Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
GORKY8

Orienty forumowiczów

Rekomendowane odpowiedzi

Również jestem za SDV02003W :) Od dawna chodzi mi po głowie :) Miałem pisać prywatnie do kolegi Vandit z pytaniem o wymiary zegarka (a dokładnie o lug to lug) gdyż nigdzie nie mogę tego znaleźć, ale kolega może będzie tak miły i napisze to tutaj a może ta informacja przyda się również innym forumowiczom :) A zdjęcie dla podtrzymania wątku,

 

 

spoko,

 

l2l - 47 mm

średnica bk - 41 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko,

 

l2l - 47 mm

średnica bk - 41 mm

O! To nawet na moją łapkę by się nadawało :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20151223_101100_2.jpg20151224_102458_2.jpg

 

Piękny jest ten OS. Szukam takiego, tylko z niebieska tarcza. Można wiedzieć gdzie go nabyłeś i czy sa może niebieskie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fota z przed 4 dni ale nie było kiedy jej dodać - Ray nad Dunajcem  :lol:

DSC_1130.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nawet zazdroszczę temu Rayowi. Też bym chętnie wyrwał się z Łodzi na świeże powietrze :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zły kierunek sobie wymyśliłeś. Przynajmniej w/g TV bo raportów stężenia nie przeglądałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny jest ten OS. Szukam takiego, tylko z niebieska tarcza. Można wiedzieć gdzie go nabyłeś i czy sa może niebieskie?

 

kupiełm na WUS, niebieski też był WZ0091EL ale jeden i drugi to już tylko rynek wtórny i nie łatwo je zdobyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjęcie robione w Tylmanowej, jeżeli chodzi o powietrze to było ok ale jak wracałem przez Wadowice to w tamtych okolicach masakra, powietrze tak zakopcone że unosiła się mgła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

zdjęcie robione w Tylmanowej.

A w którym miejscu,tak pytam bo to moja rodzinna miejscowość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fota z przed 4 dni ale nie było kiedy jej dodać - Ray nad Dunajcem  :lol:

 

U mnie też dzisiaj ray ale bez takich widoków :/

post-38269-0-61904600-1451903321_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bambino :P

 

bardzo lubię tego maluszka :)

 

 

DSC_1465.jpg
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, gratulacje, nigdy ich nie widziałem, a trochę Orientów obejrzałem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to kopę lat, gdzie byłeś jak Cię nie było - dobrze, że wróciłeś i że nic się nie zmieniło!

 

po 2 wolfram w Orient ? napisz coś więcej bo też pierwszy raz widzę taki zegarek

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak czasu to i aktywność na forum mniejsza. Może teraz będzie trochę lepiej, ale tylko trochę ;)

Co do wolframu, w takich koperatach była cała seria - Nonscratch (dokładniej to z węglika wolframu, bardzo podobne do tego co robiło Rado).

Mój to niestety późniejsza reeedycja z lat 90-tych, pierwsze Nonscratch'e były na innym mechaniźmie, na 27j o ile pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakieś źródełko co gdzie jak ? bo google pod tym pojęciem tylko odnośniki do szkła szafirowego wyświetla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze źródełkiem jest słabo, bardzo mało informacji znalazłem i pewnie skończy się na kolejnym mailu do Orienta.

Kiedyś znalazłem info od Tony'ego/Anzac'a o tej serii ale teraz nie mam pod ręką linka.

Tu jest krótki opis wcześniejszej wersji, a w google można znaleźć zdjęcia, ale też nie ma ich wiele.

 

http://www.thewatchsite.com/21-japanese-watch-discussion-forum/26473-radient-orido-what-have-i-bought-tungsten-carbide-orient.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak, po jakim refie szukać ofert sprzedaży wolframowych orientów - dużo tych modeli było ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej znaleźć przeglądając serię ChronoAce.

Niestety niezbyt często w opisach aukcji pojawia się info o wolframie czy samo "Nonscratch", w zasadzie pozostaje mozolne przeglądanie aukcji starych Orientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.