Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
GORKY8

Orienty forumowiczów

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden z najładniejszych obecnie produkowanych Orientów z kopertą ze słynnego modelu STI Collaboration 2010 II (tylko tam koronka jest na godz 9 a nie 3 aby nie przeszkadzała w manewrach kierowcy)

GRATULUJĘ!!

i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z najładniejszych obecnie produkowanych Orientów z kopertą ze słynnego modelu STI Collaboration 2010 II (tylko tam koronka jest na godz 9 a nie 3 aby nie przeszkadzała w manewrach kierowcy)

GRATULUJĘ!!

i pozdrawiam

 

Dzieki za miłe słowa. Własnie od tej limitki o której wspomniałeś mam zamiar ściągnąć bransoletę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

STI 2010II to strasznie rzadki zegarek do kupienia ale bransoletę chyba produkują jeszcze dla innych podobnych modeli - nie wiem czy czasem nie dla obecnego BRZ chrono (quartz)..

ten STI był jedyny w swoim rodzaju - karbonowa tarcza trójwymiarowa i napisy (zoologo, ORIENT itd) wręcz zawieszone w powietrzu, coś pięknego.. raz w życiu widziałem.. i mogłem go kupić.. do dziś żałuję.. ten ORIENT to prawdziwy biały kruk.. fajnie, że firma wykorzystała projekt koperty do tego świetnego modelu, który i nawiązuje do STI 2010 II i jest równie piękny.. na bransolecie z pewnościąbędzie wyglądał jak oryginalny STI.

jeszcze raz gratuluję i wszystkiego dobrego, niech się nosi bez rys, a szkło, widze, tu szafirowe..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z najładniejszych obecnie produkowanych Orientów

O gustach nie ma dyskusji, ale z tym zdaniem nie mogę się zgodzić. Nie twierdzę że jest brzydki (choć mi się niespecjalnie podoba), ale uważam że Orient ma w ofercie wiele ładniejszych modeli.

Ale jak wspomniałem de gustibus... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W realu wygląda świetnie no i wykonanie super, a projekt koperty oparty na STI Collaboration 2010 II broni się doskonale.. jest to 100% projekt Orienta a nie zerżnięte z vczegoś tam - patrz niektóre Steinharty.

cena? za szafir itd uważam że okazyjna, potrzebna jeszcze tylko bransoleta chociaż na czarnym skórzanym pasku wygląda równie dobrze.

pozdrawiam Kolegów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja, zegarek dopracowany, dobrze wykonany i przy tym w fajnej cenie. Jedyną rzeczą, którą bym poprawił jest kropka lumy na 12' - wygląda 'nago' przy ładnych indeksach z obwódkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie mogę wskazać tylko dwa raczej błahe minusy tego zegarka i na tym pewnie się skończy, bo do niczego innego nie można się przyczepić. :)

 

Po pierwsze praca bezela - szkoda, że nie jest 120-klikowy. Ja jednak rzadko używam tego ficzera, tak więc to nic wielkiego. Po drugie zapięcie bransolety - w porównaniu do seikowego zapięcia pozostawia pewien niesmak, sprawia gorsze wrażenie i ciężko się zapina, a jeszcze gorzej odpina. Sama bransoleta całkiem fajna, choć chyba będzie szybko łapać rysy - już po jednym dniu noszenia zauważam kilka mikrorysek, ale może po prostu nie byłem wystarczająco ostrożny przy skracaniu bransolety. :P I może jeszcze faktycznie ta wystająca kropka lumy na bezelu - jak dla mnie mogłoby jej nie być. ;)

 

Mechanizm zdecydowanie na plus, i to gruby plus. Po 24 godzinach przyśpieszył tylko o sekundę! :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezel i bransoleta to już chyba klasyczne problemy Orienta. Zawsze, gdy czytam o ich diverach pojawia się krytyka tych części, więc chyba trzeba się przyzwyczaić. Mimo wszystko na tych zdjęciach wygląda wyjątkowo dobrze IMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że użyję zaraz słowa *, ale co * chcieć od zegarka za 500 złotych?

porównywalny Tag H. kosztuje minimum 3 k więc 6 razy tyle co zwykłe Mako

chcesz mieć samochód bez "ale" kupujesz Lexusa lub Infiniti, a tak to jeździj dalej swoją Kia lub Citroenem i nie bucz, że coś rzęzi znowu pod maską.. jak maskownica w Mako (moim też).

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Seiko z tego samego przedziału cenowego bransolety, a zwłaszcza zapięcia sprawiają jednak trochę lepsze wrażenie (przynajmniej moim zdaniem), ale z drugiej strony kajdany do Raya czy do Mako są tańsze i łatwiej dostępne, więc ogólnie nie ma specjalnego powodu do narzekań. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 500 "z hakiem" można. Za Monstera dałem 20 pln więcej, a za BFK nawet kilkanaście złotych mniej niż za Raya.

 

Nie zrozum mnie źle, Salomon. :) Jak już wspomniałem wcześniej - są to błahostki, które pod taką czy inną postacią można znaleźć w nawet sporo droższych zegarkach. Po prostu je odnotowuję. :)

Edytowane przez Seven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko Monster faktycznie jest do kupienia w świecie za 179 dolarów ale pomarańczowy, zaś cena wyjsciowa jego to 400 dolarów:

sko3711blk2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monster poza tym jest to duży zegarek i szczerze mówiąc mało dykretny, nie pasuje mi ten dizajn, no poza fantastyczną bransoletą.. za to walory użytkowe jako divera powalające na duuży plus:

blackmonster.jpg

Edytowane przez Salomon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a BFK - wyjsciowa 525 dolarów okazyjna 205 dolarów na amazon:

http://www.amazon.co...h/dp/B000UQFCFM

to kinetik więc nie strikte automatic, ale bardziej podobny do mojego Black Mako niż ten Monster..

no wiec jeśli szukać okazji cenowych to zdarzają się black maki po 99 euro na bransolecie na stronach zza Odry..

 

PS. staram się tu być obiektywny.. aktualny tytanowy M-force od Orienta kompletnie do mnie nie przemawia..

Edytowane przez Salomon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monster poza tym jest to duży zegarek i szczerze mówiąc mało dykretny, nie pasuje mi ten dizajn, no poza fantastyczną bransoletą..

 

Ja właśnie do takiego wzornictwa zegarków jestem przyzwyczajony i dlatego z Rayem muszę się jeszcze trochę "oswoić". ;)

 

Bransoleta w Monsterze faktycznie jest fantastyczna, pewnie dlatego dostrzegam błahostki w innych zegarkach. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mako jest dyskretny, indeksy są cienkie, w stylu Orienta a Ray podchodzi pod SEIKO właśnie, natomiast bransoleta w Monsterze ..hmm kurcze, może sobie kupię ten zegar właśnie dla tej bransolety..

pozdr Kolegę Seven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy nabytek , bardzo sie polubiliśmy

p4172054.jpg

p4172051.jpg

Edytowane przez floncik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to moje staruszki patelnie w komplecie plus parę sztuk cristali :)orienty%20+.JPGorienty%20cristale.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow!!! Co za kolekcja codziennie można zmieniać zegarek w zależności od nastroju.

pozdr wszystkich Was..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta...i w pewnym momencie "nie mam co na siebie włożyć"i kupuję następny.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.