Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje Carlito, wspaniały zegarek.

Sergserg niedawno dzięki temu forum odkryłem piękno zegarków mechanicznych.

Poprzez śledzenie Twoich postów odkrywam piękno kwarcowych.

Edytowane przez Max Otto von Stierlitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sergserg niedawno dzięki temu forum odkryłem piękno zegarków mechanicznych.

Poprzez śledzenie Twoich postów odkrywam piękno kwarcowych.

 

Hmmm... To jakie podobały Ci się wcześniej? :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złapałeś mnie. Chodzi mi o piękno w bardziej doniosłym znaczeniu, ukryte niejako.

Napiszę inaczej - odkrywam zegarki kwarcowe na nowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy Rolex, po tym jakie robi na mnie wrażenie ten zegarek, zapewne nie ostatni :)

 

Strasznie się ciesze, jest fantastyczny !!!

 

Winszuję Michał fajnego Rolka! Niech cieszy nadgarstek!


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sergserg niedawno dzięki temu forum odkryłem piękno zegarków mechanicznych.

Poprzez śledzenie Twoich postów odkrywam piękno kwarcowych.

 

Seiko ma także Brightzy mechaniczne, choć to kwarc i jego komplikacje dają chyba większe pole do zabawy designerów. Tarcza z ogniwa solarnego narzuca raczej nakładanie elementów, niż ich malowanie, wraz z dodatkowym efektem w postaci wzoru z elementów światłoczułych.

Koperta, szlifowanie i polerka to już sprawa półki zegarkowej i umiejętności obróbki metali producenta. Brightzy, mechaniczne jak i kwarcowe, to bardzo jasny tytan, często polerowany na lustro. Bardziej znana na świecie Ananta to też się Brightz, choć w Anantach dostępnych poza Japonią występują też tańsze nie-Brightzy, wykonane ze stali.

 

Serg - no bajka, bajka... Piękne Seiko. Ile Ty już masz tych HEQ?! Nie za dużo?! :) Kurczę, a to Attesa, a to jakiś wypasiony Seiko, Oceanus - ehhh :)

 

Nie tyle, ile bym chciał :) W Oceanusach połowa Mant, to nietuzinkowe limitki. Problemem właściwie nie jest cena (bo to kwestia dozbierania pieniędzy), ale dostępność (JDMy nie mają wielkowolumenowej produkcji europejskich zegarków, albo międzynarodowych kolekcji japońskich).

 

Jeszcze jedna fotka:

 

IMGP8666b.jpg

Edytowane przez sergserg

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... To jakie podobały Ci się wcześniej? :)

 

Mecaquartz pewnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko wiadomo perfekcja i uroda.Lubię te zegarki bo można się na nie gapić i co chwila znajdujesz jakiś nowy smaczek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo...Michał...gratulacje!

Piękny Rolek :)


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał,no cóż niestety, z przykrością muszę to powidzieć.Ten zegarek jest faktycznie niewielki, ma zieloną wskazówkę GMT,i jest na bransolecie... i....zaczyna mi się podobać!!! :)

Gratulacje chłopie. Super! Niech sie dobrze nosi. :)


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko wiadomo perfekcja i uroda.Lubię te zegarki bo można się na nie gapić i co chwila znajdujesz jakiś nowy smaczek...

 

Memu sercu najbliższa jest seikowa obłość :) kopert. Coś podobnego jest jeszcze w Mantach. Citizen jest już bardziej z grubsza ciosany (co pewnie dla wielu jest atrakcyjniejsze, bo bardziej nawiązuje do klockowatych "europejczyków"). Nawet w ostatnio pokazywanym seikowym MarineMasterze, koperta pomimo większych rozmiarów odpowiednich dla werku mechanicznego, jest bardziej obła, przez sporą ilość płaszczyzn.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serg - szkoda, że Manty, Attesy i te Seiko są relatywnie drogie. Relatywnie, bo jakość i smaczki rekompensują w pełni cenę, która - w przypadku tych zegarków - nie jest z kosmosu, zważywszy na to, co się dostaje :)

 

Sam z japońców mam Seiko 5 i Citizena Nighthawka - Citek praktycznie nie schodzi z łapy (tu podziękowania raz jeszcze za pomoc w zdobyciu i pokazanie mi Nighthawka dla Marcina (marcomatrina).

