Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
GORKY8

Orienty forumowiczów

Rekomendowane odpowiedzi

Tomku za duży ;)  poza tym fajniejszy od g-shock'a i jako biżuteria lepiej wygląda :)

 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne indeksy i kształt wskazówek, widać, że luma świeci nawet w dzień. Jaki to numer modelu ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

 

To może ja swojego Orienta pokaże. Popularny Mako XL. Mam go już 2 lata. Mój pierwszy mechaniczny zegarek. Całkiem fajny ale jego dużym minusem jest dokładność chodu :( . Te +30 lub -20 na dobę nie są zbyt praktyczne.

leqOZB8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Rethel napisał:

Te +30 lub -20 na dobę nie są zbyt praktyczne.

 

Nie lepiej wyregulować niż się męczyć z takimi odchyłkami? ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie tak jest według instrukcji...ale zegarek był już na serwisie gwarancyjnym. Powodem było to, że nagle zaczął pracować ~+120 s na dobę. Podobno sprężyna włosowa balansu uległa sklejeniu lub przez przypadek namagnesowałem go.

Konkludując został wyregulowany i przez jakiś miesiąc bardzo ładnie chodził ~+8 s na dobę. Niestety zaraz po tym wrócił do normy jak ww. Ciekawa sprawa może został źle wyregulowany lub Orient 46943 tak ma.

 

Edytowane przez Rethel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Rethel napisał:

. Ciekawa sprawa może został źle wyregulowany lub Orient 46943 tak ma.

 

Mam dwa te mechanizmy, jeden w Ray'u którego mam od 2012 roku (robi +1s/72h) nigdy nie był regulowany a drugiego w takim samym Big Mako którego mam około 3 lat takim jak Twój i ten wypada gorzej nieco bo śpieszy 1, czasem 2s/24h, ale tego regulował majster bo śpieszył nieco więcej więc ten mechanizm tak nie ma ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam zaskoczyłeś mnie. Już położyłem kreskę na tym mechanizmie. Poszukam u siebie dobrego zegarmistrza, który zrobi z tym porządek. Chyba trafił mi się egzemplarz do którego nikt się nie przyłożył. Jak bym nawet uzyskał te +8 - 6 sekund na dobę to już by było coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kolaga wyżej miałem 

Mako XL. Pomarańcze. Lume. Czarnego i dwa razy niebieskiego. Nigdy żadnych problemów z dokładnością 3-5sekund na dobę to był max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje mako xl na ręce ciut spieszy, a na półce troszkę zwalnia. W normalnym użytkowaniu(za dnia na ręce w nocy na półce)wychodzi super bo po miesiącu codziennego noszenia nie wymaga żadnej korekty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Daito napisał:

 

Mam dwa te mechanizmy, jeden w Ray'u którego mam od 2012 roku (robi +1s/72h) nigdy nie był regulowany a drugiego w takim samym Big Mako którego mam około 3 lat takim jak Twój i ten wypada gorzej nieco bo śpieszy 1, czasem 2s/24h, ale tego regulował majster bo śpieszył nieco więcej więc ten mechanizm tak nie ma ;)

Tjaaa , kwarc🤭😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, tomaliusz napisał:

Tjaaa , kwarc🤭😉

BM chyba nawet od Ciebie kupowałem więc może tak być... no chyba że nie od Ciebie ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem Ray'a i Mako II. Nie big. I... No jakoś mi nie podeszły. Wydawały się małe i chociaż lubię zegarki niezbyt wielkie, to tu chemii zabrakło. :( muszę jeszcze spróbować z Kamasu i Big MAKO... 

A tymczasem największe wrażenie zrobiła na mnie "patelnia" co było małym zaskoczeniem. W tej chwili to jeden z moich ulubionych EDC...

IMG_20200630_190412.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja ulubiona wersja patelni.

Macałem, przymierzałem i może kiedyś kupię ;)

 

Ale Big Mako też bym nosił.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Sol napisał:

Macałem, przymierzałem i może kiedyś kupię

Polecam. Sam byłem nieco zaskoczony. Przymierzyłem i "zachorowałem" pomimo rozmiarów świetnie leży, też dzięki dość masywne i wygodnej bransolety, mimo iż zwijanej...

A poza tym wygląda, jak "milion dolarów" ... :)

jedyny "minus" to to, że brakuje indeksów... Ale można się przyzwyczaić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.