Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
GORKY8

Orienty forumowiczów

Rekomendowane odpowiedzi

Zegarek jest bardzo "paskolubny", więc będzie zabawa z wyborem.W domu mam taki pasek i na pewno wskoczy on zamiast bransolety.

Pierwsze wrażenia :

-Zegarek bardzo ciężki, ale po dniu noszenia można się przyzwyczaić.

-Tarcza jest fenomenalna, paleta barw od czerwonego po czarny.

-Czasem " hałasuje" bransoleta.

-Koronka jest hmmm fatalna, ciężko się zakręca i trzeba robić to bardzo delikatnie.

Po dwóch dniach przyśpieszył o dwie minuty.

 

 

IMG_20220804_122850.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Pawel88 napisał(-a):

Zegarek jest bardzo "paskolubny", więc będzie zabawa z wyborem.W domu mam taki pasek i na pewno wskoczy on zamiast bransolety.

Pierwsze wrażenia :

-Zegarek bardzo ciężki, ale po dniu noszenia można się przyzwyczaić.

-Tarcza jest fenomenalna, paleta barw od czerwonego po czarny.

-Czasem " hałasuje" bransoleta.

-Koronka jest hmmm fatalna, ciężko się zakręca i trzeba robić to bardzo delikatnie.

Po dwóch dniach przyśpieszył o dwie minuty.

 

 

IMG_20220804_122850.jpg

Mam ten sam model i potwierdzam, że kolor tarczy jest wyjątkowy. Gratuluję. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koronkę zanim zakręcisz wciśniętą przekręć w lewo, poczujesz delikatny przeskok i wtedy kręć w prawo. Kręć do delikatnego oporu, to nie śruba w kole samochodowym.
Orienty mają to do siebie, że potrzebują czasu na ustabilizowanie (dotarcie) pracy. Za dwa tygodnie sprawdź dokładność w różnych pozycjach odkładania na noc i wybierz tą, która najbardziej będzie kompensowała odchyłke, jaka powstanie podczas noszenia. A zegarek na swojej półce nie ma konkurencji. Gratuluję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.08.2022 o 14:00, Pawel88 napisał(-a):

Zegarek jest bardzo "paskolubny", więc będzie zabawa z wyborem.W domu mam taki pasek i na pewno wskoczy on zamiast bransolety.

Pierwsze wrażenia :

-Zegarek bardzo ciężki, ale po dniu noszenia można się przyzwyczaić.

-Tarcza jest fenomenalna, paleta barw od czerwonego po czarny.

-Czasem " hałasuje" bransoleta.

-Koronka jest hmmm fatalna, ciężko się zakręca i trzeba robić to bardzo delikatnie.

Po dwóch dniach przyśpieszył o dwie minuty.

 

 

 

Trochę dużo. Ten werk powinien się mieścić w granicy -25/+35 sekund na dobę. Nie namagnesował się przypadkiem?


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo z  Kamasu, po ok 2-3 dniach śpieszy się o 2 minuty.  Robiłem demagnetyzację ale nie pomogło. Nic już z tym nie robię nie przeszkadza mi to. Mimo wszystko to bardzo fajny model. 👍

Pozdrawiam!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Slaweknh napisał(-a):

Mam to samo z  Kamasu, po ok 2-3 dniach śpieszy się o 2 minuty.  Robiłem demagnetyzację ale nie pomogło. Nic już z tym nie robię nie przeszkadza mi to. Mimo wszystko to bardzo fajny model. 👍

Pozdrawiam!

 

Jak to dobrze mieć dużo zegarków. Wtedy nawet niedokładność rzędu minuta na dobę nie jest problemem. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że stare Orienty były lepiej dopracowane. Mój *** robi może kilka - kilkanaście (bardziej chyba kilka) sekund na dobę. Nie nastawiany od kilku tygodni idzie prawie łeb w łeb z telefonem. Więcej różnicy jak 1 minuta nie ma, aż sam się dziwię. 


