Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Klaudiusz

 

Jednym zdaniem to moge okreslic tak ze czym dluzej go nosze tym bardziej mi sie podoba I jest to pierwszy zegarek o ktorym moge tak napisac .

W porownaniu z masterem to co berdziej mi pasowalow tamtym modelu to bezel bo znacznie latwiej ustawia sie druga. Strefe czasowa .

Zegarek kapitalnie lezy na mojej rece I jak wiekszosc ich modeli jest niesamowicie wygodny . Ma inny mechanizm niz master II TZn Rolex zastosowal swoj wlasny. System przeciwwstrzasowy ktorego podobno nie sa w stanie zamontowac do zegarkow w 40mm kopercie . Satynowana koperta I bronsoleta ma ta zalete ze nie widac zadnych mikro rysek , chciaz tutaj jezeli o mnie chodzi to bronsoleta w Master II podoba mi sie troche bardziej z powodu polerowanych centralnych links .

W kazdym badz razie gdybys sie zdecydowal na ten zegarek to daj mi znac bo mozliwe ze bede musial na jesien wpasc do PL to moglbym Ci nowke przywiesc

 

Irek


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Irku,

 

odezwę się na pw.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakościowo stawiuam go nawet wyżej niż Tag Heuera ( miałem parę modeli). Indeksy, wskazówki, bransoleta są wykonane kapitalnie.

Wypadałoby sprecyzować, bo ktoś jeszcze pomyśli, że ogólnie Ebele są lepiej wykonanymi zegarkami, niż nawet wyższe modele TH :) Co do tańszych Tagów, między innymi kwarcowych egzemplarzy, to jak najbardziej się zgodzę. Miałem przyjemność pomierzyć jak myśle większość modeli Ebela - ciekawe są to zegarki, tego rzeczywiście odmówić im nie można. Wykonanie też ok.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm mialem 3 aquaracery oraz carrere najtansza za 8 tysi. Biorac pod uwage ze model Ebela jest jednym z najtanszych w ich ofercie to musze powiedziec ze kiwa tą Carrere jak chce. Tagi maja bardzo powtarzalną jakosc ... tam nie ma za bardzo zastosowania zasada im drozej tym lepiej wykonany... owszem jest lepszy mechanizm ( sa standardowo bardzo dobrze wyregulowane) wiecej smaczkow ale jakosc pozostaje ta sama( wykluczam jedynie zegarki serii formula 1 ) . To z reszta nie przypadek Ebel za swoje zegarki liczy sobie tyle co Tag a ze mniej kasy pompuje w marketing to moze troche wiecej skapnelo na same zegarki :) Jestem zakochany w moim ebelu... szukalem taga linka kwarcowego ale dobrze ze nie kupilem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquaracery, te kwarcowe, moim zdaniem są bardzo średnio wykonane. A Carrery, fakt, też nic szczególnego - mają bardzo proste koperty. Natomiast Grand Carrery są już naprawde fajnie wykonane, tak więc nie zgodzę się Marcin, że Tag im droższy, to i tak samo wykonany. To samo tyczy się Monaco.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
QRxJc.jpg

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquaracery, te kwarcowe, moim zdaniem są bardzo średnio wykonane. A Carrery, fakt, też nic szczególnego - mają bardzo proste koperty. Natomiast Grand Carrery są już naprawde fajnie wykonane, tak więc nie zgodzę się Marcin, że Tag im droższy, to i tak samo wykonany. To samo tyczy się Monaco.

 

Miałem 1 kwarca i 2 automaty z tarczami w kafelki naprawde ładne modele.

 

Monaco pod wzgledem jakosci to nic nadzwyczajnego...macałem nie raz. To po prostu bardzo ładny zegarek...bardzo dobrej jakości ale gdzie tam masz smaczki ?? tarcza jest zwyczajna, wskazówki zwyczajne, koperta zwyczajnie dokladnie wykończona....wiesz...to wszystko bardzo subiektywne doznania... grand Carrery...mają po prostu więcej smaczków..komplikacji...a ja to odróżniam od jakosci...jakosc to dla mnie troche cos innego...ciężko to wytłumaczyć :)

 

Moze zeby zobrazować...Chiski Parnis z dziurbilionem nie jest lepszej jakosci zegarkiem niż Certina DS1 ..dlatego bo ma dziurbiliona!

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czym dla Ciebie jest jakość? Bo nie bardzo Cię rozumiem. Co do Monaco, to dla mnie choćby wystające szkło, stal bardzo ładnie szczotkowana, przeplatana stalą polerowaną, ładnie zakończone krawędzie, tarcza starannie wykonana itd. itd.

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy poranek z M-Force .

