Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

a ja myślę, że dla 85 % śmiertelników wizytówką seiko jest monster itp., co nieprzeszkadza temu ,że ponoć najdokładniejszy w świecie mechanizm automatyczny to seiko

 

W tej chwili firma posiada zegarki dla każdego i chyba o to chodziło, to zegarki dla robotnika i jego kierownika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiła się ciekawa dyskusja, życzę obecnym, żeby nosili takie zegarki o jakich marzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja myślę, że dla 85 % śmiertelników wizytówką seiko jest monster itp...

 

Dzisiaj wizytówka ;)

8emy6ave.jpg


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak szwajcar wypada blado pada takie stwierdzenie B)

czy Vacheron Constantin, Audemamars Piguet czy Zenith, Rolex wypadają blado w stosunku do Seiko <_< polemizował bym.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy Vacheron Constantin, Audemamars Piguet czy Zenith, Rolex wypadają blado w stosunku do Seiko <_< polemizował bym.

 

Cenowo na pewno B)

Jakościowo nie wiem, nie miałem w ręku AP czy VC....

Ktoś napisał, że powinno się brać pod uwagę podobną półkę cenową, choćby :)

A tu wydaje mi się, że GS ma mocną pozycję....przy masówce innych marek .


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GS-a można porównywać do zegarków z tej samej grupy cenowej AP czy VC to droższe zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenowo na pewno B)

Jakościowo nie wiem, nie miałem w ręku AP czy VC....

Ktoś napisał, że powinno się brać pod uwagę podobną półkę cenową, choćby :)

A tu wydaje mi się, że GS ma mocną pozycję....przy masówce innych marek .

zgadzam się z Tobą, że należy porównywać zegarki, modele z podobnej półki i wtedy możemy pisać który naszym zdaniem jest lepszy, a który gorszy, ale mi chodziło tylko o to, byśmy przestali rzucać obiegowymi opiniami i nie wrzucali wszystkich szwajcarów do jednego wora :).

Tego, że Seiko jest dobrą firmą i marką nikt chyba nie kwestionuje, na domiar tego in-house`owe werki w modelach dla "kierownika i robotnika" też na plus i dobra japońska jakość, do której w innych dziedzinach zdążyliśmy się już przyzwyczaić.

pozdrawiam


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba co poniektórzy nie są świadomi cen GSów. ;) "Zwykłe" kwarce zaczynają się od 180k JPY, czyli powiedzmy 2000 USD (+ ewentualne podatki ;) ). Mechaniczne GSy na 9S65 z 72h rezerwą chodu i regulacją bardziej rygorystyczną niż w przypadku szwajcarskich chronometrów, to wydatek już powiedzmy 280k JPY i więcej, czyli 3000 USD - ciągle mniej niż taka Aquaterra. Spring drive'y i inne udziwnione modele mechanicznych GSów (np. GMT albo limitki) to już raczej 400k JPY, czyli 4300 USD. Za 500k JPY to już spokojnie można mieć najwyższe modele hi-beata albo snow flake'a - 5300 USD. Droższe są tylko chronografy spring drive i modele w kopertach z metali szlachetnych (np. złoto). Jak widać poziom cenowy zdecydowanie niższy niż AP albo Rolex. Do 20k PLN to ciężko znaleźć coś konkurencyjnego oprócz Zenitha, ale może ja się nie znam. ;) Poza tym trzeba jeszcze zrozumieć sens linii GS - dokładność, długowieczność, bardzo dobre wykonanie. To są przede wszystkim zegarki użytkowe i próżno szukać komplikacji, które nie bardzo wiadomo do czego miałyby być potrzebne na co dzień. Takie udziwnienia to w Credorze są.

Co do wykonania to jeszcze dodam, że mój kwarcyk właściwie tak samo dobrze jest wykonany jak automat. Koperty są różne, to fakt, bo w automacie wg. mnie ciekawsza, ale wykończenie równie dobre. Ładne polerowanie zaratsu (na lusterko), idealne krawędzie, wskazówki z grubego metalu pięknie oszlifowane i wypolerowane (również zaratsu), indeksy to samo, tarcza w automacie ma delikatny szlif słoneczkowy i raz jest widoczny, a raz nie, raz jest srebrna, a raz biała, a innym razem delikatnie perłowa. Do 20k naprawdę próżno szukać takiego wykończenia - nic poza nakładanymi indeksami w najlepszym przypadku i wskazówkami z cienkich blaszek nie znajdzie się, a przynajmniej na razie nie widziałem.

Poza tym części do mechanizmów są produkowane techniką mikroobrótki MEMS lub UV-LIGA - ponoć części wychodzą bardzo precyzyjnie. ;)

photo_precon_grandseiko013.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki-) to zegarek mojej zony, nieraz mam ochotę go założyć, ale zupełnie nie pasuje mi w Pamie biała tarcza.

post-1801-0-14801700-1361736545_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo jednak taki ??

