Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Recommended Posts

Witaj Klaudiusz

Jednym zdaniem to moge okreslic tak ze czym dluzej go nosze tym bardziej mi sie podoba I jest to pierwszy zegarek o ktorym moge tak napisac .

W porownaniu z masterem to co berdziej mi pasowalow tamtym modelu to bezel bo znacznie latwiej ustawia sie druga. Strefe czasowa .

Zegarek kapitalnie lezy na mojej rece I jak wiekszosc ich modeli jest niesamowicie wygodny . Ma inny mechanizm niz master II TZn Rolex zastosowal swoj wlasny. System przeciwwstrzasowy ktorego podobno nie sa w stanie zamontowac do zegarkow w 40mm kopercie . Satynowana koperta I bronsoleta ma ta zalete ze nie widac zadnych mikro rysek , chciaz tutaj jezeli o mnie chodzi to bronsoleta w Master II podoba mi sie troche bardziej z powodu polerowanych centralnych links .

W kazdym badz razie gdybys sie zdecydowal na ten zegarek to daj mi znac bo mozliwe ze bede musial na jesien wpasc do PL to moglbym Ci nowke przywiesc

Irek

Beware the fury of a patient man.

jakościowo stawiuam go nawet wyżej niż Tag Heuera ( miałem parę modeli). Indeksy, wskazówki, bransoleta są wykonane kapitalnie.

Wypadałoby sprecyzować, bo ktoś jeszcze pomyśli, że ogólnie Ebele są lepiej wykonanymi zegarkami, niż nawet wyższe modele TH :) Co do tańszych Tagów, między innymi kwarcowych egzemplarzy, to jak najbardziej się zgodzę. Miałem przyjemność pomierzyć jak myśle większość modeli Ebela - ciekawe są to zegarki, tego rzeczywiście odmówić im nie można. Wykonanie też ok.

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Hmm mialem 3 aquaracery oraz carrere najtansza za 8 tysi. Biorac pod uwage ze model Ebela jest jednym z najtanszych w ich ofercie to musze powiedziec ze kiwa tą Carrere jak chce. Tagi maja bardzo powtarzalną jakosc ... tam nie ma za bardzo zastosowania zasada im drozej tym lepiej wykonany... owszem jest lepszy mechanizm ( sa standardowo bardzo dobrze wyregulowane) wiecej smaczkow ale jakosc pozostaje ta sama( wykluczam jedynie zegarki serii formula 1 ) . To z reszta nie przypadek Ebel za swoje zegarki liczy sobie tyle co Tag a ze mniej kasy pompuje w marketing to moze troche wiecej skapnelo na same zegarki :) Jestem zakochany w moim ebelu... szukalem taga linka kwarcowego ale dobrze ze nie kupilem...

Aquaracery, te kwarcowe, moim zdaniem są bardzo średnio wykonane. A Carrery, fakt, też nic szczególnego - mają bardzo proste koperty. Natomiast Grand Carrery są już naprawde fajnie wykonane, tak więc nie zgodzę się Marcin, że Tag im droższy, to i tak samo wykonany. To samo tyczy się Monaco.

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Aquaracery, te kwarcowe, moim zdaniem są bardzo średnio wykonane. A Carrery, fakt, też nic szczególnego - mają bardzo proste koperty. Natomiast Grand Carrery są już naprawde fajnie wykonane, tak więc nie zgodzę się Marcin, że Tag im droższy, to i tak samo wykonany. To samo tyczy się Monaco.

Miałem 1 kwarca i 2 automaty z tarczami w kafelki naprawde ładne modele.

Monaco pod wzgledem jakosci to nic nadzwyczajnego...macałem nie raz. To po prostu bardzo ładny zegarek...bardzo dobrej jakości ale gdzie tam masz smaczki ?? tarcza jest zwyczajna, wskazówki zwyczajne, koperta zwyczajnie dokladnie wykończona....wiesz...to wszystko bardzo subiektywne doznania... grand Carrery...mają po prostu więcej smaczków..komplikacji...a ja to odróżniam od jakosci...jakosc to dla mnie troche cos innego...ciężko to wytłumaczyć :)

Moze zeby zobrazować...Chiski Parnis z dziurbilionem nie jest lepszej jakosci zegarkiem niż Certina DS1 ..dlatego bo ma dziurbiliona!

Edited by QuadrifoglioVerde

W takim razie czym dla Ciebie jest jakość? Bo nie bardzo Cię rozumiem. Co do Monaco, to dla mnie choćby wystające szkło, stal bardzo ładnie szczotkowana, przeplatana stalą polerowaną, ładnie zakończone krawędzie, tarcza starannie wykonana itd. itd.

