Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

 

 


Jeżeli to jest kwarc to szczerze mówiąc raczej nic nadzwyczajnego.


... Edytowane przez ptrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj moja brązowa cytryna, czasem trzeba założyć :) - więcej fotek w dziale sprzedam :D

Szkoda się żegnać ale może nikt nie kupi... Chociaż z drugiej strony prawie nie noszę.

post-35054-0-47430500-1334341348_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D :D :D

 

a co w tym śmiesznego? Nie do końca rozumiem.

Nie interesuję się Citizenami ani kwarcami, a wiem, że Kolega Sergserg właśnie takie zegarki sobie chwal.

Jeżeli jest to zegarek kwarcowy to odchyłka do 10s/rok nie jest niczym nadzwyczajnym.

Edytowane przez krystekomega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to jest kwarc to szczerze mówiąc raczej nic nadzwyczajnego.

 

Jasne :)

:lol:

 

a co w tym śmiesznego? Nie do końca rozumiem.

Nie interesuję się Citizenami ani kwarcami (...)

 

Jeżeli jest to zegarek kwarcowy to odchyłka do 10s/rok nie jest niczym nadzwyczajnym.

 

W tym rzecz, gdybyś wiedział cokolwiek, to nie pisałbyś takich rzeczy :)

Odchyłka kilkunastu sekund w stosunku rocznym jest czymś mocno extra, nie wystarczy tutaj jakieś "dostrajanie" mechanizmu.

Edytowane przez sergserg

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt superquartz breitlinga deklaruje 7s na rok co jest ponoć super wynikiem.Zwyczajne kwarce gubią jakąś minutkę na rok min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto zgadnie co to? :)

 

 

gallery_24452_461_16229.jpg

Edytowane przez Lestaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt superquartz breitlinga deklaruje 7s na rok co jest ponoć super wynikiem.Zwyczajne kwarce gubią jakąś minutkę na rok min.

 

Breitling oznacza jako "superquartz'e" zegarki wyposażone w ETA z linii thermoline. O ile ETA podaje ich dokładności do 10s/rok (bazując na forum WUS-HEQ, rezultat lekko wątpliwy), tak Breitling dla tych samych kalibrów podaje bardziej realne 15s/rok.

Ogólnie patrząc jest to wynik bardzo dobry, lepsze mają tylko Japończycy w kwarcowych GS (10s/rok) i Chronomaster (5s/rok).


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wygrałem? :P poznałem po małych specyficznych cyfrach na bezelu...mogli zrobić większe jak w big mako byłyby ładniejsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne :)

:lol:

 

 

 

W tym rzecz, gdybyś wiedział cokolwiek, to nie pisałbyś takich rzeczy :)

Odchyłka kilkunastu sekund w stosunku rocznym jest czymś mocno extra, nie wystarczy tutaj jakieś "dostrajanie" mechanizmu.

 

Nie czytam o Citizenach, ale jeżeli uważasz, że te 10s/rok to jakiś mega wyczyn to wyrzuć te Citizeny do kosza i kup wreszcie coś porządnego.

Omega De Ville Prestige robiła mi (nie chcę Cię skłamać, a szukać mi się też nie chce, bo gdzieś o tym pisałem) 1s lub 2s na pół roku, ale chyba była to 1s ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli jest to zegarek kwarcowy to odchyłka do 10s/rok nie jest niczym nadzwyczajnym.

Wiele mechanizmow kwarcowych ma wieksza odchylke miesieczna.

Zegarek SergSerga to HEQ (High end quartz),czyli ma mechanizm z termokompensacja.

10s/rok to naprawde duze osiagniecie.

W Twojej Omedze byla Eta 255.111 (troche ladniej wykonczona), ktora ma fabryczna odchylke -9/+18s na miesiac.Napisz do Swatch Group,ze sami siebie oczerniaja ;)


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytam o Citizenach, ale jeżeli uważasz, że te 10s/rok to jakiś mega wyczyn to wyrzuć te Citizeny do kosza i kup wreszcie coś porządnego.

