickr.com/4032/4231375023_09d9e83d6f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.