Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
GORKY8

Orienty forumowiczów

Rekomendowane odpowiedzi

To masz fajny zegar do tego z historią .

Dlaczego fajny? Sądziłem, że to jakaś najtańsza wersja. Jeszcze nic na jego temat nie szukałem. Chciałbym go oddać na serwis. 

 

Przy okazji chciałbym się Wam poradzić w kwestii zakupu pudełka na zegarki. Przewiduję póki co na 5 zegarków. Idealnie gdyby były dwa rotory i jakieś miejsce na paski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego fajny? Sądziłem, że to jakaś najtańsza wersja. Jeszcze nic na jego temat nie szukałem. Chciałbym go oddać na serwis. 

 

Przy okazji chciałbym się Wam poradzić w kwestii zakupu pudełka na zegarki. Przewiduję póki co na 5 zegarków. Idealnie gdyby były dwa rotory i jakieś miejsce na paski.

Według mnie sam fakt, że jest po tacie robi z niego zegarek "lepszy" niż inne  ;)

W kwestii zakupu pudełka na zegarki, co byś chciał nam poradzić?  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historia oczywiście jest w nim najważniejsza. A co do pudełka to mały lapsusik. Chciałem się Was poradzić.

A tak przy okazji. Czy ktoś z forum podjalby się konserwacji mojego zegarka? Wolałbym go nie oddawać do lokalnych zegarmistrzow, chyba że możecie polecić kogoś z Włocławka.

 

 

Edit:

Dokonało się :)

Oto i mój wyczekiwany Ray. Niestety cały czas na tej gumie. Teleskopy nie pasują do bransolety :( Są zbyt grube. Już wiem, że muszę zakupić narzędzie do wymiany teleskopów/pasków/bransolet.

Zegarek super. Sama transakcja poprzez orientuhren super. Zobaczymy jak się będzie sprawował.

 

Aktualnie moje myśli teraz krążą w okolicach garniturowca; mechaniczny ale nie automat.

Chyba najlepsza opcja jeżeli będzie noszony kilka razy w roku. Ewentualnie kwarc :P

 

20161107_185406.jpg

 

P.S.

Postaram się o lepsze foto :)

Edytowane przez suqub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Suqub >>> Gratulacje :)

Myślę, że nie powinieneś mieć żadnych problemów, bo orienty to dokładne i solidne zegarki :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój drugi po Rayu Orient - FEM7A008R9. Kupiony kilka miesięcy temu na stronie Orientuhrshop.de Noszony regularnie na zmianę z Rayem. Na ręce, w zależności od stopnia 'wytrzęsienia', maksymalnie +10s/d. Przez noc odstawiony pionowo 12 do góry zwalnia do ok. -2s/d. Pozostałe położenia są na '+'.

 

post-74095-0-98348100-1479143434_thumb.jpg

 

post-74095-0-48961200-1479143466_thumb.jpg

 

post-74095-0-00324300-1479143474.jpg

 

A tutaj porównanie z Orient Ray. Oba naświetlane tak samo długo (kilka minut). Zdjęcie zrobione na tych samych parametrach ekspozycji co zdjęcia powyżej.

post-74095-0-56656100-1479143482.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat bardzo mi się podoba typ "Open Heart", a największy wybór jest w Ingersolach i Orientach.. wybór był prosty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, z tego ujęcia wygląda jak uśmiech w dodatku puszcza oko, trochę rozjechane oko, ale transakcja była na plus bo przyszedł z dopłatą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Ray dostał nowy dodatek. Póki co tak zostaje. W zamyśle jakiś pasek i klamra.

 

Ochydne foto.

 

post-79438-1479380909,8661_thumb.jpg

Edytowane przez suqub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kompletu mój Ray, jak na razie pierwszy kupiony automat, ale bedzie ich pewnie wiecej :)

 

yRi1Gyg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój też niczego sobie ;) bransoleta od Mako? Mój chyba niedługo wyląduje na skórzanym pasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto i moja bransoleta http://www.orientuhren.de/product_info.php?products_id=627&osCsid=l3lp893euokkf2rbjkj04i3be5. Ray'a znalazłem jedynie na gumie i dokupiłem. Dzisiaj guma została zdjęta i zamontowałem bransoletę. 100 pkt. do lansu ;) Teraz zbieram pomysły na pasek. Może jakieś propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ray jest bardzo wdzięczny do przebieranek.

I po co ja go sprzedawałem? :wacko:;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego sprzedałem. Ale ja nie mam zamiaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ray jest bardzo wdzięczny do przebieranek.

I po co ja go sprzedawałem? :wacko:;)

Bardzo dobrze, że sprzedałeś :) ja się z tego bardzo cieszę :) teraz jeszcze jeden Orient muszę dorwać i będę szczęśliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.