Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
GORKY8

Orienty forumowiczów

Rekomendowane odpowiedzi

Bezel DLW, wkładka z ebay'a, pasek BluShark.

Jak myślicie, zostawić NATO czy może spróbować z meshem?

IMG_20201026_162203.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, boski napisał:

Bezel DLW, wkładka z ebay'a, pasek BluShark.

Jak myślicie, zostawić NATO czy może spróbować z meshem?

 

Kiedy Ray był moim jedynym zegarkiem (a było tak pierwszy rok) miałem do niego 24 różne paski i dwie bransolety, co prawda wyleczyło mnie to na zawsze z wszelkich "nato" i "zulu" ale...  - tak że co Ci szkodzi dokupić mesh i sprawdzić? ;)

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Daito widziałem w tym temacie, z 2 strony wcześniej Twojego na meshu. Wygląda czadowo. Możesz się podzielić informacją co to za mesh?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, boski napisał:

@Daito widziałem w tym temacie, z 2 strony wcześniej Twojego na meshu. Wygląda czadowo. Możesz się podzielić informacją co to za mesh?

 

To mesh Geckota, z tym że nie widzę go na ich stronie, podobny mesh ma w swojej ofercie Steinhart, tyle że o ile Geckota ma możliwość regulacji dość sporą o tyle Steinhart'a musisz dobrać niemal idealnie do swojego nadgarstka, miałem też bardzo podobną mesho-bransoletę od Deep Blue, ale Geckota jest zdecydowanie lepiej wykonany - nie harata futra z łapy ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MieszkoMieszko Wykonany bardzo precyzyjnie. Moim zdaniem nie ma się do czego przyczepić. Średnica zewnętrzna to około 40,9mm więc nieco więcej od oryginalnego. Wysokość wychodzi mniej więcej na równo z ori szkłem. Bezel kręci się dużo przyjemniej niż OEM. Paczka przyszła DHL'em w 3 dni od zamówienia. Świetna obsługa klienta i bdb produkt. Zdecydowanie polecam. 

 

@Daito dzięki za info. Może już Ci się znudził ten mesh?

 

IMG_20201026_204511.jpg

IMG_20201026_204414.jpg

IMG_20201021_160346.jpg

Edytowane przez boski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A insert? Rozumiem że skx-owski? Gdzie zamawiałeś? Czy do wszystkich tych rzeczy jeszcze cło/VAT? Rozumiem że operacja wymiany przeprowadzona samodzielnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, bezel od SKX. Kupiłem jakiś aftermarket na eBay. Wyszło około 80 zł z wysyłką z UK. Ameliniowy, bardzo ładnie wykonany, pipka pokrywa się kolorem lumy z indeksami. Niestety nie znalazłem żadnej ładnej, płaskiej i ceramicznej wkładki w korze pasującym do tarczy. IMO ten aluminiowy pokrywa się idealnie. Cła i vatu udało mi się nie zapłacić. Wymiana banalna we własnym zakresie. Jest pełno filmików na YT. Z tym że imadło i krótki sztywny nóż w zupełności wystarcza. 

16037431291112015260790627037407.jpg

Edytowane przez boski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O właśnie musiałeś wymieniać także oring który jest na ten bezel zamontowany? Rozumiem że fotka przedstawia że kupiłeś oryginalny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, uszczelkę przekłada się z ori. Wszystko dobrze pasuje. Co do insertu na 99,99% nie jest to ori Seiko.

1603744018658766196336349292805.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziękowania serdeczne. Obecnie nie mam orienta już żadnego ale nie wykluczam milion sześćset piedziesiatego dziewiątego powroty do Raya mako czy kamasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy.

Wygląda na to, że mozna mieć unikalny zegarek za około 1-1,1k ze sprawdzonym, dobrym mechanizmem, szafirem i ceramiczną wkładka bezela, którą można  wymienić jak się znudzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie co zaproponowali byście od Orienta (OS odpada) na bardziej formalne okazje? Niekoniecznie Bambino. Szafir mile widziany i min WR 50m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj serie Symphony i Maestro, będzie szafir i mniej retro ;)


Pozdrawiam, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MieszkoMieszko napisał:

Panowie i Panie co zaproponowali byście od Orienta (OS odpada) na bardziej formalne okazje? Niekoniecznie Bambino. Szafir mile widziany i min WR 50m.

Dlaczego os odpada, chodzi o cenę?

Zobacz jaki został - ostatnia sztuka

https://www.creationwatches.com/products/orient-watches-252/orient-star-basic-date-japan-made-blue-dial-automatic-re-au0403l00b-mens-watch-18602.html?currency=USD

 

10% rabatu przy kodzie : orient

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już SARX 045 w dodatku ten OS ma 42mm. Chodzi o to że SARX wyląduje chyba na bazarku bo nie używam go praktycznie wcale i chciałem mieć coś tańszego i mieć jednocześnie usprawiedliwiony zakup RAYa i Kamasu :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spieszę tłumaczyć o co chodzi
Mam 6 zegarków wszystkie Seiko SARX045, SBDC 055 SPB081 SPB097 SRPC91 i SKX011

Myślałem nad sprzedażą SARXa (bo praktycznie go nie zakładam ) że myślałem o tańszym elegancie od Orienta i wprowadzić coś innego do pudła a przy okazji w przyszłości kupić dwa modele które jednak żałuję że już ich nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do trzech razy sztuka...
Rocznicowy King Diver za niecałe 8 stówek
https://www.creationwatches.com/products/orient-watches-252/orient-king-diver-70th-anniversary-automatic-ra-aa0d01b0hc-200m-mens-watch-18852.html
 
Już się nie udzielam
Jeszcze raz:
Myślę nad sprzedażą SARXa i w jego miejsce 3 zegarki
Ray
Kamasu
Oraz elegant jakiś od Orienta --> tu nie mam kandydata i o jakieś sugestie pytam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiedzą forumowicze na taką kombinacje, mesh na razie mi pasi ale zmieniłbym na jakiś pasek. Wgl da się do niego dobrać jakąś sensowna bransolete? 

IMG_20201103_094838.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.