Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie sie ja udalo upolowac w niezlym stanie. Takze od dzisiaj na lapce i pewniw na dluzszy czas. Mechanizm 565, 18k

 

20130306075031.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sam co wczoraj. Niestety nie umiem pokazać jego wszystkich walorów, zegarek na żywo robi dużo większe wrażenie, niż na zdjęciach.

 

IMG_2273-2_zpsd11045ba.jpg

 

IMG_2217-3_zpscfc0d8b3.jpg

Choć nie jestem zwolennikiem Roleksów to ten mi się podoba, rzeczywiście jest ładny.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś na łapce goszczę moją ukochaną Certinkę :)

 

cb407476c6491f37.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie znów to samo... Ten czarny diabeł kusi mnie codziennie smolistą tarczą, a ja na pokuszenia podatny jestem...

post-46051-0-58926100-1362578458_thumb.jpg


[wysłane z mojego Atari 65XE]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotka z przed paru dni, ale zegar niechętnie schodzi z łapy: [picture]

 

Nie dziwie sie ze niechetnie Ci ten Fortis z reki schodzi, fajne zegarki maja to do siebie ze tak z nimi jest :D

 

Mnie dzisiaj ten na reke wskoczyl:

 

fortisb421.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sam co wczoraj. Niestety nie umiem pokazać jego wszystkich walorów, zegarek na żywo robi dużo większe wrażenie, niż na zdjęciach.

 

IMG_2273-2_zpsd11045ba.jpg

 

IMG_2217-3_zpscfc0d8b3.jpg

 

Jeśli na żywo robi większe wrażenie, niż na tych zdjęciach, to wolę go na żywo nie oglądać, bo sprzedam nerkę...:)


Omega PO, Seiko FFF, Atlantic Worldmaster, Casio GW-M5600-1ER, Casio GW-9200-1ER, Casio TS-100, Glycine Airman SST 06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest wieczny kalendarz, troche nie bardzo rozumiem co masz na myśli. Nazwa Perpetual w tym przypadku oznacza coś w rodzaju "wiecznej" tradycji i precyzji :)

 

wg mnie "oyster perpetual" dotyczy "dożywotniej wodoszczelności" koperty czy coś w ten deseń.

Oyster to określenie typu koperty z odpowiednią wodoszczelnością - pochodzi od ostrygi, a perpetual to wieczysty, dożywotni.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na żywo robi większe wrażenie, niż na tych zdjęciach, to wolę go na żywo nie oglądać, bo sprzedam nerkę...:)

 

Żaden inny mój zegarek nie ma tylu wielbicieli wśród moich znajomych jak ten właśnie Rolek. Robi wrażenie, zwłaszcza w świetle dziennym przy promieniach słonecznych :)

 

 


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie "oyster perpetual" dotyczy "dożywotniej wodoszczelności" koperty czy coś w ten deseń.

Według uczestników forum Rolexa, "perpetual" w przypadku Rolexa oznacza po prostu zegarek automatyczny, czyli "perpetual" jest zamiast "automatic" lub "self-winding". Zegarek samonakręcający się czyli ciągły, wieczny, nieustanny (continous, perpetual, permanent)

 

Z jednej strony można uznać to za rodzaj przekrętu marketingowego, gdyż w/g dzisiejszych (niepisanych, umownych) standardów słówko "perpetual" powinno się odnosić do tzw rocznego kalendarza, czyli zegarka którego datownik rozpoznaje ilość dni w danym miesiącu, a w Rolexach tak nie jest!

Z drugiej strony trzeba pamiętać, że to jest odniesienie historyczne. Po prostu w Rolexie postanowili używać słówka "perpetual" zamiast "autmatic" dawno, dawno temu... kiedy te "standardy" (w dzisiejszym umownym znaczeniu) wcale nie były jeszcze takie jednoznaczne. Dlatego też trudno jest uznać, że Rolex chce kogoś w ten sposób oszukać.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oyster - wodoszczelny.

Perpetual - self winding (automat)

 

Ja tak to w skrócie rozumuje.

 

Świetna Autavia, gratuluje! Kiedyś szukałem takiego zegarka w dobrym stanie... W jakim stanie jest Twój egzemplarz?

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja! Strasznie mi się podoba :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autavia świetna. Gratuluję. Miałem reedycje tego zegarka i dopisek

TAG mnie drażnil. Tego bym nie sprzedał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem reedycje tego zegarka i dopisek

TAG mnie drażnil. Tego bym nie sprzedał.

Pamiętam, chciałem wtedy kupić od Ciebie ten zegarek :) Jeden z fajniejszych Heuerów, wyjątkowo udany.

 


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol - fajny. Szkoda, że męskich nie było ;-)

 


Tarant napisał: Albowiem w polskim piekle nie ma diabłów do pilnowania. Którykolwiek z kotła się zbytnio wynurzy zaraz jest przez rodaków z powrotem w smołę wciągany.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ten biały pasek, to hmmmmm tia :) gejowy :)

sorki

Edytowane przez szumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ten biały pasek, to hmmmmm tia :) gejowy :)

sorki

 

Gejowy? :blink: Moim zdaniem pasuje znakomicie do tego zegarka!!


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.