Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Recommended Posts

chrono-craze,

gratulowałem w innym temacie, ale i tu nie omieszkam tego zrobić. Gratulacje

Mariusz

@chrono-crazy wielkie graty i poczucie zazdrosci z mojej strony  :)

Dla mnie różnica między Submarinerem -> SDDS -> Seadweller to tylko mało istotne szczegóły i wymiary, ale różnice są nadal mniejsze niż gdybym miał różne kolory tarczy np. Serio masz skrzywienie na punkcie Roleksów skoro odczuwasz potrzebę posiadania wszystkich trzech i postrzegasz je jako inne zegarki :).

Nie zgadzam się, każdy z nich to zupełnie inny zegarek, z inną legendą i jednak wygladem. Jakbym miał mozliwości finansowe to każdy z nich jest obowiazkowy w pudełku  :D

Dzieki Mikoilaj78pablo122 i Pawel2499

Dokladnie to co pablo122 napisal, kazdy z nich jest inny (i w kazdym widze cos czego inny nie ma); a to ze mam "skrzywienie" (nicon), no coz, nobody is perfect  :)

Cytuje: "@chrono-craze: Skrzywienie miałem na myśli oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu "be hooked on sth"."

Tak tez (a nie inaczej) to odebralem, na pelnym luziku, takze nie ma (bo nie byllo) sprawy  :) 

Dla mnie różnica między Submarinerem -> SDDS -> Seadweller to tylko mało istotne szczegóły i wymiary, ale różnice są nadal mniejsze niż gdybym miał różne kolory tarczy np. Serio masz skrzywienie na punkcie Roleksów skoro odczuwasz potrzebę posiadania wszystkich trzech i postrzegasz je jako inne zegarki :).

SDDS ma tytanowy dekiel, ring lock, zawór helowy, jest większy i ma bardzo grube szkło, które nie oddstaje. 

Seadweller ma matową tarczę, zawór helowy, wystające szkiełko i jest zdecydowanie mniejszy od SDDS. 

Submariner nie ma datownika, nie ma zaworu, jest najprostszy i chrono-craze nosi go na NATO. 

Jeżeli może sobie pozwolić na tak bogatą(a mniej zróżnicowaną) kolekcję, a nie robi tego kosztem innych zegarków(np. garniturowca od Patka/Lange/VC/AP/JLC czy chrono, gdyby takowych pragnął) ani innych hobby czy marzeń rodziny, to moim zdaniem, jest to po prostu wierność marce, tradycji i stylowi jaki reprezentują Rolex'y. 

Wielu kolekcjonuje, jeszcze mniej kontrastujące ze sobą Panerai, a niektórzy wyłącznie chronografy. 

Henry Graves Jr. kolekcjonował repetiery - minutowe, głównie unikatowe od Patka ;)

Ja uwielbiam ultrathiny, mimo że nie są za bardzo użytkowe prócz specjalnych okazji, imprez etc

Pasja to pasja. Ważne by być wiernym ideałom ;)

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

SDDS ma tytanowy dekiel, ring lock, zawór helowy, jest większy i ma bardzo grube szkło, które nie oddstaje.

Seadweller ma matową tarczę, zawór helowy, wystające szkiełko i jest zdecydowanie mniejszy od SDDS.

Submariner nie ma datownika, nie ma zaworu, jest najprostszy i chrono-craze nosi go na NATO.

Jeżeli może sobie pozwolić na tak bogatą(a mniej zróżnicowaną) kolekcję, a nie robi tego kosztem innych zegarków(np. garniturowca od Patka/Lange/VC/AP/JLC czy chrono, gdyby takowych pragnął) ani innych hobby czy marzeń rodziny, to moim zdaniem, jest to po prostu wierność marce, tradycji i stylowi jaki reprezentują Rolex'y.

Wielu kolekcjonuje, jeszcze mniej kontrastujące ze sobą Panerai, a niektórzy wyłącznie chronografy.

Henry Graves Jr. kolekcjonował repetiery - minutowe, głównie unikatowe od Patka ;)

Ja uwielbiam ultrathiny, mimo że nie są za bardzo użytkowe prócz specjalnych okazji, imprez etc

Pasja to pasja. Ważne by być wiernym ideałom ;)

Zgadzam się z tym na 100 % :)

Pozdrawiam :)

Wieczorowo Omega, natomiast w pracy:

o8kEnfC.jpg?1

----------

chrono-craze - gratulacje! :) Świetny nabytek. Ja ostatnio też się trochę polubiłem z Rolkiem, ale raczej nie jest to zakup na 2015 :). Taki DJ byłby idealny.

Guest anabuki

Ja biegałem dzisiaj z tym, bo pogoda błotnista. ;-)

post-76896-0-31813000-1421096970_thumb.jpg

Edited by anabuki

today.jpg

Również przyłanczam się do gratulacji. Piękny jest. Chodzi za mną . Po raz drugi ją mierzyłem w niedziele SCC. Aaa jeszcze jedno piękna zdjęcia.

Edited by ptakug

Również przyłanczam się do gratulacji. Piękna jest. Chodzi za mną . Po raz drugi ją mierzyłem w niedziele SCC. Aaa jeszcze jedno piękna zdjęcia.

piekny zegarek ,ale czy rolex to ona? :)

piekny zegarek ,ale czy rolex to ona? :)

Ładnie to tak łapać za słówka  :angry:

Jak się zerknie na koronkę to widać wyraźnie, że suczka!

Oooo i to mi się podoba  :D

Fajna kostka

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

CnRgVyR.jpg

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...