Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Recommended Posts

3 godziny temu, Paulus57 napisał(-a):

Dlatego określiłem swoje podejrzenie jako "niecne" :)

Dobra, poddaję się - meandry Twoich subtelnych niedomówień mnie przerastają.  ;)

3 godziny temu, unadarek napisał(-a):

...a czekaj ...jeszcze najważniejszego nie zapytałem - jak się sprawa ma z odchyłkami dziennymi - nie musi być dokładnie - ile ma z 5,10,20 sekund ? i to już będzie ostanie pytanko :) (dzisiaj :) ) 

Dane z Caliber Corner może warto przejrzeć: https://calibercorner.com/sellita-caliber-sw210-1/

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

45 minut temu, hugo012 napisał(-a):

Na żywo wygląda znacznie lepiej, ciężko telefonem złapać ciekawy AR i czerń emalii.

O, takiego szukam! :D Może już Ci się znudził? ;)

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Nie, jeszcze nie jestem na tym etapie. Może jak zdobędę kiedyś Brightza w podobnej kopercie na mechanizmie 4s, ale i tak wątpię. :D

44 minuty temu, unadarek napisał(-a):

przeglądałem - komuś z 8 sekund do przodu waliła  - według producenta -+ 15s. - jak Masz tyle to ok tyle to może być dzięki !

Producenci mechanizmów z reguły podają dopuszczalne odchylenia z "zapasem". Większość mechanizmów da się zresztą wyregulować do większej precyzji nawet w sytuacji, kiedy odchyłka mieści się w granicach tolerancji.

Nie rozumiem z kolei, co masz na myśli pisząc "jak Masz tyle to ok tyle to może być dzięki !". Zegarkom, które sprzedaję, nie robię pomiarów, bo musiałbym nic innego w życiu nie robić.  ;) Zegarkom, które sam użytkuję prywatnie również nie robię pomiarów, bo mnie to całkowicie yebye - i tak zmieniam zegarki nawet w ciągu dnia, więc dopóki jakiś grat nie będzie chciał ruszyć nawet pomimo kilku prób uruchomienia, mało mnie to rusza. :)

Posted (edited)
4 minuty temu, hugo012 napisał(-a):

Nie, jeszcze nie jestem na tym etapie. Może jak zdobędę kiedyś Brightza w podobnej kopercie na mechanizmie 4s, ale i tak wątpię. :D

giphy.gif

Ale gdyby jednak coś kiedyś... to pamiętaj o mnie ;)

Edited by dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

1 minutę temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Producenci mechanizmów z reguły podają dopuszczalne odchylenia z "zapasem". Większość mechanizmów da się zresztą wyregulować do większej precyzji nawet w sytuacji, kiedy odchyłka mieści się w granicach tolerancji.

Nie rozumiem z kolei, co masz na myśli pisząc "jak Masz tyle to ok tyle to może być dzięki !". Zegarkom, które sprzedaję, nie robię pomiarów, bo musiałbym nic innego w życiu nie robić.  ;) Zegarkom, które sam użytkuję prywatnie również nie robię pomiarów, bo mnie to całkowicie yebye - i tak zmieniam zegarki nawet w ciągu dnia, więc dopóki jakiś grat nie będzie chciał ruszyć nawet pomimo kilku prób uruchomienia, mało mnie to rusza. :)

nie pisałem żebyś sprawdzał, ale ludzie czasem nosząc zegarek znają odchyłki jego i konkretnie mi o tę sellite chodziło- zegarek też fajny -  chciałem jakieś informację od użytkownika z pierwszej ręki  a nie z opisów - wiem że mechaniczny mechanicznemu nie równy - ale jakiś poziom ustawienia to one maja wychodząc w fabryki - a pytam bo nie chcę  potem lecieć do zegarmistrza  którego nie mam nawet w mojej miejscowości - jeśli ma w zakresie  + -  15 s to jest w miarę i to chciałem się dowiedzieć  - ok  - ogólnie dzięki  za info  

2 minuty temu, unadarek napisał(-a):

nie pisałem żebyś sprawdzał, ale ludzie czasem nosząc zegarek znają odchyłki jego i konkretnie mi o tę sellite chodziło- zegarek też fajny -  chciałem jakieś informację od użytkownika z pierwszej ręki  a nie z opisów - wiem że mechaniczny mechanicznemu nie równy - ale jakiś poziom ustawienia to one maja wychodząc w fabryki - a pytam bo nie chcę  potem lecieć do zegarmistrza  którego nie mam nawet w mojej miejscowości - jeśli ma w zakresie  + -  15 s to jest w miarę i to chciałem się dowiedzieć  - ok  - ogólnie dzięki  za info  

