Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
GORKY8

Orienty forumowiczów

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mi już to słońce świeciło... o 16 :D

Edytowane przez acid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@acid

 

Fajny zegar. Wiem, bo mam taki sam :), ale na niebieskim pasku go uwiązałem. Gdyby miał ze 2mm większą kopertę, byłby idealny dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, też podziwiałem Twój zegar kilka stron wcześniej. Mój pasek jest granatowy(navy blue) z nicią bardziej wyrazistą, która w zależności od oświetlenia dopasowuje się do oświetlonych wskazówek. Fajnie to się zgrywa.

Na tym zdjęciu to kolory są zafałszowane niestety... takie zdjęcie vintage wyszło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie - fota vintage :). Trochę ocieplone i lekka sepia. Zamiar mógł być ciut inny, ale efekt fajny.

 

Tu mój. Fotka zrobiona wczoraj.

 

post-81882-0-72769500-1445939339_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy Orient też ma zmieniony pasek

 

post-81882-0-01547100-1445941783_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam! Dojadą zegary, to sobie kupisz i też będziesz miał. Pasek taki też jest do kupienia, ino trzeba zamówić i poczekać tak z tydzień :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mako nie podoba mi się wkład bezela, w rayu tarcza i wskazówki.... to i tak bez znaczenia, bo nie planuje zakupu żadnego więcej zegarka ;)

Oooo!! Widzę, że kolega załapał jesiennego doła! Nie przejmuj się, niedługo będzie wiosna i zapragniesz nowego zegara na lato. A na lato nie ma to jak świeży nuras! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;) nuras fajna rzecz, ale musiałbym zrezygnować z orienta power reserve, a z kolei nie podoba mi się żaden nuras z power reserve. Ciężka sprawa ;)

 

Tylko św. Mikołaj mógłby tu coś pomóc, ale każdy dorosły wie, że św. Mikołaj nie przynosi prezentów, lecz kupują je rodzice ;) A moi rodzice nie umieją kupować przez internet. Z kolei żona - słusznie - już nie popiera takiej karuzeli zakupów. NA początku mogłem liczyć na zrozumienie, ale teraz nie dziwię się temu, bo rzeczywiście, jak ktoś nie jest pasjonatem i czyta to forum, to puka się zapewne w czoło ;-D

 

Każdy z obecnie używanych przeze mnie zegarków był "tym napraaaaawdę ostatnim"...... ;)

 

Taka ciekawostka: kiedyś, parę lat temu, oglądałem film "Wyspa" i była tam taka scenka, gdzie pewien gość, miał w szafie kilka zegarków, dobranych kolorystycznie i stylem do różnych ubiorów. Uważajcie - uznałem to wówczas za jakieś fanaberie bogatych bubków, serio..... Facet był zresztą bufonem, ale z innych powodów....

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w Oriencie to tylko M-Force ma wskaźniczek , ale taki Mako XL jest całkiem fajny pomimo, że nie ma tej "dodatkowej wskazówki".

Mako w pomarańczowym kolorze jest zajefajny. Pamiętaj, że nikt, absolutnie nikt nie zrobi Ci tak fajnego prezentu jak Ty sam. Minus - brak efektu zaskoczenia :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma i jest fajny  :)

 

Te nowe m-force są jeszcze fajniejsze, ale i jeszcze większe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się bardzo podoba Orient 300m Diver (Czarny).

 

Tylko ta grubość, m-force jest już gruby, a tu jeszcze kilka milimetrów dochodzi (2-3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest bardzo duży :((55mm Lug to lug i 16.5mm wysokości) , ale w porównaniu z np. Seiko MM i Doxa wygląda naprawdę ok.

M-Force nie przemawia do mnie niestety...

Mogli by coś w takim stylu wypuścić, ale rozmiar Big Mako.

Edytowane przez acid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest bardzo duży :((55mm Lug to lug i 16.5mm wysokości) , ale w porównaniu z np. Seiko MM i Doxa wygląda naprawdę ok.

M-Force nie przemawia do mnie niestety...

Mogli by coś w takim stylu wypuścić, ale rozmiar Big Mako.

chodzi Ci o EL02002B? mogę opierać się tylko na fotach, ten orient też mi się podoba ale MM wygląda dużo smuklej, szczególnie na fotach nadgarstkowych. Orient wygląda jakby mógł służyć do samoobrony jako broń obuchowa, jakby się nim dobrze zamachnąć to zęby by się sypały :lol: orienta wizualnie bardzo powiększa bezel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że divery dzielimy na eleganckie i nurkowe ;) Eleganckie, to takie zgrabne, akuratne w rozmiarach i chyba max 200m WR. A takie autentyczne, to są kowadła, bo i chyba technologia wymusza takie rozmiary. Nie znam się. W każdym razie nie potrzebuje sprzętu do nurkowania. Eleganckiego divera też nie, a jeśli już to dla jego wyglądu, przy czym aby był to diver, a nie pseudo diver (co niestety uminiejsza wartość tego zegarka - subiektywnie, bo praktycznie już nie), powinien mieć zakręcaną koronkę i WR200. I powienien być tani. I [przede wszystkim zgrabny.

 

Obecnie jedynie mako spełnia ww. przesłanki. Może i jakaś invicta, ale one są droższe

Tu pytanie: mako za max 400 zł w dobrym stanie jest osiągalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bazarku pojawiają się mako w tej cenie. Czy nowe na 400 zł? Wątpię, raczej granice 500 + złotych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>>Trollu

Tak myślałem o tym EL02002B. Są jeszcze Orient Star Divery i wśród nich np. WZ0351FD. Jest trochę mniejszy i ma mniej klasyczny wygląd oraz 200m.

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to mój okaz po moim dziadku, odnaleziony po 25 latach. Dziadek już niestety dawno nie żyje , a ja ostatnio zacząłem interesować się vintage. Przypomniałem sobie ,że dziadek nosił orienta SK z czarno bordową tarczą. Więc zacząłem poszukiwania, przeglądając szafki u babci (oczywiście za jej pozwoleniem) ;) niestety nie znalazłem SK ale gdy już miałem kończyć w małym pudełeczku znalazłem tego oto KD i przypomniałem sobie że w dzieciństwie się nim bawiłem ,walał się po całym mieszkaniu miał pęknięte pleksi. Machnąłem parę razy, ruszył i chodzi do dziś. Wymieniłem pleksi, dodałem pasek i śmigamy razem;) Może nie jest to profesjonalny nurek ale dla mnie ma swój niepowtarzalny urok.

 

 

 

med_gallery_77725_2510_1197867.jpg

 

med_gallery_77725_2510_1784689.jpg

 

med_gallery_77725_2510_708882.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.