Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
GORKY8

Orienty forumowiczów

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nie bardzo zrozumiałeś. Te "szkody górnicze" to ręcznie nakładana luma, a nie maszynowa produkcja. Podobnie ma Seiko Marinemaster 300M.

 

Ale, że co? Że jest to zaletą, czy jak?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale, że co? Że jest to zaletą, czy jak?

 

pofałdowania są metaforą niedoskonałości człowieka, uosobieniem ludzkich cierpień i ułomności - spoglądasz i przeżywasz katharsis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

pofałdowania są metaforą niedoskonałości człowieka, uosobieniem ludzkich cierpień i ułomności - spoglądasz i przeżywasz katharsis

W sensie, że nawet wyrób mechaniki precyzyjnej może być niedoskonały?  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie, że nawet wyrób mechaniki precyzyjnej może być niedoskonały?  ;)

 

ale to dobre jest, jak następnym razem w chińskim seiko będę miał przesunięty chapter ring, czy krzywo nałożone indeksy, to pomyślę że to taki ficzer, bo te maszyny co to spierniczyły przecież człowiek nastawiał

Edytowane przez denver47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient Saturation Diver jest topowym nurkiem tej marki. Często zestawia się go właśnie z Marinemasterem 300M. Cenowo, przynajmniej na metce, jest podobnie, choć w rzeczywistości to MM jest droższy.

Co zaś tyczy się ręcznej roboty to im więcej wkładu człowieka w produkcję zegarka, tym lepiej. W przypadku najbardziej cenionych manufaktur, liczba zdobień i ogrom detali wykonanych własnoręcznie przez zegarmistrza sprawiają, że nigdy nie ma dwóch takich samych zegarków. Mało tego, pracownicy są w stanie rozpoznać, który zegarek został złożony przez konkretnego fachowca. Rozumiem, że niektórzy są przyzwyczajeni do maszynowej, seryjnej produkcji, w której tysiące sztuk wygląda identycznie, 1:1, ale nie o to tu chodzi. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że niektórzy są przyzwyczajeni do maszynowej, seryjnej produkcji, w której tysiące sztuk wygląda identycznie, 1:1, ale nie o to tu chodzi. ;)

 

Czyli jednak SKX górą. Normalnie jak płatki śniegu.  :D

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o powtarzalność, ale w tym wypadku ta ręczna robota budzi we mnie odczucia niedoróbki.

Co do porównania z MM300, to Citizen GTS też jest z nim porównywany.

I zjada go w pół sekundy :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient Saturation Diver jest topowym nurkiem tej marki. Często zestawia się go właśnie z Marinemasterem 300M. Cenowo, przynajmniej na metce, jest podobnie, choć w rzeczywistości to MM jest droższy.

Co zaś tyczy się ręcznej roboty to im więcej wkładu człowieka w produkcję zegarka, tym lepiej. W przypadku najbardziej cenionych manufaktur, liczba zdobień i ogrom detali wykonanych własnoręcznie przez zegarmistrza sprawiają, że nigdy nie ma dwóch takich samych zegarków. Mało tego, pracownicy są w stanie rozpoznać, który zegarek został złożony przez konkretnego fachowca. Rozumiem, że niektórzy są przyzwyczajeni do maszynowej, seryjnej produkcji, w której tysiące sztuk wygląda identycznie, 1:1, ale nie o to tu chodzi. ;)

 

Szanuję, ja bym chyba wolał jakby nagrali film jak Ci ludzie to nakładają w ramach akcji marketingowe dla zapaleńców, a dali to równo nałożone. Ale już się nie czepiam, bo to widać z soczewką w oku

Edytowane przez denver47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mi się wydawało, że ręczna robota w zegarmistrzostwie jest synonimem większej precyzji, ale widać byłem w błędzie ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o powtarzalność, ale w tym wypadku ta ręczna robota budzi we mnie odczucia niedoróbki.

Co do porównania z MM300, to Citizen GTS też jest z nim porównywany.

