Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
GORKY8

Orienty forumowiczów

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.01.2022 o 17:02, Jorguś77 napisał(-a):

Granatowy 

8C3AC70F-B16F-4B8F-A707-14879E269F21.jpeg

Na bazarku wylądował 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.01.2022 o 19:32, MieszkoMieszko napisał(-a):

Jest okazja na model OS sdv02001w I przyznam się szczerze że mnie mocno kusi. Ale czy aby nie za dużo tego złocenia? Czy może zmniejszyć wrażenie jego "cygańskości" jakimś połączeniem paskowym? Jak ogólny odbiór tego modelu? Może ktoś ma i nie jest to aż tak kłujące w oczy.?
Mam dwa modele Seiko ze złotymi indeksami i wskazówkami ale tam tarcze są zielone i ten odbiór jest inny.

Macie jakieś sugestie?

 

Mam wrażenie, że indeksy są tu najmniejszym problemem. :) Nie wiem, jak to wygląda na żywo, bo nie wiedziłem, ale na zdjęciu strasznie odpustowo to wszystko wygląda. Jakoś tak perfidnie tanio. 

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Mam wrażenie, że indeksy są tu najmniejszym problemem. Nie wiem, jak to wygląda na żywo, bo nie wiedziałem, ale na zdjęciu strasznie odpustowo to wszystko wygląda. Jakoś tak perfidnie tanio. 
A ten nie wygląda bardziej odpustowo? 393ce9b38ad1dd1e02c1a402ceec8948.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

A ten nie wygląda bardziej odpustowo? 393ce9b38ad1dd1e02c1a402ceec8948.jpg

Ten nie. Tego bierz :) . Choć przyznaję, że mam parę "cyganów" na stanie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Ale te rzymianki i miedziane indeksy jakoś tak nie do końca.

Gdyby Orient Star miał ceny jak trzy lata temu, to bym kupił, ale tak serio to przecież kupujesz zegarek dla siebie i ocenami innych bym się nie kierował. Mam w planie na dniach zakup i początkowo kusił taki bardziej niespokojny w wyglądzie, ostatecznie jednak kupię inny. Można określić go jako "stonowane zaprzeczenie". :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Koleżko @MieszkoMieszko :) a o jakiej okazji (cenowej) tutaj mówimy? 🤔

*za moje OS-y dałem 1.8 / 2k / 2.2k i to były fajne okazje...ostatnio widziałem podobnego - czarnego na polskiej stronie za 1.6 i to była dopiero okazja! - temat poruszany w innym wątku 'okazję Orient & O. Star'

 

Może to pomoże w wyborze heh - parametrami, którymi JA (osobiście) się sugerowałem przy zakupie były - rozmiar tarczy i wr (a 'rozważałem' zakup wielu zegarków OS 🤕)

*przykładowo: SDV02001W0 ma 40mm tarcze i 50m 😬 / widzę, że WZ0351EL już lepiej (39 / 100)

 

Nie wiem co z uszami (bo w moim RE-AU0006S powiedziałbym, że jest u mnie na 17cm płaskim nadgarstku - na styk).

 

Sam ogólnie stwierdziłem ostatnio, że mi kilka 'sportowców' (o takim rozmiarze tarczy / wr / grubości) wystarczy w zupełności.

Do takiego wniosku doszedłem (podobnie jak - nie ma co brać zegarka tylko ze względu na 'okazję' / bo i tak - może pozostać niedosyt).

*z jednej strony tak spoko - okazja, taniej, mniej wydam więcej w kieszeni (ale to teoria, bo o coś się ona uszczupli heh)

 

W moim odczuciu Twój recenzowany (pewnie nie przez przypadek - bo to spoko zegarek się wydaje) Citizen NB 1050-59L (wygląd, rozmiar tarczy, wr, grubość) bije na łeb te które rozkminiasz obecnie.*oczywiście nie miałem go w ręku i nie mogę się wypowiedzieć co do jakości wykonania (tym bardziej wnętrza mechanizmów / bo się nie znam na tym wcale a wcale! 😇) ale faktycznie OSy jeśli chodzi o wykonanie - mnie np. zaspokajają w pełni (tarcza, bransoleta - ktoś tu kiedyś napisał, że w bransoletach Seiko do 5/7 kafli przebijają i sam kilka mierzyłem i przyznaje rację pod tym względem).

