Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
GORKY8

Orienty forumowiczów

Rekomendowane odpowiedzi

Ray II wrócił na DFI.

 

http://www.dutyfreeislandshop.com/pl/orient-faa02005d9-faa02005d-ray-ii-mechanical-automatic-divers-watch

 

kliknąłem, jestem ciekaw wrażeń bo cena niewygórowana.

 

Obserwując tę emocjonującą dyskusję doszedłem do do wniosku, że już jestem zadowolony z zakupu chociaż jeszcze muszę poczekać na dostawę :-) Edytowane przez Marak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monotematyczny się zaczynasz robić 

 

Ja tam lubię zegarki z dwiema koronkami i pryszcz mi nie przeszkadza - wiesz że uroda to kwestia względna i indywidualna wiec polemika o "urodzie żony sąsiada" nie ma sensu :)

Tomek pokaż mi palcem gdzie ja gadam coś konkretnie o drugiej wersji? Chyba faktycznie te okulary sobie będę musiał sprawić bo wydaje mi się że ani słowa o niej nie napisałem...  2-ga wersja jest nieco inna ale nie można powiedzieć że lepsza - to czysta kwestia gustu i tyle.

 

A lepiej wykonana tarcza to jaka tarcza? Co jest niby lepiej w kolejnych wersjach zrobione? Ale tak konkretnie i bez makro bo nikt normalny nie kupuje zegarka żeby go oglądać pod powiększeniem...

 

Odpowiem Twoim postem  :)

...

Trochę luzu kolego, jak się będziesz tak spinał i wszystko brał "jałowo" to na zdrowie Ci to nie wyjdzie :D :D

...

Nie gniewaj się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Uff...

 

Już się bałem, że niedługo nie będzie co czytać. W nocy został zamknięty temat "Jaki zegarek masz dzisiaj na ręku".

Edytowane przez Marak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My z Piotrkiem to tylko tak dla sportu szpileczki sobie wbijamy  :D

Sam mnie zaczepia w różnych tematach i Vice Versa  :P

A w nadgarstkowych winny był alkohol spożywany w  nadmiarzej przez jednego użytkownika a to podobnie jak leki w nadmiarze też dają takie objawy  :P

 

A wracając do rzeczonego wątku to trzeba powiedzieć że Ray czy to ten pierwszy brzydki  :P  czy drugi ładniejszy to i tak nie mają konkurencji w swoim przedziale cenowym  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie gniewaj się :)

 

 

No przestań... :) Znamy się tyle lat i "kilka dyskusji" żeśmy już "zaliczyli"... 

 

Napisałem ten post, kierowany do Ciebie, w takiej formie z premedytacją - zawsze ciekawiło mnie jak forumowicze tłumaczą "lepszą jakość wykonania"...

 

O ile jestem w stanie zauważyć różnice w wykonaniu Parnisa i Parnisa, bo jedne ma luźny mechanizm, krzywo osadzone indeksy, koronka po odciągnięciu nie zatrzymuje sekundnika, a powinna to robić - o tyle nie bardzo wiem co mam rozumieć pod pojęciem "tarcza lepszej jakości" jeśłi chodzi o Ray'a...

 

Mój model ma świetnie zrobiona tarczę, indeksy są idealnie osadzone i wszystkie napisy prosto, a indeksy minutowe mają idealnie równe odstępy, szlif słoneczkowy też jest w 100% poprawny i świetnie absorbuje wszelkie refleksy, dodatkowo założony przeze mnie szafir z niebieskim AR robi niesamowita robotę, luma daję radę jak w Sejko i zdecydowanie lepiej niz w dużo droższej "qualicie" - nie jestem sobie w stanie wyobrazić "lepiej zrobionej tarczy" w tym zegarku - może być zrobiona "inaczej" - stąd moje pytanie zadane. 

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nie jest tak, że tarcze do ray1 i ray2 to ta sama linia produkcyjna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniedziałek z Orientem. Z oferty Orienta mogłam jeszcze coś wybrać, ale już OS ewidentnie dyskryminuje kobiety... ;-)

post-108708-0-68265400-1561368088_thumb.jpg


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra - doszedł kolejny. Na razie między nami nie pykło... Dam sobie jeszcze kilka dni - pomacam, pooglądam - może jeszcze się przekonam. Jak nie, oddam w dobre ręce. 

 

 

 

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy, 

 

W nawiązaniu do mojego niegdysiejszego posta - wciąż chemii brak. Zegarek jest więc do oddania w zamian za bilety NBP. Na bazarek nie mogę wystawić więc jeżeli jest ktoś zainteresowany to proszę o PW. Dodam, że zegarek nie był noszony, a zatem nówka sztuka. 

 

Pozdrawiam, 

 

post-93490-0-83329700-1561457567_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudeńko :)

post-95806-0-36510600-1561526696_thumb.jpg


Lorus RT313CX9, Orient Big Mako FEM75002D6, Tissot PRS 516 T044.430.21.051.00, Seiko SRP767, Seiko SKX007Vostok Amphibia 120512 + batman bezel mod, Orient Sea King lata 70., EPOS Passion 3401.132.20.15.30, Orient Big Mako II RA-AA0011B19B, Glycine Combat Sub 42 Golden Eye GL0093, Orient Star WZ0071DJ, Zodiak Sea Dragon ZO9911, Eterne Soleure 8310.41.13.1225, Seiko Sumo SZSC004, Revue Thommen Diver Professional 17030.2137, Hamilton Khaki Air Race GMT H776650, Lorus RL449AX9G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient SoMa ...

post-16849-0-37616600-1561532682_thumb.jpg


Ticking away the moments that make up a dull day.

To już ostatni zegarek, więcej nie kupuję. O! Zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Świetny zegarek, jeśli kiedyś jeszcze mnie weźmie na "wyższą półkę" to tylko OS i najchętniej właśnie taki :)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gallery_16849_3872_458862.jpg

Ticking away the moments that make up a dull day.

To już ostatni zegarek, więcej nie kupuję. O! Zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny zegarek, jeśli kiedyś jeszcze mnie weźmie na "wyższą półkę" to tylko OS i najchętniej właśnie taki :)

Ale wyglada na to że już nie produkowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wyglada na to że już nie produkowany

Ale trafić można ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale trafić można ;)

Oczywiście Tym bardziej że niektórzy z forum zakładają zegarki tylko do zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kolor tarczy robi robotę zwłaszcza w takim słońcu jak dziś.

post-52901-0-26671700-1562000422_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.