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Jak to dobrze mieć dużo zegarków. Wtedy nawet niedokładność rzędu minuta na dobę nie jest problemem. ;) 

Kamasu był moim pierwszym zegarkiem mechanicznym. Fabrycznie spóźniał się około 15-20 sekund na dobę. Jako, że miałem tylko jeden zegarek, to drażniło mnie to na tyle, że oddałem go do regulacji (chociaż wszyscy odradzali) i zegarmistrz ustawił tak, że dziennie już tracił między 0 a 3 sekund (przy odpowiednim odkładaniu na noc).

Dzisiaj już bym go nie regulował, bo i tak raczej nie noszę jednego zegarka dłużej niż dwa dni z rzędu, ale wtedy to był straszny problem 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Funky_Koval napisał(-a):

Trochę dużo. Ten werk powinien się mieścić w granicy -25/+35 sekund na dobę. Nie namagnesował się przypadkiem?

Mam trzy Orienty i każdy werk zachowuje się tak samo.Po dwóch, trzech dniach przyśpiesza o dwie minuty i nawet jak się go nosi tydzień i dwa to nadal pozostają dwie minuty do przodu.Jeden z tych trzech Orientów wylądował w serwisie na gwarancji, aby sprawdzono co i jak.Co to dało ? A no nic, może przez tydzień było lepiej.Jestem do tego przyzywczajony i jest to dla mnie akceptowalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 Orienty i wygląda to tak:

 

Bambino +21s

Contemporary Open Heart +2s

Kamasu II +5s

 

Miałem też Symphony IV przez bardzo krótko (wymienilem na bambino) i on robił -15s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie przeszło przez mój nadgarstek 14 Orientów, dwa miały pow. 10s/dobę w tym jeden 16 na plusie. Pozostałe robiły mniej niż +10s/ dobę w tym dwa robiły poniżej 5 ale w minusie, a reszta w plusie. Jak Was czytam, to mam wrażenie, że jestem szczęściaż w tej kwestii. Jeszcze jedna uwaga, z jednego z serwisów firmowych dostałem poradę, aby nowy zegarek ze dwa razy nakręcić ręcznie do lekkiego oporu. W tamtym przypadku, nie poprawiło to dokładności chodu i zegarek pojechał na regulacje, ale ustabilizowało odchyłkę na powtarzalnym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę taka szmatke jak w tych rayach kupić do swojego revolvera tylko zielona. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, revolta4 napisał(-a):

Muszę taka szmatke jak w tych rayach kupić do swojego revolvera tylko zielona. 

 

Kup Ventura od GG na takiej szmatce Ventura do szuflady, albo na skórę a pasek do czego tam chcesz :D :D Trochę ten interes drogo wychodzi :D :D ale lepszego materiałowego paska w życiu nie miałem...  ;) albo wersja  ekonomiczniejsza - kup sam pasek tyle że nie wiem czy Gruppo Gamma handluje tymi paskami - ma skórę i gumę w ofercie ale szmaciaków chyba nie...

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Daito napisał(-a):

 

Kup Ventura od GG na takiej szmatce Ventura do szuflady, albo na skórę a pasek do czego tam chcesz :D :D Trochę ten interes drogo wychodzi :D :D ale lepszego materiałowego paska w życiu nie miałem...  ;) albo wersja  ekonomiczniejsza - kup sam pasek tyle że nie wiem czy Gruppo Gamma handluje tymi paskami - ma skórę i gumę w ofercie ale szmaciaków chyba nie...

 

 

 

Piotr jakie ty masz rady ....

Chyba tak zrobię....

Nie mam szuflady ,zegar ci podeślę pasek zostawię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, revolta4 napisał(-a):

Nie mam szuflady ,zegar ci podeślę pasek zostawię. 

Noooo i o to mi chodziło :D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Daito napisał(-a):

Noooo i o to mi chodziło :D

 

 

👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.08.2022 o 20:52, adf1985 napisał(-a):

Mam 3 Orienty i wygląda to tak:

 

Bambino +21s

Contemporary Open Heart +2s

Kamasu II +5s

 

Miałem też Symphony IV przez bardzo krótko (wymienilem na bambino) i on robił -15s

 U mnie też trzy Orienty, wg aplikacji WatchCheck

1/ Bambino  mov. F6724  - 1,7 s/d (odkładany na noc tarczą do dołu). 

