Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
GORKY8

Orienty forumowiczów

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze napis "flagship" i będzie kosmos


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie Bambino 34-36mm, brak daty, standardowy lug width, to był by kosmos nie tylko w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie Bambino 34-36mm, brak daty, standardowy lug width, to był by kosmos nie tylko w tej cenie.

Jest coś pośredniego między Bambino a tym co piszesz - Orient Star Classic: 38,5mm (39mm wg niektórych źródeł) , właściwej długości wskazówki, 20mm w uszach.

Data jest (+wskaźnik rezerwy) , cena 2-3x wyższa, ale IMHO nadal atrakcyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, OSy są fajne ale z każdym kolejnym zegarkiem utwierdzam się w przekonaniu że 34-36mm a nawet mniej w przypadku bardziej formalnych zegarków wygląda mega stylowo (nadgarstek 16-17cm).

 

btw.

Gdyby ktoś się zastanawiał, Orient Ray 41,5mm leży lepiej niż Orient Bambino 40,5mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kwestia gustu i subiektywnych wrażeń


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest coś pośredniego między Bambino a tym co piszesz - Orient Star Classic: 38,5mm (39mm wg niektórych źródeł) , właściwej długości wskazówki, 20mm w uszach.

Data jest (+wskaźnik rezerwy) , cena 2-3x wyższa, ale IMHO nadal atrakcyjna.

 

W zasadzie zgoda - wiem bo mam!  :) Jedno zastrzeżenie muszę wszakże poczynić - ja swojego OS zanabyłem na massdropie. Kosztował mnie, po lichwiarskim kursie mojego banku (płaciłem kartą kredytową), wraz ze wszystkimi opłatami, coś ok. 1300 PLN. W polskiej dystrybucji Bambno Small Seconds chodzi po ok. 800 - 900 PLN (najtaniej widziałem po 700 z jakimś ogonkiem), a zatem za swojego OS zapłaciłem o jakieś 60% drożej niż zapłaciłbym za Bambino. Jakbym płacił PayPalem podpiętym pod Revolut to ten stosunek mógłby być jeszcze bardziej korzystny - może nawet bliski 50%. Da się zatem za mniej niż 2 lub 3 razy drożej  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OSa brałeś z massdropa więc tam cena bambino to 5-6 stówek, a na cw można kupić nawet za 4 jak nie wpadnie VAT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasy bez jakichkolwiek opłat minęły.

 

Dziś inne dziecko orientu

post-92558-1560260668,5711_thumb.jpg


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OSa brałeś z massdropa więc tam cena bambino to 5-6 stówek, a na cw można kupić nawet za 4 jak nie wpadnie VAT.

 

Ostatnio był Bambino Small Second na dorpie - cena 169 baksów. Po kursie, po którym bank przeliczył mi OSa plus opłaty wyszłoby ponad 830 PLN. Tyle samo, co w polskiej dystrybucji.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to tani model (sprawiający wrażenie znacznie droższego), a mimo wszystko przyłożono uwagę do detali takich jak: sygnowana koronka i zdobienie wahnika. No i paski widywałem gorzej jakości w droższych modelach, a tu jeszcze jest sprzączka z napisem Orient.
Za swojego wyłożyłem $141 (536zł) w grudniu 2017, zakup w creationwatches.

post-16849-0-49799500-1560279198_thumb.jpg

post-16849-0-24819500-1560279207_thumb.jpg

post-16849-0-01981200-1560279215_thumb.jpg

post-16849-0-23750700-1560279228_thumb.jpg

Edytowane przez MichałS

Ticking away the moments that make up a dull day.

To już ostatni zegarek, więcej nie kupuję. O! Zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to tani model (sprawiający wrażenie znacznie droższego), a mimo wszystko przyłożono uwagę do detali takich jak: sygnowana koronka i zdobienie wahnika. No i paski widywałem gorzej jakości w droższych modelach, a tu jeszcze jest sprzączka z napisem Orient.

Za swojego wyłożyłem $141 (536zł) w grudniu 2017, zakup w creationwatches.