Edited by carlito1

W takim razie czym dla Ciebie jest jakość? Bo nie bardzo Cię rozumiem. Co do Monaco, to dla mnie choćby wystające szkło, stal bardzo ładnie szczotkowana, przeplatana stalą polerowaną, ładnie zakończone krawędzie, tarcza starannie wykonana itd. itd.

Wystajace szkło mam też w Seiko FFF :D

To drugie już tak....przede wszystkim stal...dbałość o krawędzie...czystość powierzchni...przeplatanki jak najbardziej. np. w tym moim ebelu sama bransoleta ma 3 rodzaje wykonczenia...srodek na polysk...maly paseczek wzdluz ogniw szczotkowany a w zasadzie satynowany...i przy krawędziach ta czesc juz normalnie szczotkowana...na moim zdjeciu tego nie widac postaram sie niedlugo o lepsze. Koperta...trudna do szczotkowania bo obła...mimo to mistrzowsko wyszczotkowana...i bezel...wklęsły!! na połysk :)

Można by sie przyczepić że śrubki nie sa idealnie tak samo dokręcone...ale w końcu to nie AP :)

Ja wcale Marcin nie twierdze, że Twój Ebel nie jest dobrze wykonany :) Fajny zegareczek.

Fajny tytanowy niebieski samurai :) .

Kiedyś dosyć mocno chorowałem na ten zegar.

Mam pytanie jak w realu wygląda kolor tarczy i bezela?

Niebieski jest mocno widoczny? Czy granat jak w sumo które średnio wygląda w tym kolorze...

Świetny! Koperta damastowa na zamówienie czy gdzieś jest źródełko? :)

IMG_2092.jpg

piekna sztuka, no i kolor tarczy taki jak trzeba (model z biala tarcza nie prezentuje sie juz tak dobrze jak powyzszy model), gratuluje swietnego nabytku

Fajny tytanowy niebieski samurai :) .

Kiedyś dosyć mocno chorowałem na ten zegar.

Mam pytanie jak w realu wygląda kolor tarczy i bezela?

Niebieski jest mocno widoczny? Czy granat jak w sumo które średnio wygląda w tym kolorze...

Jako jedyny z samurajów ten zegarek nie ma jednolitej tarczy w kolorze (nie piszę o fakturze). Jest to coś wizualnie trochę przypominające szlif słoneczny (ale bez szlifu) czyli tarcza się mieni od prawie czarnogranatowego do jasnego, w zależności od kąta i jest to dynamiczne złudzenie. Odbiór tego i bezela (dużo ciemniejszy) jest zupełnie inny niż w niebieskim sumo, który ma dosyć jasny niebieski w porównaniu z tym samurajem.

To mój 4 tytanowy samuraj w życiu i drugi niebieski.

Edited by eye_lip

piekna sztuka, no i kolor tarczy taki jak trzeba (model z biala tarcza nie prezentuje sie juz tak dobrze jak powyzszy model), gratuluje swietnego nabytku

Panowie, gdzie w Wawie można te Explorery obejrzeć. Pytam, bo ze zdjęć, to i biały i czarny to takie brzydale, że ręce opadają. No ale skoro tak się wszystkim podobają, to chyba coś z tymi zdjęciami jest nie halo...

Panowie, gdzie w Wawie można te Explorery obejrzeć.

A czemu takim leniem jesteś i nie chce Ci się samemu wygooglać ;)

http://www.rolex.com/en#/store-locator/dealer/wkruk

Ale zawsze lepiej przed wyjazdem zadzwonić i spytać czy mają na stanie, bo różnie bywa- chyba, że ma się naprawdę blisko

A czemu takim leniem jesteś i nie chce Ci się samemu wygooglać ;)

http://www.rolex.com/en#/store-locator/dealer/wkruk

Ale zawsze lepiej przed wyjazdem zadzwonić i spytać czy mają na stanie, bo różnie bywa- chyba, że ma się naprawdę blisko

Nie no, dealera umiem znaleźć, chodziło mi bardziej o to, czy stoi na półce, ale fakt, zawsze można zadzwonić :)

dzięki! ;)

Nie za bardzo rozumiem tlumaczenie ze np. Monaco jest duzo lepiej wykonane od Aquaracera... Koperty wykonywane sa na maszynach CNC i generalnie jest jej obojetne do czego wlasnie wykonuje zadany element. Nie sadze tez zeby do produkcji tanszych modeli byly uzywane frezy i noze wykorzystane wczesniej np. do wyzszych modeli... ;) . Oczywiscie pozostaje cala reszta, mechanizm i tarcza dla przykladu. Tutaj moge sie juz calkowicie zgodzic ze jakosc moze byc rozna. Ale rozplywac sie w zachwytach nad Monaco i stwierdzac ze Aqua jest taki sobie....? ;)

"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."