Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
GORKY8

Orienty forumowiczów

Rekomendowane odpowiedzi

Taka przemiana może się odbywać w różnych kierunkach. Przez lata nosiłem głównie nieduże, płaskie zegarki pod mankiet koszuli, a teraz naszła mnie ochota na cegłę i przymierzem się do Tritona (może Kamasu - jeżeli Triton będzie mi chciał urwać rękę). Na razie robię wprawki na Amfibii .
 
P.S. Piękna kolekcja Orientowych diverów.
Ja mam Orienta Tritona w wersji niebieskiej w pięknym stanie na wydaniu 55d9279478cf8d6ad5a4ad79c05c3d2c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, MieszkoMieszko napisał:

Ja mam Orienta Tritona w wersji niebieskiej w pięknym stanie na wydaniu emoji41.png

 

Jutro mam zamiar zobaczyć te zegarki na żywo i zrobić przymiarkę. Potem ewentualnie zmierzyć się z cenami nowego Tritona/Kamasu. Używki w dobrej cenie też nie wykluczam, więc być może odezwę się na PW. Właśnie o niebieskiej wersji myślę.

Godzinę temu, Noodles napisał:

Jak chcesz cegłę to szukaj Orient Saturation Diver :D 

 

Tutaj to jeszcze kwestia ceny dochodzi ????

U mnie (póki co) hamulec włącza się gdzieś w okolicach 2.000 PLN a nie 2.000 USD.

 

Poza tym na nadgarstek 18 cm to Triton już wystarczy ????. Saturation zostawiam tym, którzy naprawdę nurkują ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zrealizuję swój zakup to pewnie wystawię niebieskiego Tritona i Kamasu. Oba w stanie 9.5/10. A propo ja głosuję na Samuraja, z tym że do Samuraja to trzeba mieć z 18 cm lub więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Miszkolc napisał:

 A propo ja głosuję na Samuraja, z tym że do Samuraja to trzeba mieć z 18 cm lub więcej.

 

No chyba że polowanie na starą wersję ona ma 42mm i jest bardziej przyjazna dla nadgarstków

 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
20 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał:

 

Tutaj to jeszcze kwestia ceny dochodzi ????

U mnie (póki co) hamulec włącza się gdzieś w okolicach 2.000 PLN a nie 2.000 USD.

 

 

Póki co ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, James napisał:

Jak się podobają nowe reedycje Orienta?

 

 

Zegarki podobają mi się całkiem, całkiem ale to "całkiem" w wymiarze: Zegarek całkiem fajny - ale cena całkiem z du..y, moim zdaniem...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklama dźwignią handlu :-)

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, MieszkoMieszko napisał:

Reklama dźwignią handlu ????

 

No tylko taka jakby trochę leniwa opcja - bo nawet zdjęcia te same... :)

Z tym że moim zdaniem 700 - 1000PLN to odpowiedni przedział cenowy dla tego modelu w zależności od wersji - mam na myśli zakupy w sklepie. Z drugiej ręki albo od handlarza to maks 75% w/w ceny... i to też tak raczej niechętnie ;)

 

Reklama może pomóc ale może też zaszkodzić ;) 

 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o spinanie...wystawiłeś na bazarku spoko... Widziałem ja i pewnie większość... Tylko poco pod przykrywką pseudo wpisu z elementami merytorycznymi przypominać o swoim ogłoszeniu? Ja to przynajmniej tak odebrałem... Nie wiem jak inni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok odszczekuje z pokorą wszystko co powiedziałem...

Dla mnie osobiście ta reedycja jest średnio udana zwłaszcza w tych pieniądzach. Niestety orient idzie drogą Seiko i odgrzewa stare kotlety w celu odcinania już kuponów...