 

Trochę się OT robi :) Jeszcze jedno pytanie do Serga: Attesy, Manty (nie mówię o jakichś limitacjach) można wyrwać tak +- 4500zł?

 

Żeby nie było już tak bezczelnie: hawkdq.jpg

 

Fota nie dzisiejsza :) ale dziś na ręku :)

Edytowane przez krs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serg - szkoda, że Manty, Attesy i te Seiko są relatywnie drogie.

 

Raczej kwotowo drogie, bo relatywnie do porównywalnych zegarków europejskich - tańsze.

 

Jeszcze jedno pytanie do Serga: Attesy, Manty (nie mówię o jakichś limitacjach) można wyrwać tak +- 4500zł?

 

Attes to jest cały worek różnych modeli, cenę minimalną ciężko określić - zależy od modelu.

Manty to półka premium Oceanusów, poniżej 60tyś. jenów raczej ciężko, a te lepsze to zaczynają się w okolicach 100tyś. jenów.

Dobrym wyznacznikiem są ceny na ebay'u japońskich sprzedawców.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@strix - ja Cię proszę :)

 

@carlito - no to dopiąłeś swego, gratuluję, przedni Rolek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim raz jeszcze :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał złośliwcze :) W piątek specjalnie trochę dłużej byłem w pracy, aby sobie na monitorze Twoje nowe fotki nowego podopicznego zobaczyć, ale się nie doczekałem- a na telefonie... to jednak nie to samo :) W każdym bądź razie gratulacje, naciesz się nim w weekend i zrób jakąś fajną galeryjkę, aby i inni mogli po weekendzie nacieszyć nim swe oczy :) P.S. U mnie na łapce bez zmian od wczoraj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Rychu, dziękuję i mam nadzieje, że mi wybaczysz te nadgodziny :) W zamian za to, obiecuje się przyłożyć do zdjęć w galerii - może choć w małym stopniu Ci zrekompensuje :)

 

Pozdrawiam.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carlito, to i ja napiszę, kapitalny jest ten Rolex. Ja do niedawna myślałem tylko o Submarinerze, jakoś GMT Master mnie nie przekonał, ale później zobaczyłem fotkę Irka i się zacząłem zastanawiać, czy może zbyt mnie ten zielony nie złapał w swoje sidła, bo i ten GMT jednak jest całkiem, całkiem. Nie wiem, czy gratuluję, ale na pewno zazdroszczę :)

Nie no, ok, nie będę chamem. Gratuluję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dzięki :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy Rolex, po tym jakie robi na mnie wrażenie ten zegarek, zapewne nie ostatni :)

 

Sorry za folijki :)

 

img64672.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

img64712.jpg

 

 

Strasznie się ciesze, jest fantastyczny !!!

 

Zacytowałem specjalnie foty...żeby pokazać wam jak śmieszną firmą jest Rolex.

Poniższe 2 zdjęcia idealnie obrazują jak wygląda zegarek ze szkłem bez antyrefleksu !! Odczyt wskazań przy pewnym ułożeniu zegarka względem światła jest bardzo utrudniony....przypomnijcie mi ile ten zegarek kosztuje??? :)

Jakiś mądraliński nawet na forum na siłę próbował udowodnić, że Rolex ma antyrefleks ale taki niewidzialny i dyskretny :)...taaaak taaaak

 

Mimo wszystko gratuluję Michał bo ten zegarek idealnie uzupełnia Twoją świetną kolekcję...jest to jeden z najładniejszych Rolków obok Milgaussa i nowego Explorera II. Dobrze, że nie wziąłeś nudnego jak flaki z olejem Suba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że nie wziąłeś nudnego jak flaki z olejem Suba :)

 

Ja właśnie dlatego wziąłem i to czarnego. Dzięki tej "nijakości" liczę na dożywocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.