Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość EPPL

To chyba werk skonstruowany przez Seiko a Tag kupił licencję od nich na ten mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba werk skonstruowany przez Seiko a Tag kupił licencję od nich na ten mechanizm.

Dokładnie. Dlatego jest to jedyny tag którego mógłbym nosić :)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
speedy1.jpg

Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buldsc02672.jpg

buldsc02667.jpg


Time is tickin away, youve gotta - live your life - day by day

happy or sad, good or bad, life is too short youve gotta - keep your head

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłużona Glycinka Combat 07 :-)

 

2ecd21e3-2f27-bdb7.jpg

 

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

Edytowane przez .misha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza galeria, z dzis. Na reku mialem w Wielki Piatek, w pracy, Certinke DS-1 :)

med_gallery_36842_740_47426.jpg


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radziecko:

dsc9127.jpg

Edytowane przez Canis

life's a piece of shit [...] just remember that the last laugh is on you. and always look on the bright side of life

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"To chyba werk skonstruowany przez Seiko a Tag kupił licencję od nich na ten mechanizm. "

To samo powiedziałem sprzedawcy w Kruku na jego twierdzenie, że jest to mechanizm Taga. Stwierdził, że Tag mocno w niego ingerował i dlatego twierdzi, że to jest mechanizm Taga. Odpowiedziałem, że oprócz nazwy to podobno wstawili tylko jakiś swój przestawny zębnik w moduł chronografu. Po uzyskaniu odpowiedzi, że Tag ingerował w ten mechanizm zdecydowanie mocniej tak jak IWC w mechanizmy ETY przytaknąłem i przestałem się wymądrzać bo rozmowa chyba zaczynała denerwować sprzedawcę a ja chciałem jeszcze przymierzyć parę zegarków.


pozdrawiam Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strix, kapitalny. Co to jest? I kiedy będzie w galerii? :)

Podejrzewam, że kupić to nie bardzo można.

 

U mnie kolejny dzień

IMGP9197b.jpg

więcej w galerii, zapraszam

Exceed EBS74-1943


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"To chyba werk skonstruowany przez Seiko a Tag kupił licencję od nich na ten mechanizm. "

To samo powiedziałem sprzedawcy w Kruku na jego twierdzenie, że jest to mechanizm Taga. Stwierdził, że Tag mocno w niego ingerował i dlatego twierdzi, że to jest mechanizm Taga. Odpowiedziałem, że oprócz nazwy to podobno wstawili tylko jakiś swój przestawny zębnik w moduł chronografu. Po uzyskaniu odpowiedzi, że Tag ingerował w ten mechanizm zdecydowanie mocniej tak jak IWC w mechanizmy ETY przytaknąłem i przestałem się wymądrzać bo rozmowa chyba zaczynała denerwować sprzedawcę a ja chciałem jeszcze przymierzyć parę zegarków.

 

Oprócz zintegrowania przestawnego zębnika (pierwotnie skonstruowanego przez Heuera w 1887 roku - stąd nazwa modelu) TH produkuje we własnych zakładach płyty mechanizmu, mostki i wahnik. Lecz nie wiem czy produkuje te elementy jako "swoje od podstaw" czy jest to tylko produkcja elementów Seiko zakupionych wraz z prawami do produkcji mechanizmu. Najważniejszy element werku, wychwyt pochodzi z Nivarox.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strix, naprawde fajny zegarek. Podaj proszę nr.

 

Zrób też więcej fotek, najlepiej całą galerie :)

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś zaczynam kojarzyć tego Strix'owego Citka, widziałem innego na tym samym kalibrze "multizone", ale w nie tak pikantnej kolorystyce. Te telegrafy są z 3-ma różnymi czasami - stąd tyle przycisków. Na 99% to jest sprzed 2000r. zegarek.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strix, kapitalny. Co to jest? I kiedy będzie w galerii? :)

Podejrzewam, że kupić to nie bardzo można.

 

co do citka z wczoraj, to mozna go znalezc a jak sie pokopie to za calkiem niewiele w stanie nos :)http://www.ebay.com/itm/130665631764?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

ale raczej popularny nie byl i na peczki ich nie ma na ebayu. Projekt mam wrazenie rodzil sie pomiedzy jedna lufka opium a kolejna, wiec trzeba amatora na zakup ;). Obecnie jest tylko niebieski za prawie 270$ ;) - http://www.ebay.com/itm/CITIZEN-MEN-GRAND-COMPLICATION-REPEATER-DATE-OXY-100M-WATCH-AB4020-52M-/320878607490?pt=UK_Jewelery_Watches_Watches_MensWatches_GL&hash=item4ab5dafc82

 

Radze sie jednak zastanowic, szczegolnie jak ktos ma wiecej w lapie niz 17 cm. Koperta ma co prawda ok 41mm wiec malutka nie jest, ale luneta ma juz znacznie mniejsza srednice i jest gruba dosc, przez co tarcza wydaje sie dosc mala a przez to i caly zegarek.

 

a dzisiaj na lapie cichociemny monster

 

cichociemny07042012.jpg

 

s

Edytowane przez strix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale raczej popularny nie byl i na peczki ich nie ma na ebayu. Projekt mam wrazenie rodzil sie pomiedzy jedna lufka opium a kolejna, wiec trzeba amatora na zakup ;).

 

A co z JDMów jest na pęczki na ebay'u? :)

Z tego co kojarzę, to OXY (tania marka Citizena) nie wychodziły poza Japonię (a może poza Azję?), stąd i wolumen dostosowany tylko do jednego kraju (regionu?).

Z tym, że w tej aukcji jest etykieta od innego zegarka, bo CTZ-9104 to coś zupełnie innego.

Pomarańcz to AB4020-52X

Edytowane przez sergserg

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapitalny mod Monstera! Strix, masz dobry gust ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że w tej aukcji jest etykieta od innego zegarka, bo CTZ-9104 to coś zupełnie innego.

Pomarańcz to AB4020-52X

 

I taki tez numerek jest wybity na drugiej stronie tej etykiety :) wiec CTZ-9104 to moze oznaczenie ogolne linii OXY

 

Co do monstera to tez zdecydowanie go bardzo lubie, nieodlaczny moj towarzysz basenowy ;)

 

pozdr

s

Edytowane przez strix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość EPPL

Kapitalny ten Citek. Gratulacje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.