2/ Orient mov. 46V40  + 3,2  s/d (odkładany na noc tarczą do góry)

3/ Orient TriStar  mov. F4602 +10 s/d (żadne odkładanie nie pomaga) 

 

Zegarki 1/ i 2/ regulowane były w firmowym serwisie Orienta w Warszawie.  TriStar nie był regulowany.

Edytowane przez Euryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo odchyłek - ostatnio aż mnie wkurzał RE-AU0006S00B / do tego stopnia, że powoli zacząłem się na niego... obrażać 😄 / robił już nawet grubo ponad 20s / podczas gdy (dla lepszego chodu) nosiłem go chyba najczęściej i najwięcej / i przeczytałem (bywa, że forum naprawdę się przydaje 😎) w temacie miłośników pewnej zacnej marki - że jeden Gość odkłada swojego rolka w sejfie... "koronką do góry - na godz 3" / i to dało mi do myślenia 🤔 a po tym jak zacząłem praktykować takie działanie - ochyłki spadły już do 9s (a pewnie będzie jeszcze lepiej / bo wcześniej diametralnie przyśpieszał przez moje 'standardowe' - szkłem do dołu na dobranoc i to było przyczyną, że sekundnik biegał po tarczy zamiast chodzić 😅 / po prostu - jeden zegarek 'lubi' takie położenie i mu to sprzyja - inny nie / dla przykładu podam, że mój dziurawiec SDA02002B0 w takiej samej pozycji jak tamten zegarek, tj. właśnie tarczą w dół - robi od dłuższego czasu poniżej 4s 🤩).

*niby podstawowa (elementarna wydawałoby się) i wałkowana w kółko wiedza - a jednak w tym przypadku, jak najbardziej zdała egzamin / jestem usatysfakcjonowany i znów mogę (w pełni) cieszyć się moim 'białasem' 💪

IMG_20220817_182337.1.jpg


Wszystko zależne jest od czasu, ostatecznie od Boga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 20-go kwietnia (do dziś - 121 dni) zrobił... minutę & 20 sekund (a więc łącznie 80 sekund) - co daje wynik (121 : 80) = 1,5s na dobę 💪

*odkładany na 'spoczynek' tarczą / szkłem do dołu

2..jpg


Wszystko zależne jest od czasu, ostatecznie od Boga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie niecałe 0,7 s/d?

0,66116 x 121 = 80s ;)

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że ktoś tu musi się nauczyć liczyć 🤔 i tym kimś...jestem ja! 😅 a w takim razie - jest jeszcze lepiej niż myślałem 😄

*tylko blondyn musi sobie znaleźć jakiś lepszy wzór 😂

 

PS: liczyłem resztę odchyłek (na pozostałych zegarkach) i wszystko wychodziło już prawidłowo / nie wiedziałem z czego to wynika i na czym się machnąłem 🤔

I doszedłem do tego - że powyżej policzyłem ilość dni przez ilość sekund (121 dni, podzieliłem przez 80 sekund / stąd wynik był błędny = 1,5s/d) a powinienem podzielić ilość sekund na ilość dni (80:121=0.66) 😇

 

Dziękuje za czujność i uwagę / przepraszam za błąd (wygląda na to, że reszta danych - które podawałem już się zgadza) 

*aktualnie biały (RE-AU0006S00B) robi (koronką do góry) około 7 sekund / a niebieski (RE-AU0005L00B) - 9 (jak do tej pory przełożyłem go z tarczy w dół - robił więcej / tarczą w górę - robił mniej / a teraz będę go odkładał na godz IX w dół & III do góry, jak białasa - w celu uzyskania korzystniejszej redukcji)

 

Edytowane przez Dnlaie

Wszystko zależne jest od czasu, ostatecznie od Boga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.