Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
GORKY8

Orienty forumowiczów

Rekomendowane odpowiedzi

Mój orient to dla mnie zagadka ;-). Jest to jakaś w miarę "nowa" wariacja nt.: orienta cesarskiego. Dla wygody noszony na perlonie. 

orient.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najładniejsza wersja Ray'a :D

 

uESaKud.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gónwo prawda :D Stary Ray ma wujowy kolor tarczy, który mocno wpada w fiolet. W dwójce niebieski jest niebieski :) I lśniąca wkładka bezela też na minus. Pominę brak j stopsekundy... Ale foto spoko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gónwo prawda :D Stary Ray ma wujowy kolor tarczy, który mocno wpada w fiolet. W dwójce niebieski jest niebieski :) I lśniąca wkładka bezela też na minus. Pominę brak j stopsekundy... Ale foto spoko :D

 

Ray II wrócił  na DFI.

 

http://www.dutyfreeislandshop.com/pl/orient-faa02005d9-faa02005d-ray-ii-mechanical-automatic-divers-watch

 

kliknąłem, jestem ciekaw wrażeń bo cena niewygórowana. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka razy i za każdym razem sprzedałem.

Cena fajna ale ile razy można kupować ceną ;)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne zdjęcie, piękny zegarek  :wub:

Dokładnie, nowa jest wykastrowana  :D  Super fota!!!

Dzięki Panowie! ^_^

 

Gónwo prawda :D Stary Ray ma wujowy kolor tarczy, który mocno wpada w fiolet. W dwójce niebieski jest niebieski :) I lśniąca wkładka bezela też na minus. Pominę brak j stopsekundy... Ale foto spoko :D

Prawda, prawda :P Zgadzam się, że tarcza dwójki ma niebieściejszy niebieski, ale myślę, że lśniąca wkładka bardziej pasuje do całości niż mat. Do tego druga koronka zdecydowanie wyróżniała Ray'a spośród innych podobnych diverów. Natomiast stopsekunda... a komu to potrzebne, dlaczego :lol: Ale dzięki  :D


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gónwo prawda :D Stary Ray ma wujowy kolor tarczy, który mocno wpada w fiolet. W dwójce niebieski jest niebieski :) I lśniąca wkładka bezela też na minus. Pominę brak j stopsekundy... Ale foto spoko :D

 

Uja się znasz, albo się naoglądałeś ciulato zrobionych zdjęć.  mi tam nic w fiolet nie wpada a przyjrzałem się dobrze bo mam ten zegarek prawie siedem lat (we wrześniu tyle stuknie) - moim zdaniem to jeden z przyjemniejszych zegarków na rynku, dwa razy "uratował mnie" przed wydaniem kupy kasy gdy z nim na łapie poszedłem oglądać dużo droższy zegarek który zamierzałem kupić i qualita nie wytrzymała porównania z Ray'iem który kosztował mnie 620PLN + koszt szafiru. Kolejne wersje - moim zdaniem - to już zdecydowanie nie to samo bo... to kolejne wersje... :D

 

DSC05398.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, historie ile to już lat jest u Ciebie Ray słyszałem  :) Nie wypowiadam się jeżeli nie miałem z czymś do czynienia, a tego Orienta na ręku nosiłem. Nie mówię, że ta tarcza zawsze wpada w fiolet, ale nierzadko tak jest. Jeżeli tego nie widzisz to może pora pomyśleć o okularach? :) Choć to chyba też niewiele zmieni.

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://i.imgur.com/1o8HEmG.jpg

 

https://0.allegroimg.com/original/0ceb6f/96570ef8412da438938d70de8090

 

https://apollo-ireland.akamaized.net/v1/files/lraf1fi6xqn51-PL/image;s=644x461;r=270

 

Słaba jakość, ale widać o co chodzi. Czy może nadal nie widać? w każdym razie przestaje już udowadniać rzeczy oczywiste. Dla mnie koniec tematu. Jednak żeby nie było- Ray czy to 1 czy 2 to, zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę jaką trzeba za nie zapłacić super zegareczki. Oczywiście dwójka bardziej super :D

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Karbona polowałem, walczyłem jak lew ale już nie był dostępny. Serce mi pęka jak go widzę. Szacunek.