Mechanizmy produkcji ETY, Sellity, itp., jeżeli nie są USZKODZONE, zawsze pracują poprawnie. Innymi słowy, to BARDZO BEZPIECZNY wybór. Możesz - jak wspomniałem - w razie ewentualnego niezadowolenia z POPRAWNEJ i ZGODNEJ Z DEKLAROWANYMI PARAMETRAMI - pracy takiego mechanizmu, spróbować go "podregulować". Natomiast nie ma tu ŻADNEGO ryzyka, jeżeli chodzi o sam mechanizm jako taki - to nie jest jakiś "no name" złożony w Tajlandii na wakacjach.  ;)

Jeżeli ktoś bez sprawdzania odpowiednim softwarem (albo i hardwarem ;) ) zna dobową odchyłkę mechanizmu w swoim zegarku, to znaczy, że JUŻ dzieje się coś "mocno nie halo".  ;)

12 minut temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Mechanizmy produkcji ETY, Sellity, itp., jeżeli nie są USZKODZONE, zawsze pracują poprawnie. Innymi słowy, to BARDZO BEZPIECZNY wybór. Możesz - jak wspomniałem - w razie ewentualnego niezadowolenia z POPRAWNEJ i ZGODNEJ Z DEKLAROWANYMI PARAMETRAMI - pracy takiego mechanizmu, spróbować go "podregulować". Natomiast nie ma tu ŻADNEGO ryzyka, jeżeli chodzi o sam mechanizm jako taki - to nie jest jakiś "no name" złożony w Tajlandii na wakacjach.  ;)

Jeżeli ktoś bez sprawdzania odpowiednim softwarem (albo i hardwarem ;) ) zna dobową odchyłkę mechanizmu w swoim zegarku, to znaczy, że JUŻ dzieje się coś "mocno nie halo".  ;)

dzięki i o taki konkret mi chodzi :) 

1 godzinę temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Dobra, poddaję się - meandry Twoich subtelnych niedomówień mnie przerastają.  ;)

Ważę w zasadzie każde słowo, co nie jest łatwe szczególnie przy mojej gadatliwości. :) 

Dane z Caliber Corner może warto przejrzeć: https://calibercorner.com/sellita-caliber-sw210-1/

O gustach, przemyśleniach i wyborach raczej ciężko dyskutować - każdy ma swoje :-)

Jedni lubią dużo i chińskie, inni mało i firmowe - ważne by każdy znalazł dla siebie to co lubi najbardziej i był zadowolony z swojego wyboru

Tapnięte  za pomocą Tapatalk

Godzinę temu, alpaczino napisał(-a):

👌 Uwielbiam detale. :rolleyes:

Hurt daje więcej. :) 

Posted (edited)
2 godziny temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

A cóż to jest..?  :D  ;)

Jest to Tudor Black Bay Fifty-Eight z manufakturowym mechanizmem certyfikowanym przez Contrôle Officiel Suisse des Chronomètres, zwanym kalibrem MT5402, o ilości kamieni nie mniejszej i nie większej niż 27, a także rezerwą chodu obejmującą niemal 70 godzin ciągłej pracy mechanizmu :D 

2 godziny temu, petruss napisał(-a):

@dodge66 Fajowa ta nowość👍

Dzięki! ^_^

Edited by dodge66

4 minuty temu, Luke102 napisał(-a):

O gustach, przemyśleniach i wyborach raczej ciężko dyskutować - każdy ma swoje 🙂

Jedni lubią dużo i chińskie, inni mało i firmowe - ważne by każdy znalazł dla siebie to co lubi najbardziej i był zadowolony z swojego wyboru

Tapnięte  za pomocą Tapatalk

Dyskusja ma sens pod takimi warunkami, że: dyskutujący kontrolują emocje, potrafią słuchać i mówić w sposób komunikatywny.

Taka złota myśl :) 

2 minuty temu, dodge66 napisał(-a):

Jest to Tudor Black Bay Fifty-Eight z manufakturowym mechanizmem certyfikowanym przez Contrôle Officiel Suisse des Chronomètres, zwanym kalibrem MT5402, o ilości kamieni nie większej i nie mniejszej niż 27, a także rezerwą chodu obejmująca niemal 70 godzin ciągłej pracy mechanizmu :D 

Gratuluję nabytku. Ciekawi mnie jak często ten mechanizm wymaga wizyty kontrolnej u specjalisty i jakiego rzędu koszty są z tym związane.