I zjada go w pół sekundy :)

 

Koperty Grand Seiko robi się ręcznie. Aby zostać dopuszczonym do zegarka należy pobierać nauki u mistrza przez 5 lat. Potem zdobywa się akces, ale i tak musi upłynąć kolejne kilka lat by zostać samodzielnym specjalistą. I co, chcesz powiedzieć, że gdybyś wziął 10 sztuk danego modelu i znalazł jakieś różnice pod lupą, uznałbyś je za niedoróbkę? Dla mnie to brak zrozumienia istoty sprawy. Zamiast nieskazitelnie nałożonej lumy wolę czasomierz, który widział człowieka w procesie produkcyjnym. Ode mnie to tyle w tej kwestii.

 

Pozostaje sprawa Citizena Signature i MM300. Ten pierwszy to naprawdę fajny zegarek. Jednak pod względem wykonania i budowy koperty, pracy bezela (chodzi, jak zabawka), plastikowych wskazówek, to kto kogo zjada, nie jest takie oczywiste. Kropka. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT.

 

Panowie, a widzieliście taki dokument - Jiro śni o sushi? Tam gość przez 5 lat robił tylko omlety, które później wyrzucał, kiedy Jiro powiedział mu po 5 latach że ten jest w porządku - popłakał się z radości :D jednym słowem - Japończycy :)

 

Orient saturation mój faworyt w wielu kategoriach

 

A dokument naprawdę świetny!

Edytowane przez dopeman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..aby zostać dopuszczonym do zegarka należy pobierać nauki u mistrza przez 5 lat. Potem zdobywa się akces...

 

ba932faac71030cb5fc099860f35c6d1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperty Grand Seiko robi się ręcznie. Aby zostać dopuszczonym do zegarka należy pobierać nauki u mistrza przez 5 lat. Potem zdobywa się akces, ale i tak musi upłynąć kolejne kilka lat by zostać samodzielnym specjalistą. I co, chcesz powiedzieć, że gdybyś wziął 10 sztuk danego modelu i znalazł jakieś różnice pod lupą, uznałbyś je za niedoróbkę? Dla mnie to brak zrozumienia istoty sprawy. Zamiast nieskazitelnie nałożonej lumy wolę czasomierz, który widział człowieka w procesie produkcyjnym. Ode mnie to tyle w tej kwestii.

 

Przecież napisałem, że nie chodzi o powtarzalność, czyli identyczność poszczególnych egzemplarzy, ale o to by wyglądało to precyzyjnie i estetycznie :)

Sorry, ale ta luma według mnie nie jest precyzyjnie nałożona i dla mnie nie jest też estetyczna, niezależnie od tego czy nakładał ją człowiek, pies, czy automat.

Rozumiem, że Cię to cieszy, ale zrozum, że mnie by to nie cieszyło :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedl nowy pasek do m-forca, i na lato diverek jest juz przygotowany 240ed82b8edb1579d8ae151830ba238f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy naturalnym świetle nie bedzie juz tak "krzyczał"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Co do porównania z MM300, to Citizen GTS też jest z nim porównywany.

I zjada go w pół sekundy :)

Słońce, teraz odleciałeś  :D  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MM nie zrobił na mnie aż takiego wrażenia.

Serio, serio lepiej odbieram GTS-a :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wziąłem go na próbę i miałem zaraz puścić dalej... chyba na chwilę go jednak zostawię :)

po 24h robi +2sek

po 30h +1

:)

post-74711-1524866003,5159_thumb.jpg

post-74711-1524866011,5029_thumb.jpg

Edytowane przez PiTT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo cukru w cukrze!

Jak szaleć, to szaleć, ja bym w tą stronę poszedł :)

41746438731_382b499e38_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szaleć, to szaleć, ja bym w tą stronę poszedł :)

 

Zdecydowanie lepiej :)

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos lubi żółty, to prosze bardzo....

Ja wole pAraMaŃcZe 6a982e4612f7157d1d76c2f9f58e0181.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.