 

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem boazerie  :D

post-107616-0-74262500-1561220167_thumb.jpg

Edytowane przez Rallus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, historie ile to już lat jest u Ciebie Ray słyszałem  :) Nie wypowiadam się jeżeli nie miałem z czymś do czynienia, a tego Orienta na ręku nosiłem. Nie mówię, że ta tarcza zawsze wpada w fiolet, ale nierzadko tak jest. Jeżeli tego nie widzisz to może pora pomyśleć o okularach? :) Choć to chyba też niewiele zmieni.

 

No to pewnie miałeś jakąś podróbę bo faktycznie można powiedzieć że tarcza Ray'a "zmienia kolor" w zależności od źródła i nasilenia światła ale nigdy nie widziałem aby ten kolor miał cokolwiek wspólnego z którymkolwiek odcieniem fioletu - zresztą na tych zdjęciach które linkowałeś też tego nie widać - może nie do końca wiesz jaki wygląda kolor fioletowy... ??? Rozpoznawanie kolorów to słaba strona niektórych  ;)

 

https://wszystkiesymbole.pl/kolor-fioletowy/

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na drugim foto z mojego posta nie widzisz fioletu to... Nie wiem już jak to komentować. Zaraz... Miałem już nie toczyć dalej tej jałowej dyskusji :D papapa

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na drugim foto z mojego posta nie widzisz fioletu to... Nie wiem już jak to komentować. Zaraz... Miałem już nie toczyć dalej tej jałowej dyskusji :D papapa

 

Jedni słyszą głosy a drudzy widzą kolor fioletowy... :D

Zresztą zegarków z niebieska tarczą masz "tysiąc pińcet" kazdy producent coś tam oferuje w tym kolorze - a z "okresowo fioletową" już nie koniecznie - wiec jakbyś nie patrzył i co byś nie widział to Ray jest wyjątkowy...  ;)

 

Trochę luzu kolego, jak się będziesz tak spinał i wszystko brał "jałowo" to na zdrowie Ci to nie wyjdzie :D :D

 

Ja tam Ray'a bardzo lubię uważam że to wyjątkowy czasomierz, może przy tym nie jestem obiektywny ale będę go bronił jak niepodległości bo moim zdaniem jest tego wart...

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, znowu leki brałeś  :P

Pierwsza wersja z tym pypciem na kopercie to taki weźiićstond  :D 

Druga ma dużo ładniejsza tarczę, brak pryszcza i generalnie jest lepiej wykonana.

Założę się że nie miałeś drugiej wersji i tak po zdjęciach gdybasz  ;)

Wychodzisz z założenia, ja mam to jest to lepsze  :lol:

 

 

Luzik   ^_^ 

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, znowu leki brałeś  :P

[...]

Wychodzisz z założenia, ja mam to jest to lepsze  :lol:

 

Luzik   ^_^ 

 

Monotematyczny się zaczynasz robić 

 

Ja tam lubię zegarki z dwiema koronkami i pryszcz mi nie przeszkadza - wiesz że uroda to kwestia względna i indywidualna wiec polemika o "urodzie żony sąsiada" nie ma sensu :)

Tomek pokaż mi palcem gdzie ja gadam coś konkretnie o drugiej wersji? Chyba faktycznie te okulary sobie będę musiał sprawić bo wydaje mi się że ani słowa o niej nie napisałem...  2-ga wersja jest nieco inna ale nie można powiedzieć że lepsza - to czysta kwestia gustu i tyle.

 

A lepiej wykonana tarcza to jaka tarcza? Co jest niby lepiej w kolejnych wersjach zrobione? Ale tak konkretnie i bez makro bo nikt normalny nie kupuje zegarka żeby go oglądać pod powiększeniem...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.