 

To co zobaczyłem w tle jest na drugim zdjęciu :)

post-410-0-38929700-1342082508_thumb.jpg

post-410-0-30016500-1342082561_thumb.jpg


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czym dla Ciebie jest jakość? Bo nie bardzo Cię rozumiem. Co do Monaco, to dla mnie choćby wystające szkło, stal bardzo ładnie szczotkowana, przeplatana stalą polerowaną, ładnie zakończone krawędzie, tarcza starannie wykonana itd. itd.

 

Wystajace szkło mam też w Seiko FFF :D

 

To drugie już tak....przede wszystkim stal...dbałość o krawędzie...czystość powierzchni...przeplatanki jak najbardziej. np. w tym moim ebelu sama bransoleta ma 3 rodzaje wykonczenia...srodek na polysk...maly paseczek wzdluz ogniw szczotkowany a w zasadzie satynowany...i przy krawędziach ta czesc juz normalnie szczotkowana...na moim zdjeciu tego nie widac postaram sie niedlugo o lepsze. Koperta...trudna do szczotkowania bo obła...mimo to mistrzowsko wyszczotkowana...i bezel...wklęsły!! na połysk :)

 

Można by sie przyczepić że śrubki nie sa idealnie tak samo dokręcone...ale w końcu to nie AP :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wcale Marcin nie twierdze, że Twój Ebel nie jest dobrze wykonany :) Fajny zegareczek.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny tytanowy niebieski samurai :) .

Kiedyś dosyć mocno chorowałem na ten zegar.

 

Mam pytanie jak w realu wygląda kolor tarczy i bezela?

Niebieski jest mocno widoczny? Czy granat jak w sumo które średnio wygląda w tym kolorze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny! Koperta damastowa na zamówienie czy gdzieś jest źródełko? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_2092.jpg

piekna sztuka, no i kolor tarczy taki jak trzeba (model z biala tarcza nie prezentuje sie juz tak dobrze jak powyzszy model), gratuluje swietnego nabytku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny tytanowy niebieski samurai :) .

Kiedyś dosyć mocno chorowałem na ten zegar.

 

Mam pytanie jak w realu wygląda kolor tarczy i bezela?

Niebieski jest mocno widoczny? Czy granat jak w sumo które średnio wygląda w tym kolorze...

Jako jedyny z samurajów ten zegarek nie ma jednolitej tarczy w kolorze (nie piszę o fakturze). Jest to coś wizualnie trochę przypominające szlif słoneczny (ale bez szlifu) czyli tarcza się mieni od prawie czarnogranatowego do jasnego, w zależności od kąta i jest to dynamiczne złudzenie. Odbiór tego i bezela (dużo ciemniejszy) jest zupełnie inny niż w niebieskim sumo, który ma dosyć jasny niebieski w porównaniu z tym samurajem.

 

To mój 4 tytanowy samuraj w życiu i drugi niebieski.

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piekna sztuka, no i kolor tarczy taki jak trzeba (model z biala tarcza nie prezentuje sie juz tak dobrze jak powyzszy model), gratuluje swietnego nabytku

Panowie, gdzie w Wawie można te Explorery obejrzeć. Pytam, bo ze zdjęć, to i biały i czarny to takie brzydale, że ręce opadają. No ale skoro tak się wszystkim podobają, to chyba coś z tymi zdjęciami jest nie halo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gdzie w Wawie można te Explorery obejrzeć.

A czemu takim leniem jesteś i nie chce Ci się samemu wygooglać ;)

 

http://www.rolex.com/en#/store-locator/dealer/wkruk

 

Ale zawsze lepiej przed wyjazdem zadzwonić i spytać czy mają na stanie, bo różnie bywa- chyba, że ma się naprawdę blisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu takim leniem jesteś i nie chce Ci się samemu wygooglać ;)

 

http://www.rolex.com/en#/store-locator/dealer/wkruk

 

Ale zawsze lepiej przed wyjazdem zadzwonić i spytać czy mają na stanie, bo różnie bywa- chyba, że ma się naprawdę blisko

Nie no, dealera umiem znaleźć, chodziło mi bardziej o to, czy stoi na półce, ale fakt, zawsze można zadzwonić :)

dzięki! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem tlumaczenie ze np. Monaco jest duzo lepiej wykonane od Aquaracera... Koperty wykonywane sa na maszynach CNC i generalnie jest jej obojetne do czego wlasnie wykonuje zadany element. Nie sadze tez zeby do produkcji tanszych modeli byly uzywane frezy i noze wykorzystane wczesniej np. do wyzszych modeli... ;) . Oczywiscie pozostaje cala reszta, mechanizm i tarcza dla przykladu. Tutaj moge sie juz calkowicie zgodzic ze jakosc moze byc rozna. Ale rozplywac sie w zachwytach nad Monaco i stwierdzac ze Aqua jest taki sobie....? ;)


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.