Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
GORKY8

Orienty forumowiczów

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając jeszcze do mojego nowego (z drugiej ręki) OS, jest to, jak zwykle u Orienta, nie bardzo wiadomo co. Model o bardzo orientowskim oznaczeniu DV00-C0-B CA, dostępny w tej chwili chyba już tylko w Japonii z drugiej ręki, jest tak jakby czymś z linii Standard Date (widywałem go w sieci z oznaczeniem Standard Date, samo Standard lub bez żadnej nazwy oprócz cyferek, które też bywały różniste). Od najbardziej popularnego modelu SD, czyli tzw. boazerii, różni się na oko tylko brakiem właśnie boazerii (tarcza jest gładka sunburst: biała, granatowa, czarna albo bordo). Jednak po bliższym zapoznaniu się wychodzą dwie głównie różnice i jedna mniejsza: 1. rozmiar koperty 39 mm, podczas gdy boazeria określana jest, w typowy dla produktów Orienta luzacki sposób, jako 40 lub 41 mm (zależy który sklep podaje), 2. szerokość paska/bransolety 20 mm (boazeria ma aż 22 mm) i 3. brak przebitych na wylot otworów na teleskopy. Poza tym wygląda jak powiedzmy ciut młodszy brat-bliźniak.

Osobiście muszę powiedzieć, ze te różnice mi pasują: rozmiar i tak jest duży, bo zegarek wskutek pewnej masywności wygląda na większy, niż jest, pasek 20 mm do garniturowca pasuje lepiej, niż 22 mm, a te deszczułki na tarczy i tak lepiej pasują do Omegi. Mimo to wciąż ciekaw jestem, co to w sumie za cholera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką ma grubość ten OS?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
27 minut temu, Sol napisał:

Jaką ma grubość ten OS?

11,7 - z suwmiarką w ręce. Niestety przeszkolony dekiel, to zwykle pogrubia.

IMG-20200504-00270.jpg

IMG-20200504-00276.jpg

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Upierają się na te przeszklone dekle, jakby było co oglądać. Rzucić okiem można, ale raz i starczy. No chyba, że to czyjś pierwszy zegarek mechaniczny, to będzie oglądał przez kilka dni ;)

Z przodu tez szkło wystaje ponad lunetę i się uzbierało prawie 12 mm

Edytowane przez Sol

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze uważam, że moda na szklane dekle, która przyszła w latach 90. jako niesłychany ekskluziw, mogłaby już sobie pójść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Toxicnatos 1010555_large.jpg?v=1573609238

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient RA-AR0005Y to naprawdę dobry zegarek. Jakość wykończenia detalu na duży plus (szczególnie uwzględniwszy cenę). Jeśli ktoś lubi open heart to warto się nim zainteresować (lub jego braćmi, - występują w kilku wersjach kolorystycznych, na pasku lub na bransolecie).

Więcej zdjęć tutaj:

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/186116-orient-ra-ar0005y/

 

 

 

2.jpg

13.jpg

12.jpg


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 6.05.2020 o 16:17, Noodles napisał:

Toxicnatos

A jakis namiar.. jak z jakością?

Może jakiś odcień niebieskiego jednak?

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od pół roku ze mną i rusza błyskawicznie, szybciej od posiadanych seiko5

IMG_20200102_125024.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
27 minut temu, dyga222 napisał:

A jakis namiar.. jak z jakością?

 

 www.toxicnatos.com :) tylko ze stanów teraz  długo paczki idą :) przed korona tydzień 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pawelb29 napisał:

 

Bardzo fajne zdjęcie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 7.05.2020 o 17:28, AK&AK napisał:
Orient RA-AR0005Y to naprawdę dobry zegarek. Jakość wykończenia detalu na duży plus (szczególnie uwzględniwszy cenę). Jeśli ktoś lubi open heart to warto się nim zainteresować (lub jego braćmi, - występują w kilku wersjach kolorystycznych, na pasku lub na bransolecie).
Więcej zdjęć tutaj:
https://zegarkiclub.pl/forum/topic/186116-orient-ra-ar0005y/
 

Miałem i gdyby nie to, że kupiłem w tej samej tonacji Jokera, to bym się za żadne pieniądze nie rozstał. Jedna z ładniejszych tarcz, na której światło ma co robić. Prawdziwy kameleon.

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu doszedłem do wniosku, że mój nowy OS, którym się jakoś tak szczególnie nie przejmowałem, trzyma czas jak strażnik przed pałacem Buckingham. Jednak wcześniej ustawiłem go na oko, według wyświetlacza na pasku w komputerze, bez zwracania uwagi na sekundy. Teraz wreszcie ustawiłem czas dokładnie i zamierzam śledzić odchylenia dobowe. Jak jest taki kozak, to niech teraz pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po tygodniu doszedłem do wniosku, że mój nowy OS, którym się jakoś tak szczególnie nie przejmowałem, trzyma czas jak strażnik przed pałacem Buckingham. Jednak wcześniej ustawiłem go na oko, według wyświetlacza na pasku w komputerze, bez zwracania uwagi na sekundy. Teraz wreszcie ustawiłem czas dokładnie i zamierzam śledzić odchylenia dobowe. Jak jest taki kozak, to niech teraz pokaże.

Zainstaluj sobie WatchChech na Androida.

 

 

 

Dzisiaj odebrałem kolejnego do kolekcji. Takie małe Bambino ;-)de3cc8c0498993c37b10aba8f5899631.jpg&key=64f77a92059e9561ac9d67f2bf884200db5eac7ec596afd7370c8d0229fb51ee

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Mariusz D napisał:

Dawno mnie tu nie było

 

 

 

 

Jak zawsze coś nietuzinkowego ze stajni Orient/Orient S. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z tym, co wcześniej zapowiedziałem, sprawdziłem w ciągu dwóch dób dokładność tego nowego OS. Wyszło, ze przyspiesza o 8-10s/dobę, co jest wynikiem dobrym, chociaż może nie powala od razu na kolana. Ponieważ o ile wiem, zegarek nie był nigdy regulowany u zegarmistrza, sądzę że ten wynik da się poprawić, co zrobię przy jakiejś okazji.

 

IMG-20200502-00266.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jakie ma czasy w różnych pozycjach, zanim oddasz na regulacje. Moze sie okazać, że regulacja nie jest potrzebna a wystarczy odpowiednio odkładać na noc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Miszkolc napisał:

Sprawdź jakie ma czasy w różnych pozycjach, zanim oddasz na regulacje. Moze sie okazać, że regulacja nie jest potrzebna a wystarczy odpowiednio odkładać na noc.

 

Na jaką noc? Ja go nie zdejmuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.