Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

Kaaaaawał zegara Piotrze :)

dzięki, zaskoczył mnie nie tak rozmiarem, jak jakością wykonania.


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, przyłączę się :) Do 6k usd dolicz Vat i w tej cenie masz Omegę HV, AT, masz jak dobrze poszukasz Milgaussa, masz Datejust itd.

Odnośnie kwestii użytkowych wszystkie te zegarki są nawet bardziej niż ok. Werki w Rolexach nie grzeszą pięknem, ale Omegi spokojnie dają radę nawet droższej konkurencji ;)

Konkurencji znalazłoby się o wiele więcej, ale i tak napiszesz, że są do d... bo to kłality ;)

 

 

Nowego Rolexa rzeczywiście da się kupić za 6k? - nigdy nie interesowałem się tym tematem dokładniej, ale chyba niebardzo. Swoją drogą na WUS użytkownik porównywał kwarcowego GSa SBGX061 (2k USD) do datejusta - posiadał oba i nie widział różnic pod względem wykonania. Oba podobały mu się tak samo, ale wolał GSa, bo nie zwracał na siebie uwagi.

Co do Omegi AT, to porównywalny GS to SBGR051 i jest tańszy nawet po doliczeniu opłat o jakieś 2-3k PLN. W tym przypadku co komu bardziej się podoba. Warto zauważyć tylko jedną kwestię. 10 lat temu był sprzedawany SBGR001, bardzo podobny do 051, ale ma krótszą koronkę i krótszą rezerwę chodu - ciągle dizajn jest aktualny. Właściwie GSy z lat 70 nie wyglądają przestarzale i nie wypadają mało atrakcyjnie przy obecnych modelach. Dla porównania poprzednie modele AT przy aktualnych, to już tak średnio. Wydaje mi się, że za kilka lat po prostu AT już nie będzie tak atrakcyjne. Jeśli chodzi o ergonomię, to AT w moim odczuciu ma gorszą, bo profil boczny koperty jest zupełnie prosty i uszy wysoko wiszą nad nadgarstkiem. Na temat mechanizmów to to mogę tylko powiedzieć, że oba są bardzo fajnie zdobione. W AT jest bardzo kolorowo i wszystko mocno się świeci, a w GSie natomiast zdobienia są stonowane - kwestia gustu co kto woli. Ja tam ze swojego jestem zadowolony, bo w pełni nakręcony robi maksymalnie +2s/d, po dniu leżenia 0s/d i w ostatnią dobę -2s/d, a dopiero ostatnie 3 godziny na oparach energii zwalnia drastyczniej. Wszystkie wartości mierzyłem "na oko" w odstępach 24h w stosunku do timeanddate.com, żeby Pan Ratyński nie czepiał się, że to nic nie warte pomiary. ;) Zmierzona rezerwa chodu to 77 godzin 20 minut. Poza tym nie zauważałem różnicy, w jakiej pozycji leży zegarek.

Istotną kwestią jeszcze jest skala produkcji. W fabryce GSów (tylko produkcja GSów i Credorów) pracuje kilkanaście osób i produkcja jest raczej rzędu tysięcy sztuk rocznie, a nie dziesiątków czy setek tysięcy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mariusz, jeszcze w pracy, czy po prostu myślisz o pracy? :D

 

Już po pracy :). A myślę nad nowym opracowaniem o AP :D. Właśnie jestem na etapie gromadzenia materiałów graficznych.

 

Poza tym padały tu przykłady rzekomo konkurencyjnych modeli, które z praktycznością na co dzień zbyt wiele nie miały wspólnego. Absolutnie nieergonomiczne i nieczytelne z fanaberiami, czyt. komplikacjami. ;)

 

Hmmm, komplikacje, zwłaszcza wielkie komplikacje są wyznacznikiem klasy zegarmistrzostwa. Co do praktyczności, to powiedziałbym, że zaproponowane przeze mnie zegarki są znacznie bardziej praktyczne od platynowego GS'a, który poza wskazaniem czasu nie ma nic. Na niższych przedziałach cenowych (aniżeli 30 000 $) GS ma konkurencję w postaci wymienionych tu już Roleksa i Omegi, ale również Girard-Perregaux, Jaeger-LeCoultre, IWC, Breguet. W cenie 6000-10000 $ jest w czym wybierać. Za około 8500$ można wyrwać chociażby JLC Memovoksa, a za około 10 000 $ JLC Master Geographic, JLC Master Calendar, JLC Compressor Diving Alarm Navy SEALs, IWC Portuguese Automatic, Big Ingenieur, nowy Portofino na 8-dniowym werku, Blancpain FF itd.. Długo można by wymieniać. Tak się między innymi przedstawia konkurencja cenowa GS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowego Rolexa rzeczywiście da się kupić za 6k? - nigdy nie interesowałem się tym tematem dokładniej, ale chyba niebardzo.

6k usd + vat (nie liczę przesyłek) wynosi Ciebie na dzień dzisiejszy około 22-23 k pln, a za te pieniądze masz już niezły wybór w DJ, a tak jak pisałem i Milgaussa powinno się kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GS wygląda szlachetnie, w prostocie i czytelności jest siła, a wykonanie znakomite. JLC zapewnie wykonany jest świetnie i prezentuje najwyzszy poziom sztuki zegarmistrzowskiej, co z tego, wygląd ma odpustowy i przypomina zegarki no name z bazaru. Tarcza nieczytelna. Zapewne z bliska natychmiast zyskuje. Do kolekcji tak, ale do noszenia jak dla mnie GS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały dzień było tak

3.jpg

Wieczorkiem i jutro będzie tak (ciężko napisać, że se nakręcam :D )

edox0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to porównanie od Irka.

