Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj trochę z zegarkiem vintage.

post-57210-0-82542600-1361716952_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GS to bardzo ładny zegarek, tym bardziej w pokazanym układzie kolorystycznym dla mnie najciekawszy, ale daleki byłbym od tak drastycznych porównań z szwajcarami, nie wrzucajmy wszystkich marek do jednego wora, a porównania winny być oparte na określonych kryteriach.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda firma ma w ofercie bardziej lub mniej ciekawe zegarki,GS uderza bardziej w tradycję lub nie oszukujmy się wzoruje się na rolku.Sam zegarek jest wykonany super ,werk też porządny,ale nie przesadzajmy z tym miażdżeniem szwajcarskiej konkurencji bo to nie prawda.Nawiasem ,bardzo lubię tę linię seiko..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akism , w pelni sie zgadzam

Lubie Seiko i mialem okazje poogladac i pomacac to GS. Bardzo piekne i dobrze wykonane ale stwierdzenie ze "miazdzy" szwajcarska konkurencje to lekka przesada ..

Bardzo piekny zegarek , ale wykonanie subdetali na poziomie lupki , to jednak nieco nizej niz Rolex ( aczkolwiek trzeba przyznac nieco taniej )

a z takim L&S czy AP to ...niestety , ale jeszcze nie ta liga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też ceńmy Seiko nie tylko za GS, ale i za 5 i inne modele, ale bez przesady. To dobra i powszechnie uznana marka, ale jak trafnie zauważył Dariusz nie wszystkie cenione firmy "grają" w tej samej lidze :)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GS i w ogóle Seiko to można powiedzieć Omega dla zwykłych śmiertelników! :) W pewnym sensie substytut. Może sobie kupię kiedyś jeden taki substytut :D:lol:

Edytowane przez ladek22

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ta cena GS-a, uważacie ,że uzasadniona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są warte swojej ceny za wyjątkiem spring drive vg mnie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

goral_, skoro kolega pisze, że warto to chyba tak jest, choćby przez pryzmat tego, że posiadał/posiada GSa a poza nim kilka zegarków szwajcarskich porównywalnej klasy, więc chyba pojęcie jakieś ma? Daj jakieś nadgarstkowe swoich może, do czego porównujesz GS i jego cenę.


Instagram: przemekspce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie kwestionuje tego ,ze kolega wie co mówi, natomiast ja osobiscie nie widze uzasadnienia by za seiko zapłacic taka kasę. Ale to rzecz gustu, a o gustach sie nie dyskutuje. A to mój ulubiony czasomierz.imag0076sa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6000 usd, za GS to dobra cena? hmmmmm

 

Zważywszy na jakość wykonania,niszowość i niski nakład produkcyjny zdecydowanie warto.Omega aqua terra kosztuje podobne pieniądze ,jest ładnym zegarkiem,ale dla mnie zbyt pospolitym.Z tych dwóch wybrałbym z pewnością seiko,które ma wg.mnie o wiele lepsze proporcje.Jedynie co krzywdzi GS to fakt,że każdy kojarzy seiko z zegarkami za 500zł,ale ja mam to gdzieś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zważywszy na jakość wykonania,niszowość i niski nakład produkcyjny zdecydowanie warto.Omega aqua terra kosztuje podobne pieniądze ,jest ładnym zegarkiem,ale dla mnie zbyt pospolitym.Z tych dwóch wybrałbym z pewnością seiko,które ma wg.mnie o wiele lepsze proporcje.Jedynie co krzywdzi GS to fakt,że każdy kojarzy seiko z zegarkami za 500zł,ale ja mam to gdzieś.

może właśnie tu leży pies pogrzebany, może seiko powinno te zegarki z najwyższej pólki sprzedawać pod inna firmą, tak jak toyota i lexus np

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niemniej gdyby nie to forum to nie wiedziałbym, że seiko ma takie modele, a tak jak będę miał okazję to przyjrzę się z bliska GS owi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj ten:

 

 

sam1070600x450.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Nie lubię, gdy dużo dzieje się na tarczy, ale ten zegarek jest świetny. Gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GS to bardzo ładny zegarek, tym bardziej w pokazanym układzie kolorystycznym dla mnie najciekawszy, ale daleki byłbym od tak drastycznych porównań z szwajcarami, nie wrzucajmy wszystkich marek do jednego wora, a porównania winny być oparte na określonych kryteriach.

 

Zawsze jak szwajcar wypada blado pada takie stwierdzenie B)

Edytowane przez dago

ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6000 usd, za GS to dobra cena? hmmmmm

Niedawno w innym wątku rozmawialiśmy o Grand Seiko za 32.000 USD i taka cena już jest według mnie chora, chociaż niektórzy twierdzili, że mając tyle kasy do wydania, zdecydowaliby się na ten zegarek ;)

Natomiast 6000 USD za Grand Seiko to moim zdaniem dobrze wydane pieniądze :)


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się,że seiko produkuje GS dla ludzi,którzy są świadomi co kupują i po nabyciu zegarka cieszą się,że posiadają coś można powiedzieć wyjątkowego..Seiko zarabia na masówce GS to taka wizytówka manufaktury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja myślę, że dla 85 % śmiertelników wizytówką seiko jest monster itp., co nieprzeszkadza temu ,że ponoć najdokładniejszy w świecie mechanizm automatyczny to seiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno w innym wątku rozmawialiśmy o Grand Seiko za 32.000 USD i taka cena już jest według mnie chora, chociaż niektórzy twierdzili, że mając tyle kasy do wydania, zdecydowaliby się na ten zegarek ;)

Natomiast 6000 USD za Grand Seiko to moim zdaniem dobrze wydane pieniądze :)

 

To zegarek wykonany w b.małym nakładzie i mimo,że 32tys.$ to spora kwota jestem pewny,że znajdzie nabywców.Są ludzie,którzy będą go chcieli mieć i nie będą patrzeć na cyfrę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6000 usd, za GS to dobra cena? hmmmmm

 

6000 USD? To wcale nie jest cena dla ludu!

Edytowane przez ladek22

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.