 

c5ca7d074822e237med.jpg

 

Piękna Favre takiej jeszcze nie widziałem.


Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś z GSem byłem w galerii oglądać kłality i muszę powiedzieć, że jakoś biednie przy nim wyglądały. :D No może jeszcze Zenith trzymał poziom, ale Omegi, Tagi, Rado, Longines, itp. to bida straszna. ;)

Machlo, zafajnisty jest ten GS, fajniejszy od czarnego - IMO. Masz już gdzieś galerię? Chciałbym go kiedyś oblukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki-) to zegarek mojej zony, nieraz mam ochotę go założyć, ale zupełnie nie pasuje mi w Pamie biała tarcza.

 

Oj nie, nie, nie i jeszcze raz nie :)

 

Mnie również nie pasuje.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafi, galeria na zrobiona na szybko kalkulatorem jest w fotoplastikonie po sąsiedzku. ;) Jakieś lepsze zdjęcia porobię jak kupię wreszcie rozsądny aparat, ale jeszcze nie zdecydowałem, czy bezlusterkowca x100s, czy zwykłą lustrzankę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi po co w ogóle ten wywód. Przecież każdy z nas wie ile jest warty GS. Jak jest wykonany. I z czym go można porównać.

A porównywanie go do VC czy AP to chyba nie na miejscu. Do Omegi czy Rolexa jak najbardziej.

 

U mnie dzisiaj ten:

Fajny ten Zeppelin.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba co poniektórzy nie są świadomi cen GSów. ;) "Zwykłe" kwarce zaczynają się od 180k JPY, czyli powiedzmy 2000 USD (+ ewentualne podatki ;) ). Mechaniczne GSy na 9S65 z 72h rezerwą chodu i regulacją bardziej rygorystyczną niż w przypadku szwajcarskich chronometrów, to wydatek już powiedzmy 280k JPY i więcej, czyli 3000 USD - ciągle mniej niż taka Aquaterra. Spring drive'y i inne udziwnione modele mechanicznych GSów (np. GMT albo limitki) to już raczej 400k JPY, czyli 4300 USD. Za 500k JPY to już spokojnie można mieć najwyższe modele hi-beata albo snow flake'a - 5300 USD. Droższe są tylko chronografy spring drive i modele w kopertach z metali szlachetnych (np. złoto). Jak widać poziom cenowy zdecydowanie niższy niż AP albo Rolex. Do 20k PLN to ciężko znaleźć coś konkurencyjnego oprócz Zenitha, ale może ja się nie znam. ;) Poza tym trzeba jeszcze zrozumieć sens linii GS - dokładność, długowieczność, bardzo dobre wykonanie. To są przede wszystkim zegarki użytkowe i próżno szukać komplikacji, które nie bardzo wiadomo do czego miałyby być potrzebne na co dzień. Takie udziwnienia to w Credorze są.

Co do wykonania to jeszcze dodam, że mój kwarcyk właściwie tak samo dobrze jest wykonany jak automat. Koperty są różne, to fakt, bo w automacie wg. mnie ciekawsza, ale wykończenie równie dobre. Ładne polerowanie zaratsu (na lusterko), idealne krawędzie, wskazówki z grubego metalu pięknie oszlifowane i wypolerowane (również zaratsu), indeksy to samo, tarcza w automacie ma delikatny szlif słoneczkowy i raz jest widoczny, a raz nie, raz jest srebrna, a raz biała, a innym razem delikatnie perłowa. Do 20k naprawdę próżno szukać takiego wykończenia - nic poza nakładanymi indeksami w najlepszym przypadku i wskazówkami z cienkich blaszek nie znajdzie się, a przynajmniej na razie nie widziałem.

Poza tym części do mechanizmów są produkowane techniką mikroobrótki MEMS lub UV-LIGA - ponoć części wychodzą bardzo precyzyjnie. ;)

photo_precon_grandseiko013.jpg

a jak wygląda GS w piramidzie prestiżu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W polskiej raczej nędznie,za to w japońskiej będzie w czubie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W szwajcarskiej go pewnie nie bedzie . Za to bedzie sporo prawie szwajcarskich marek .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu pies jest pogrzebany, przecież dobry zegarek ma dawać prestiż, jeśli chodziłoby tylko o wartość użytkową, to wystarczy porządny kwarc za kilkaset złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda GS w piramidzie prestiżu?

Od strony technicznej zegarek jest na wysokim poziomie. A piramidę prestiżu każdy ma swoją własną subiektywną, podobnie jak gust i niech tak pozostanie :)


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.