Zielony nawet całkiem całkiem (mam słabość do zegarków z tą tarcza) tylko czy trochę się tu za dużo nie dzieje.. musiałbym i tak go obejrzeć z bliska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient kiedyś słynął min z świetnie wyregulowanych fabrycznie mechanizmów... Dziś nowe zegarki potrafią przyjść z odchyłkami ledwo mieszczącymi się w normie specyfikacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja nieco poluzuję atmosferę

 

IMO - do niebieskiej tarczy - tylko brązowy pasior

IMG_20200531_114302.thumb.jpg.7abf8ce5800d04732e011183c4fe3b9b.jpg

IMG_20200531_121405.thumb.jpg.5d836be20cf46a23cf074decf24a9d1b.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Pit83 napisał:

To ja nieco poluzuję atmosferę emoji6.png

 

IMO - do niebieskiej tarczy - tylko brązowy pasior emoji4.png

 

 

WOW. Świetnie to wygląda, prawie tak dobrze jak na meshu ;)

 


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zadanicze pytanie@James czy ten zielony to taki sam zielony jak w Mako/Kamasu?

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, James napisał:

75% z 700 to nieco ponad 500 PLN. Ludzie, litości...

 

Nie obrażaj się ale każdy może mieć swoje zdanie... a oto uzasadnienie mojego:

Producent oferuje wtórny wygląd, wiadomo, reedycja na tym polega że robi się coś co już było, produkt wyposaża w caliber F6922, czyli ten sam który znamy z Ray 2 oraz Kamasu czyli możliwości mechanizmu te same co w dwóch przywołanych, choć układ okien w tarczy nieco inny - (oba z tych zegarków można kupić w cenie poniżej 1k PLN), oba (a Kamasu na pewno) mają szkła szafirowe - a Orient Revival King Diver 70th w/g różnych źródeł posiada szkło mineralne a nie szafirowe jak piszesz (linki poniżej), zarówno Ray jak i Kamasu mają świetnie wykończone wskazówki oraz dopracowana tarczę wiec tutaj jakiejś rewolucji jakościowej nie ma, na plus dla reedycji pełne maskownice (bo chyba są pełne).

Reasumując nie bardzo widzę tutaj powód dla którego za Orient'a King Diver 70th Anniversary należy zapłacić więcej niż za Ray'a czy Kamasu. Utarło się że jeśli coś jest "reedycją", czy też powrotem do jakiegoś kultowego modelu to należy za to zapłacić więcej - a przecież wykonanie takiego produktu jest sporo tańsze i łatwiejsze, (odpada projekt nie trzeba szukać nowych rozwiązań), od stworzenia całkiem nowego i niepowtarzalnego egzemplarza... Do mnie to nie przemawia w każdym bądź razie ;)  

 

Linki w temacie w/w szkła:

https://www.fratellowatches.com/hot-take-orient-king-diver-70th-anniversary/

https://www.zegarek.net/zegarki-orient/zegarek-ra-aa0d04g

https://www.chrono24.pl/orient/weekly-auto-king-diver-ra-aa0d03e--id15064074.htm

 

A zdjęcia faktycznie świetne... :)

 

 

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyście byli na moim miejscu to który z nich musiałby zwolnić miejsce albo które miałyby zwolnić miejsce w pudełku?
7dc385c3781106c699ca7780833044b7.jpg

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, James napisał:

No i jeszcze w temacie ceny w związku z wykonaniem.

Ile jest warte wykończenie zegarka, że pozornie identyczne Speedmaster z hesalitem i Sea-Gull 1963 dzieli jakaś 15x różnica w cenie?  Uważasz takie porównanie za sprawiedliwe?

 

Rozmawiamy o konkretnym zegarku konkretnego producenta, więc mieszanie tutaj tzw. prestiżu (cokolwiek to znaczy) i przywoływanie Omegi i Sea-Gull'a nie ma tutaj sensu.

Tak na zakończenie żeby nie podkręcać niepotrzebnie atmosfery - każdy przedmiot, czy to jest zegarek, samochód, dom, czy pudełko zapałek, jest wart nie mniej i nie więcej niż tyle ile ktoś zechce za niego zapłacić. A to ile ktoś chce zapłacić też jest uzależnione od szeregu czynników - w historii bez trudu znajdziesz przykłady na to że pozornie wartościowe przedmioty były sprzedawane za "bezcen" bo sytuacja sprzedającego była specyficzna i rzeczony przedmiot w danej chwili nie był wart nic albo prawie nic... za to niesamowitą wartość osiągały inne kiedyś zupełnie niedoceniane dobra ;) 

Druga sprawa jest taka że zupełnie nie rozumiem polityki cenowej polskich dystrybutorów odnośnie Orient'a ale jeśli ktoś zechce kupić przedmiotowy zegarek to, przy odrobinie chęci kupi go w cenie zdecydowanie bardziej bliższej rzeczywistej  wartości niż ta  jaka widnieje na polskich stronach sklepowych.

