Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
GORKY8

Orienty forumowiczów

Rekomendowane odpowiedzi

Taki Quartz kupiony jakieś 12 lat temu kiedy jeszcze nie wiedziałem nic o zegarkach...ciężko o dobre zdjęcie bo tarcza bardzo odbija światło.

 

 

e4ee37a2d1a68df26adcfa5837ef9eea.jpg

 

10dde1a20087043d857552c69d5bbbe7.jpg

Edytowane przez jazzualdo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki dzisiaj mi wpadł na nadgarstek prosto od majstra. To mój pietwszy orient i mam nadzieję, że dobrze mu będzie wśród ruskich towarzyszy ;-) ab2973cb6815762ad8d760a0908ae3a4.jpg

 

Tapnięte z fona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek z creation: 154b19967cd3.jpg

Jako że wyjątkowo nie pasuje mi z oryginalnym czarnym paskiem, póki co wylądował na nato 22mm. Macie jakiś pomysł na brązowy pasek? Jasny/ciemny, z przeszyciem jasnym/ciemnym, bez, etc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może oś takiego, jeśli chodzi o kolorystykę?

Nikoniecznie Rally...

IMG_6130.JPG

 

ps: co to za model Orienta?

- już znalazłem :)

Edytowane przez tomtytus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

430_dscn0471.jpg

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed wakacjami wzrasta liczba nabywanych diverów, więc i mój

 

post-60176-0-42814200-1432844353_thumb.jpg

Edytowane przez qniczynka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ER2400MW

bae263718d748e873720e91aa7d15dc6.jpg

Bambino super, tarcza- niesamowita, ale wskazówki wygladaja jak z zabawkowego zegarka dla dzieci. Wg mnie zmiana na takie: http://uhrforum.de/attachments/463067d1343474292-meine-neue-low-budget-dresswatch-orient-bambino-er24005w-orient-3.jpgby tu pomogła.

Edytowane przez qniczynka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy Bambino ma coś w sobie i ciężko się zdecydować wybierając tylko jeden, szkoda tylko coś z kontrolą jakości jest chyba nie tak, mój z creation dotarł z rysa na szkle, malo widoczną ale jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena czyni cuda, bo rzymskich 90% ludzi na tym forum nie toleruje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na szczęście mają one się podobać użytkownikowi :) ja mam swojego SARX001 z rzymskimi, które mi odradzano i jestem bardzo zadowolony. szczególnie z dokładności (+3sek na tydzień).

a promocja była chyba nie tylko na rzymskie? szkoda (lub nie:P) , że tak krótko bo pewnie też bym się na coś skusił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy do jakiego zegarka. Go "garnitury" to albo sam indeks, albo rzymskie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na szczęście mają one się podobać użytkownikowi :) ja mam swojego SARX001 z rzymskimi, które mi odradzano i jestem bardzo zadowolony. szczególnie z dokładności (+3sek na tydzień).

a promocja była chyba nie tylko na rzymskie? szkoda (lub nie:P) , że tak krótko bo pewnie też bym się na coś skusił :)

 

mówisz, że rzymskie poprawiają i przekładają się na dokładność ? ;)

a zegarek jest pięknie zrobiony, wiem bo miałem 005

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzymskie dają +3 do dokładności :P przecież to stara rzymska prawda.

 

w każdym razie chciałem napisać, że nie żałuję swojego wyboru. rzymskie indeksy mi nie przeszkadzają, zegarek fajny i dużym plusem jest ta dokładność :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze wskaźnikiem rezerwy chodu:

 

20150403_185034.jpg?m=1433626018

 

Bardzo praktyczny ten wskaźnik rezerwy, dziwne że nie jest on normą w zegarkach.

 

Do reszty mam ambiwalentne odczucia, czasami mi się podoba a czasami nie ;-)  ale to pewnie dlatego ze nie jest vintage i trochę nie mój klimat.

Edytowane przez gcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam model. Przyznam, że koperty Orient podobają mi sie bardziej niż Seiko (przynajmniej w tej klasie cenowej). Prezentowany zegarek ma idealną kopertę (jak dla mnie, nadgarstek o obwodzie ok. 17,5 cm): rozmiar i waga oraz styl, lekko zaokrąglone linie. Jedyne, czego brakuje (i co mi się w nim średnio podoba) to tarcza: najlepsza byłaby w szlifie słoneczkowym, ta zastosowana wygląda trochę...tandetnawo. Brak też trochę stop sekundy i możliwości dokręcania, ale wskaźnik rezerwy chodu to rewelacja, podobnie uważam, że jest on niezbędny w zegarkach mechanicznych.

 

Ciekawostka: znalazłem (kilka stron wczesniej mój post) bardzo podoby zegarek orient star - ten sam kształt koperty i uklad wskazowek, ale tarcza ładniejsza i pewnie ma stop-sekundę oraz dokrętkę. Cena zapewne też odpowiednio wyższa.... http://zegarkiclub.pl/forum/topic/32066-orienty-forumowiczow/?p=1418736

 

pozdrawiam

Tomek

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzymskie dają +3 do dokładności :P przecież to stara rzymska prawda.

 

w każdym razie chciałem napisać, że nie żałuję swojego wyboru. rzymskie indeksy mi nie przeszkadzają, zegarek fajny i dużym plusem jest ta dokładność :)

 

W sprawie tarcz "rzymskich" w bambino - chcę wyjaśnić, że rzymskie bambino podobają mi się mniej niż "zwykłe" z innego powodu, niż zastosowane indeksy - chodzi o wygląd tarczy, zastosowaną podziałkę w wiekszym okregu, co ogranicza rozmiarowo ten mniejszy, jakoś mnie te proporcje nie przekonują. Rzymskie indeksy są bardzo eleganckie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka: znalazłem (kilka stron wczesniej mój post) bardzo podoby zegarek orient star - ten sam kształt koperty i uklad wskazowek, ale tarcza ładniejsza i pewnie ma stop-sekundę oraz dokrętkę. Cena zapewne też odpowiednio wyższa.... http://zegarkiclub.pl/forum/topic/32066-orienty-forumowiczow/?p=1418736

 

pozdrawiam

Tomek

 

 

Jakoś nie mogłem znaleźć informacji na temat zastosowanego werku w tym orient starze ale jakiś jego użytkownik napisał :

 

стопсекунды нет, пришлось записывать стартовые показатели

 

 

Więc trochę to pachnie tym że kaliber niezbyt się różni funkcjonalnością,  jeśli w ogóle  ( na zdjęciach tylko wygląd wachnika się różni i jakby lepiej wykończone płyty .) 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację, myślałem, że OS to orienty z bardziej rozbudowanymi mechanizmami....

 

Nie badałem tematu, ale wydaje mi się, że OS mają bardziej rygorystyczny reżim technologiczny (kontrola jakości, etc.), lepsze materiały i być może wszystkie są produkowane w Japonii.

To przecież bardziej luksusowe orienty ;)

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo w sumie tak zwykle jest. Przeglądając inne modele widzę że mają zwykle stop sekundę  i dokręcanie, akurat ten jest jakiś wyjątkowy.

 

Tak czy inaczej widać że wykończenie werku dużo lepsze i pewnie różnica w cenie jest uzasadniona.

Edytowane przez gcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.