 

http://forums.watchu...0-a-744531.html

 

 

Świetna i rzeczowa recenzja, fajnie że podlinkowałeś od Irka.

 

Mam jednak dwie uwagi a właściwie sprostowania:

 

1. dotyczy dwóch bębnów w AT - czytając recenzję intencję autora odebrałem taką, że dwa bębny to rozwiązanie gorsze od jednego. Chlubą jest jeden. Otóż rzeczone dwa bębny to celowy zabieg mający na celu uniezależnić wahania od stopnia naciągu sprężyny. Bardzo dobrze to wyszło przy fragmencie dotyczącym oceny dokładności mechanizmów, 8500 w tej kwestii jest bardziej stabilny w odniesieniu do różnych stopni naciągu sprężyny - co potwierdził sam autor w recenzji. To taka nieścisłość odczucia z faktami.

 

2. dotyczy warunków zmiany daty w 8500 - otóż rekomendacja zmiany daty zamieszczona w FAQ Omegi dotyczy przypadków mechanizmów z szybką korektą datownika, której to korekty 8500 nie posiada. Zmiana daty poprzez przesuw wskazówki godzinowej w tył lub w przód może się odbywać o dowolnej porze dnia i nocy i w dowolnym kierunku. 8500 nie na tu żadnych ograniczeń. W instrukcji AT przy kalibrach 8500 i 8501 jedyna uwaga dotyczy przesuwu godzinowej wstecz, poza indeks godziny 7 pm, dla pewności zmiany daty. To nieścisłość techniczna i funkcjonalna w recenzji.

 

Rekomendacje dotyczące unikania zmiany daty w godzinach 8pm do 2 am są zamieszczone przy omawianiu wszystkich pozostałych kalibrów.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dawno nie czytalem tak dobrej i "unbiased " ( sorki ale nieznam polskiego odpowiednika ) recenzji . Czlowiek poswiecil na to naprawde duzo czasu i wysilku ,

Mam tez wytlumaczenie / opis sprezyny i powodu dla ktorego GS uzywa wlasnie takiego rozwiazani , fajne opracowanie

Poruszam tutaj na tym forum zagadnienia zwiazane z Grand seiko , pomimo tego ze nigdy ich zegarka nie posiadalem ,dlatego ze traktuje to forum jako KMZiZ a nie KMSZZ

Wydaje mi sie ze warto poznac mozliwosci innych

Aha , dlatych co nie wiedza co to KMSZZ - klub milosnikow szwajcarskich zegarkow

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie Irku , to nie jest klub milosnikow szwajcarow ( jak milosnicy tolerancji dla podrobek probuja nam wcisnac ) tylko zegarkow , obojetnie z jakiej czesci swiata pochodza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Edytowane przez Mikołaj N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dawno nie czytalem tak dobrej i "unbiased " ( sorki ale nieznam polskiego odpowiednika ) recenzji .

 

można przetłumaczyć jako bezstronnej.

 

Zgadzam się, recenzja jest bardzo obiektywna, nie faworyzuje żadnego z opisywanych zegarków.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu

 

NefIi2j.jpg 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od wczoraj bez zmian i cieszy coraz bardziej :)

 

17843324523035337292.jpg


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie świeci Perrelet :)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu

 

NefIi2j.jpg

chyba mam fobie na tle tego zegarka, ale to dla mnie najpiękniejszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby zwykły Monster, ale potworrrrnie go lubię!

post-46051-0-08986100-1361869128_thumb.jpg


[wysłane z mojego Atari 65XE]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Aha , dlatych co nie wiedza co to KMSZZ - klub milosnikow szwajcarskich zegarkow

 

Ilu recenzentów tyle może być zdań, a wnioski odmienne. Poza tym, nie rozumiem problemu szwajcarskich zegarków. Co złego w tym, że docenia się szwajcarskie zegarmistrzostwo skoro producenci z tego kraju najliczniej prezentują wysokich poziom ?. Nadal nie napisałeś nic o PP 215 PS, który skrytykowałeś (choć to bardziej przypominało krytykanctwo) w kontekście Grand Seiko nie podając żadnych argumentów. Nawet nie wiem do której wersji tego kalibru się odnosiłeś - starszej z Pieczęcią Genewską czy nowszej z Pieczęcią Patka ?. Poza tym, przejrzałem cennik GS. Ceny zawierają się w granicach 5000-13000 $. Za modele kwarcowe trzeba zapłacić około 3000 $. Do porównań trzeba więc dobierać adekwatną konkurencję cenową, a tu Szwajcarzy mają się czym pochwalić. Choć z drugiej strony z czym na przykład konfrontować SD ?. Dla mnie to nie są w pełni mechaniczne zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba mam fobie na tle tego zegarka, ale to dla mnie najpiękniejszy...

Dzięki. :D

Ładny jest, ale żeby najładniejszy??


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

McIntosh, te ceny to chyba europejskie i do tego sugerowane, bo w rzeczywistości są znacznie niższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.