Omega De Ville Prestige robiła mi (nie chcę Cię skłamać, a szukać mi się też nie chce, bo gdzieś o tym pisałem) 1s lub 2s na pół roku, ale chyba była to 1s ;)

 

Już wyrzucam, a w poniedziałek pędzę kupować Omegę. W końcu wiadomo, że Omega jest najlepsza, a to co ktoś napisze w necie, to wszystko prawda :)

 

A poważnie, to całe szczęście, że są takie fora jak HEQ na WUSie, bo jeszcze dałbym Ci się nabrać :)

Omega cal. 1532/1538 (o ile to była taka, a nie standardowa 1530) ma dokładność roczną w okolicach 12 sekund (czasem podaje się przedział 10-15s, czasem nawet 20s). To, że Twój egzemplarz mieścił się w tym przedziale to bardzo dobrze (podawana odchyłka to maksymalna wartość przy spełnieniu określonych warunków - zwykle noszeniu na ręce przez X godzin dziennie). Niemniej "The Citizen", GS czy choćby ten Exceed ma zadeklarowaną mniejszą odchyłkę, do tego jest to kaliber osiągający dokładność przy pomocy termokompensacji (podane kalibry Omegi nie są termokompensacyjne) - bardziej zaawansowanej metody i najwyżej ocenianej.

Ogólnie ciekawy temat, tylko trzeba chcieć się zagłębić :)

Edytowane przez sergserg

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wyrzucam, a w poniedziałek pędzę kupować Omegę. W końcu wiadomo, że Omega jest najlepsza, a to co ktoś napisze w necie, to wszystko prawda :)

 

A poważnie, to całe szczęście, że są takie fora jak HEQ na WUSie, bo jeszcze dałbym Ci się nabrać :)

Omega cal. 1532/1538 (o ile to była taka, a nie standardowa 1530) ma dokładność roczną w okolicach 12 sekund (czasem podaje się przedział 10-15s, czasem nawet 20s). To, że Twój egzemplarz mieścił się w tym przedziale to bardzo dobrze (podawana odchyłka to maksymalna wartość przy spełnieniu określonych warunków - zwykle noszeniu na ręce przez X godzin dziennie). Niemniej "The Citizen", GS czy choćby ten Exceed ma zadeklarowaną mniejszą odchyłkę, do tego jest to kaliber osiągający dokładność przy pomocy termokompensacji (podane kalibry Omegi nie są termokompensacyjne) - bardziej zaawansowanej metody i najwyżej ocenianej.

Ogólnie ciekawy temat, tylko trzeba chcieć się zagłębić :)

To oni jakos modyfikuja ta ETE jednak?


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oni jakos modyfikuja ta ETE jednak?

 

Nie, masz 100% racji, nie modyfikują (poza "wygładzaniem" i cechowaniem).

Omega 1530 to ETA 255.411 (-9/+16 s/miesiąc). Omega 1532 to 255.111 z podobną klasą dokładności.

Problematyczny jest Omega 1538, teoretycznie to ETA 255.461 (bez termokompensacji), ale jest możliwe (podobno jakieś źródło w Omedze tak twierdzi) że mogli wstawiać czasami też kaliber ETA z TC z dokładnością -1/+2 miesiąc (co by prosto licząc dawało te -12/+24s na rok).

Na pewno każda Omega była bardzo starannie regulowana, co przy długim, codziennym noszeniu na ręce dawało dobre rezultaty - być może z tego się biorą wątpliwości co do klasy mechanizmu. Jeśli sprytnie ustawić podstawową temperaturę poniżej temperatury ręki, to na ręce zegarek będzie łapał odchyłki w jedną stronę, a odkładany na noc - w drugą. Myślę, że ta regulacja na czymś takim musiała polegać.

 

Z tym, że DeVille Prestige ma prawdopodobnie cal. Omega 1532 w środku, czyli ETA 255.111, tak jak napisałeś. Więc w tym zakresie nie ma czego rozważać :)

 

Poczytałem jeszcze manual użytkownika, Omega podaje w nim dokładność dzienną dla zegarków kwarcowych w przedziale -0.5s do +0.7s (czyli -15/+20s na miesiąc, zależną od różnicy temperatur w których zegarek przebywa) za wyjątkiem kalibru Omega 1680 (czyli ETA 252.511 Thermoline). Dla tego ostatniego dokładność dzienna to +/-0.055s (czyli +/-20s na rok).

Edytowane przez sergserg

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 0.1

sergserg miales juz tych HEQ ale czy sprawdziles chociaz jednego (przez caly rok) czy odchylka wynosi tyle ile powinna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.