 

Tak jak pisałem - zegarek bardzo fajny. A za pieniądze, które udało się Panu kupić to niemalże kradzież! Nawet w "regularnej" cenie jest to wciąż wyjątkowo atrakcyjna oferta. Bez okienka daty i tych 2 mm byłby to projekt kompletny i bez jakichkolwiek wad, choć to i tak są drobiazgi. 

 

Nigdy nie kupowałem na creationwatches - doliczają cło i VAT? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni nie doliczają. Nasi celnicy już tak. Przy wysyłce DHL opłaty w zasadzie pewne, przy wysyłce zwykłą pocztą jest szansa na uniknięcie opłat, chociaż ostatnio chyba coraz mniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni nie doliczają. Nasi celnicy już tak. Przy wysyłce DHL opłaty w zasadzie pewne, przy wysyłce zwykłą pocztą jest szansa na uniknięcie opłat, chociaż ostatnio chyba coraz mniejsza.

 

Ok. Dzięki z informację. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie "pan" :)

 

Przy kwocie $150 opłaty celne są niewielkie, bo to zaledwie kilka PLN za clo + 23% VAT od kwoty zadeklarowanej w cn23, przy kwocie 600zl suma dopłaty wyniesie około 140zl, ale creationwatches zaniża kwoty (a przynajmniej mi zaniżali o około połowę) na deklaracji celnej więc jeśli się nie trafi na wyjątkowo drobiazgowego urzędnika to będzie taniej. Mi doliczyli 56zl w sumie, ale można było wziąć zwykłą przesyłkę, która leci jakieś 2 tygodnie zamiast 2 dni i opłaty bym w tamtym czasie nie dostał. Ale wyjątkowo mi się spieszyło, więc ... Obecnie raczej sito na cle jest o drobniejszych oczkach więc lepiej liczyć się z opłatą i miło się zdziwić.

Edytowane przez MichałS

Ticking away the moments that make up a dull day.

To już ostatni zegarek, więcej nie kupuję. O! Zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie, coraz częściej zdarza się (mi również), że na celnym mimo zaniżonej kwoty proszą o rachunek od ciebie. i opłaty walą od pełnej ceny. w takiej sytuacji nie wiem , czy nie wolałbym poszukać na rodzimym rynku dobrej oferty, wielkiej różnicy nie będzie.

co więcej na celnym poczty polskiej otwierają paczki, robią rewizje i sprawdzają jaka jest rzeczywista wartość towaru znajdującego się w paczce. 

wszystko się pozmieniało :(


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zamawiałem OSa to UC poprosił mnie nie tylko o potwierdzenie zamówienia ze wskazaniem ceny w $, ale także o wyciąg z karty kredytowej z potwierdzeniem pobrania PLNów. W tych okolicznościach paczki mi chyba nie trzepali (takie mam przynajmniej wrażenie).

 

Z całą pewnością otwierali mi paczkę z paskami nato, które kiedyś zamówiłem - wprawdzie cła nie było ale koperta do skrzynki trafiła otwarta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni rzadziej na ręku, ale nadal jest moc :D

bd0d9a58b40be52ae74972fe3fe728d5.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś

post-92558-1560624044,0993_thumb.jpg


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mało parawanów. Widać, jeszcze Janusz z Grażyną nie dojechali  :D .

P.s. Fajny ten Big Mako XL  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tak, to tani model (sprawiający wrażenie znacznie droższego), a mimo wszystko przyłożono uwagę do detali takich jak: sygnowana koronka i zdobienie wahnika. No i paski widywałem gorzej jakości w droższych modelach, a tu jeszcze jest sprzączka z napisem Orient.

Za swojego wyłożyłem $141 (536zł) w grudniu 2017, zakup w creationwatches.

 

Ja się nie dziwię że bambiniaki schodzą jak ciepłe bułeczki, to kapitalne zegarki.  I mój faworyt. :-)

post-100313-0-41039300-1560947358_thumb.jpg

Edytowane przez Thorsten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.