Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
GORKY8

Orienty forumowiczów

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko co napisałem to moje subiektywne odczucia, być może przyzwyczajenie związane z moim uwielbieniem dla zegarków vintage.

 

Ciekawa obserwacja, nie zwracałem uwagi na opisane przesunięcie okienka daty (mi osobiście bardziej przeszkadzałoby to - nie wiem, jak jest po otwarciu dekielka - że mechanizm nie wypełnia koperty, pewnie są większe pierścienie centrujące - nie wiem, jakoś mi przeszkada ta pusta przestrzeń wewnątrz, zegarek wydaje się jakiś niezupełny. Z tego też powodu i ze względu na rozmiar, pozbyłem się parnisa "portuguese" - piękny model, ale stanowczo za duży jak wszystkie zresztą parniaki, a mógłby być przecież mniejszy i byłby świetny). Zgadzam się z tym, że zagearki produkowane dawniej, w mniejszym rozmiarze były/są bardziej eleganckie. Chodzi również o kształt koperty, lunety, szkiełka (wypukłe). Zdarzają się współczesne wersje Orientów, które - jak mi sie zdaje - nawiązują do klasyki, np.  http://zegarkiclub.pl/forum/topic/32066-orienty-forumowiczow/?p=1501882

 

Bambino wydawało mi się klasykiem, dopóki nie zobaczyłem go "na żywo" i uważam (subiektywnie), że jest za duże, gdyby miało 38-40 mm bez koronki, byłoby w sam raz. Ciekawe jakie rozmiary mają tradycyjne szwajcary z górnej półki (chyba IWC portuguese jest duże, ale to może kwestia mechanizmu). Nie rozumiem współczesnej manii wielkości, zegarek to elegancki dodatek do ubioru, a "patelnia" nie wygląda elegancko ;) WIem, ludzie urosli, mają szersze nadgarstki, ale można było zachować proporcje - widzę curatory na zdjęciach nadgarstkowych i niestety, w wielu przypadkach ich rozmiar ujmuje elegancji, psuje efekt (22mm między uszami??!). To jedyny powód, dla którego nie kupuję curatora (rozmiar, nie to, że ma 22 mm między uszami, to drugie to tylko konsekwencja pierszego).

 

Niestety, wiele zegarków ładnych zegarków o wałsciwych proporcjach na zdjęciu, traci (w efekcie odpada) na żywo - ze względu na rozmiar właśnie. Teraz przesunięcie okienka datownika będzie stanowiło dla mnie dodatkową wskazówkę.

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten OS do kupienia z opłatami za 1500. Curator kosztuje 500? Do mechanizmu dochodzi lepsze wykończenie wskazówek, finezyjne indeksy i antyrefleks. Koperta też lepsza. Bransolety w Curatorze nie ma.

 

Curator obecnie za 130-140 dolarów do kupienia : P Biały droższy.

 

nei 175 tylko da sie sporo taniej.

Co do indeksów. Koszt ich produkcji jest tak samo niski. Strasznie sobie ceniątroche bardziej dopracowany detalik. OS ma indeksy a Curator ma wskaźnik naciągu ;)

Co do koperty nei rozumiem o co chodzi. Wrzuciłe śreal foto + OSa w pełnym fotoszopie więc trudno porównywać kunszt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26af370eeb883addb7ed60769941aa9d.jpg

Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Curator obecnie za 130-140 dolarów do kupienia : P Biały droższy.

 

nei 175 tylko da sie sporo taniej.

Co do indeksów. Koszt ich produkcji jest tak samo niski. Strasznie sobie ceniątroche bardziej dopracowany detalik. OS ma indeksy a Curator ma wskaźnik naciągu ;)

Co do koperty nei rozumiem o co chodzi. Wrzuciłe śreal foto + OSa w pełnym fotoszopie więc trudno porównywać kunszt.

Zobacz na żywo i porównaj  :rolleyes:

Fajnie, że znasz się na produkcji i mocowaniu indeksów, skoro twierdzisz, że koszt produkcji taki sam  :unsure:

 

Tutaj masz kilka fotek bez fotoszopa, bo nie mam :(

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/114560-bia%C5%82y-klasyczny-garniturowiec-seiko-sarb-035-vs-orient-star-wz0021dv/page-8

 

Wskaźnik naciągu, może praktyczny, ale ja go po prostu nie lubię, fajnie jakby był od strony wewnętrznej zegarka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

06322d9c873209cb73c4bd9b865aff51.jpg cześć! Świeży zakup, pierwszy i pewnie nie ostatni Orient:)

 

 

Serdeczności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy Orient Curator biały był przez Poljot Euro sprowadzony do PL na moje zamówienie. Byłem na niego napalony jak szpak na wiśnie. Obejrzeałem i nie kupiłem.... Super zegar ale czegoś mi brakowało. OSa kupiłem bez przymierzania, a jak doszedł to pierwsze wrażenie" TO jest TO!!". Ostatnio byłem z nim na konferencji i kilka osób zwróciło na niego uwagę ze doskonale wygląda.

 

To jest po prostu inna półka; indeksy, wskazówki, koperta, kolor tarczy, AR na szafirze. To wszystko robi robotę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zejść z ręki...

 

 

Spróbuj odpiąć klamerkę przy bransolecie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odpiąć klamerkę przy bransolecie :).

 

Próbowałem...palce nie słuchają poleceń ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem...palce nie słuchają poleceń ;)

Musisz poprosić kogoś z domowników.

Jeśli nie, to ja chętnie się podejmę. Też bym z przyjemnością ponosił cosik takiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zejść z ręki...

 

3221010_zdjcie.JPG

 

gratuluję dobrego wyboru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anger76

WZ0231EL, na bazarze jest w dobrej cenie. Świetnie wygląd na tej focie. Jedyny minus to brak szafiru...

Edytowane przez anger76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się żeśta uparli na ten szafir. Ja mam ten zegar od ponad półtora roku i nawet jednej ryski na szkle. A przecież ono jest mocno wypukłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to takie Bambino dla mniej biednych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak szafiru to zaden minus. Mineralne szkilko rowniez ciezko zarysowac.

Dla mnie brak szafiru to gigantyczny minus, ktory czasem rekompensuje cena.

 

post-60176-0-50920300-1441874870_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzieś Ty go tak sponiewierał . Ja swój mam 9 miesięcy- noszony codziennie praktycznie i żadnej rysy na szkle, ew. jakieś ledwo widoczne, drobne mikro ryski na kopercie, nie do uchwycenia na zdjęciu i ciężkie do zauważenia. Oczywiście wszystko zależy jaką kto ma pracę i co w zegarku robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z rana kamieniołom, potem na drugą zmianę w kopalni. Jak czasu styknie to sie jeszcze na budowę załapuję. ;)

Edytowane przez qniczynka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Raya od roku i zero rysek. Inny zegarek mam od 10 lat i szklo mineralne zlapalo tylko jedna ryse, a przez wiele lat byl to moj jedyny zegarek i nie byl oszczedzany.

Tym Rayam musialem chyba szlifowac bruk :D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na serio to zupełnie normalne użytkowanie, sam nie wiem skąd sie te rysy biorą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.