 

 

 

 

 

 

 


Wszystko zależne jest od czasu, ostatecznie od Boga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Cześć Koleżko [mention=105422]MieszkoMieszko[/mention] a o jakiej okazji (cenowej) tutaj mówimy?
*
 
 
 
 
 
 


1600 z hakiem za cygana i 2300 za tego niebieskiego z miedzianymi indeksami.

WZ0351EL chyba nie ma SAR a ten SDV02001W ma na pewno SAR.

W sdv02001w jest chyba starszy mechanizm, bynajmniej starszej generacji.

z OS mam retrograde który jest bardzo fajny ale to fantazyjny i dość gruby zegarek. Chciałem coś spróbować z tych starszych modeli które ponoć były lepsze jakościowo niż te obecnie.

Czy coś jest w stanie przebić Citzena NB1041 albo NB1050 to nie wiem. Bo oba są genialne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak jest biały to niech będzie i brązowy... Bardzo udany projekt.

IMG_20220110_110954.jpg


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jak jest biały to niech będzie i brązowy... Bardzo udany projekt.
IMG_20220110_110954.thumb.jpg.96d0594409cee276430ac6794db4b951.jpg
Miałem i pamiętam, że ten brąz to prawdziwy kameleon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe nabytki przyjechały:

 

20220111_084326.jpg

20220111_084211.jpg


GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.01.2022 o 17:58, MieszkoMieszko napisał(-a):

1600 z hakiem za cygana i 2300 za tego niebieskiego z miedzianymi indeksami.

WZ0351EL chyba nie ma SAR a ten SDV02001W ma na pewno SAR.

W sdv02001w jest chyba starszy mechanizm, bynajmniej starszej generacji.

z OS mam retrograde który jest bardzo fajny ale to fantazyjny i dość gruby zegarek. Chciałem coś spróbować z tych starszych modeli które ponoć były lepsze jakościowo niż te obecnie.

Czy coś jest w stanie przebić Citzena NB1041 albo NB1050 to nie wiem. Bo oba są genialne.

w takim razie może mój (chyba starszy model? / był pierwszym O-Sem jaki kupiłem) SDA02002B0 - ma starszy mechanizm (starszej generacji) i 'ponoć' lepszy jakościowo niż pozostałe? ;)

*pytam z ciekawości / bo może wiesz? :)

IMG_20220112_110611 (002)1.jpg

Edytowane przez Dnlaie

Wszystko zależne jest od czasu, ostatecznie od Boga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.01.2022 o 13:06, siomon napisał(-a):

Takiego nikt nie chce przytulić? ;)

 

1641555262189.thumb.jpg.9e4b297060b5a8f7a1602cdcd414efaa.jpg

 

1641555262162.thumb.jpg.9c7132a3834aed750b17b8c3e9ed9dd8.jpg

Chciałby nie jeden - kwestia ceny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KTYF0ms.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kornel91 cóż można powiedzieć, piękny zegarek. Gratulacje! A wszyscy wahający się szybciutko wyszukiwać ten model, lub jego niebieskiego i czarnego brata i brać, bo naprawdę warto 😁 


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AK&AK

Dobrze wiesz, że warto jeszcze Ty bardzo tanio kupiłeś. Niebieski też mi się bardzo podoba ale nie miałem żadnego zegarka z białą tarczą dlatego szukałem tego białasa no i żeby był bardziej uniwersalny 😀


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten OS to był w ogóle mega wybór jak jeszcze rok temu można było wyrwać nówkę za 1400-1500 zł (za tyle udało mi się czarnuszka kupić na CW)....a teraz to bieda...albo nie ma nowych, albo jak już coś wrzuca to kosmos pieniądze 🙁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.