To chyba tyle...

 

Powiedz mi proszę jak to z tym szkłem w tym Diver King'u jest bo przejrzałem kilkanaście ofert sprzedaży i nieraz nawet w obrębie jednego portalu są sprzeczne informacje - można przeczytać że jest szafir, ale też można się dowiedzieć że szkło jest mineralne...

27 minut temu, MieszkoMieszko napisał:

Gdybyście byli na moim miejscu to który z nich musiałby zwolnić miejsce albo które miałyby zwolnić miejsce w pudełku?
 

 

Sprzedaj ten który nosisz najrzadziej ;) 

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Gdybyście byli na moim miejscu to który z nich musiałby zwolnić miejsce albo które miałyby zwolnić miejsce w pudełku?
[


Zostaw sobie jeden niebieski i jeden czerwony.
Który niebieski? To zależy w którym się czujesz lepiej.
IMO Ja bym zostawil ten który jest nowszym nabytkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdybyście byli na moim miejscu to który z nich musiałby zwolnić miejsce albo które miałyby zwolnić miejsce w pudełku? 7dc385c3781106c699ca7780833044b7.jpg&key=a3322dfca7c97c72d54b377e765fa3f4df2638c2b06dcc41e6d4c3b3532a9270

 

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Tritona i burgundowego Kamasu zostawiłbym.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożegnałbym jednego z Kamasu. W tym wypadku chyba niebieskiego. Pozostaną Ci wtedy nadal dwa różne kolory.

Poza tym chyba łatwiej będzie puścić w obieg niebieskiego Kamasu niż burgundowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pożegnałbym jednego z Kamasu. W tym wypadku chyba niebieskiego. Pozostaną Ci wtedy nadal dwa różne kolory.
Poza tym chyba łatwiej będzie puścić w obieg niebieskiego Kamasu niż burgundowego.
Niebieski to Ray - w sumie nowy jeszcze siedzi w foliach

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, MieszkoMieszko napisał:

Niebieski to Ray - w sumie nowy jeszcze siedzi w foliach

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka
 

Faktycznie. I wskazówki i indeksy inne niż w Kamasu.

Tym bardziej podtrzymuję. Pożegnaj Ray'a bo nie ma szafiru. Do tego Kamasu ma (moim zdaniem) ładniejsze, prostokątne indeksy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz mały nadgarstek to zostawił bym Ray'a i Kamasu. Jak łapa solidna to tak jak koledzy wyżej, zostaw Tritona i Kamasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo tu na forum Orientów Kamasu, a Kano zdecydowanie mniej. Trochę rozumiem - szafir mocno przekonuje - ale jednak Kano to też piękny zegarek. W swym wyglądzie rzekłbym, że nieco bardziej stonowany aniżeli Kamasu.


IMG20200601104730.thumb.jpg.40c7f7c30d8722b4369078d9c095867f.jpg

Edytowane przez elimerin

Lorus RT313CX9, Orient Big Mako FEM75002D6, Tissot PRS 516 T044.430.21.051.00, Seiko SRP767, Seiko SKX007Vostok Amphibia 120512 + batman bezel mod, Orient Sea King lata 70., EPOS Passion 3401.132.20.15.30, Orient Big Mako II RA-AA0011B19B, Glycine Combat Sub 42 Golden Eye GL0093, Orient Star WZ0071DJ, Zodiak Sea Dragon ZO9911, Eterne Soleure 8310.41.13.1225, Seiko Sumo SZSC004, Revue Thommen Diver Professional 17030.2137, Hamilton Khaki Air Race GMT H776650, Lorus RL449AX9G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.