Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
GORKY8

Orienty forumowiczów

Rekomendowane odpowiedzi

Matko i córko! A skąd taki cudak?? Kiedy je robili? pachnie końcem lat 90...

 

uwaga do wszystkich - na głównym forum tematycznym zapodałem wątek o psujących się Orientach - taka moja mała prowokacja - na razie "O" odpowiedzi.. czyli chwilowo jest dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to Orient z lat 80tych (z bodajze poczatkow lat 80tych czyli z czasow gdy firma Orient nie miala jeszcze nic wspolnego z firma Seiko) okreslany mianem 'tuna-can' lub 'Beast', wyprodukowany przez firme Orient jako odpowiedz na 'tune-can' Seiko. Jego numer ref. CEX04001HO (dwie ostatnie litery to cod nawiazujacy do koloru tarczy) i siedzi w nim mechanizm 46G.

Co do psucia sie Orientow to wiem w tej kwestii newiele, wszystko co wiem to ze moj sprawuje sie wysmienicie, bez jakichkolwiek problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem, że to prowokacja - niech kole w oczy..

A teraz uwaga co do Twojego zegarka z lat 80 - jaka dziwna czcionka napisu Water Resist jakby farba była rozciągnięta i to daje efekt zdeformowania tego napisu, w nowych Orientach juz napis jest prawidłowy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zebym sie czepial, ale co rozumiesz przez "w nowych Orientach napis jest juz prawidlowy"? W jakim sensie napis 'Water Resist' nie jest w starszych Orientach (w takich np. jak tej moj) prawidlowy? Czy jest cos co z jakiegos wzgledu czyniloby ten napis w tych starszych Orientach nieprawidlowym?

Edytowane przez chrono-craze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.

 

A tak swoja droga, to czy tylko mnie sie wydaje ze od kiedy firma Orient stala sie subsidiary firmy Seiko to zegarki Orient zaczely swoim wygladem przypominac (w niektorych przypadkach nawet bardzo) czasomierze produkowane przez firme Seiko? Bo ja takie odnosze wrazenie. Czy i Wy takie wrazenie odnosicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie do końca, ale coś w tym jest

ja natomiast zauważyłem bardzo zbliżone elementy bransolet Serii SARB i Orient Star

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koncern Seiko to pradopodobnie największa firma na świecie produkująca zegarki, podzielony jest na 3 mniejsze firmy, z których jedna produkuje m.in. półprzewodniki i elektronikę użytkową, druga "Seiko-Epson" poza drukarkami produkuje zegarki Seiko i do niej należy Orient i trzecia -wyspecjalizowana - produkująca drogie Grand Seiko i Credory.. moze coś pominałem, ale mniej wiecej tak jest.

oto przykład Credora czyli potęgi Seiko w dziedzinie dizajnu i nie tylko:

1f%20Credor%20Node%204S76%20GCBT995.jpg

W ramach współpracy wewnątrz Seiko-Epson jest zatem bardzo pradopodobne, że wymiana bransolet, werków i technologii ma cel wiadomy - zmiejszenie kosztów produkcji. To, że akurat korzysta z tego podfirma Orient to chyba raczej zaleta a nie wada.

Zgodnie z historią marki Seiko to właśnie ta marka ma najdłuższą historię i największy wkłąd w rozwój mechanicznych zegarków w Japonii, Orient podążał niezależną drogą, ale NIE ma większych osiągnięć w sensie innowacyjności w ostatnich 20 latach (1993-2012) .

Wszystkie te wiadomości są do znalezienia na forach..

podsumowując to, że Orient ma decyzją swojej rady nazdorczej korzystać z technologii Seiko (być może na polecenia Seiko) to nie ujma na wizerunku marki tylko wręcz przeciwnie - dbałość o wizerunek i stałe utrzymywanie wysokiej jakości.

A czy są podobne/upodabniają się do siebie - to już kwestia gustu, z drugiej strony a czy to ważne, są klienci co kierują się Marką mimo, że użyta technologia ta sama - np. kupią VW Polo, jeszcze innni co kupią Skodę Fabię lub Seata Ibizę..

pozdr Kolegów

Edytowane przez Salomon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich serdecznie!!! Mam pytanie i prośbę.Jako nowy szczęśliwy posiadacz Orienta poszukuję do niego instrukcji bo ta,którą dostałem w sklepie jawi mi się jako bardzo,bardzo skromna.Jeśli ktoś ma to chętnie skorzystam. ORIENT WL TDOT-C1-A CA. Gorąco pozdrawiam ze wschodniej Polski .Maciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, spory nadgarstek, mój dla zegarka 41-43 góóóra..

ale przyznam się, że ta limitka mi chodzi po głowie, raz, że ma wygląd (w końcu to kompresor z nakładanymi indeksami i trójwymiarową tarczą), dwa, że w zasięgu finansowym, a trzy, że limitka..

(na watches88.com stoi po 499 dolarów więc się ceni.. a w Polszcze można wyrwać kole 1100 PLN)..

no korci tak.. gratuluję nabytku i pozdr

 

Tu jest niedrogo

http://e-sophie.pl/orient-sem7f002b9-40th-anniversary-automatic-mens-watch-p1444.html

Sklep w porządku, sprawdzony.


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To grzesz dopóki możesz, niedługo się skończy limitka ;)


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

896 zł!!?? WOW!! NAMAWIACIE MNIE DO GRZECHU!

POZDR KOLEGÓW

 

ja Ciebie ostudzę

jeżeli to pierwszy lub jeden z nielicznych zegarków to warto

jeżeli kolejna zapchaj dziura to aktualna cena mówi sama za siebie - nie ma nic szczególnego poza rocznicowym napisem co pozwalałoby kosztować mu więcej

(podstawowy mechanizm, znana bransoleta, tłoczone maskownice i sama koperta)

ale, że to Orient na pewno długo posłuży ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się specjalnie czym chwalić, więc się pochwalę ;)

 

dsc5654ak.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie przeglądam fora zagraniczne na ten temat, cena 199 dolarów jest wymieniana jako akceptowalna do zapłacenia, bo wady ma:

- słaba luma

- brak lumy na sekundowej

- niedokładne pokrycie PVD bransolety

- szkło mineralne

 

Taki budżetowy "kind diver" dla lubiących big size a w zasadzie "King size"

no zastanawiam się cały czas, bo to jednak 45-46mm czyli krótko mówiąc PATELNIA, a Mako (ten zwykły) tak dobrze lezy, że nie wiem czy sie nie załamię wkładając tego na nadgarstek. Ogólnie podoba mi się..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze sobie wrzucę :)

 

marshall0702b.jpg

Edytowane przez Woytec60

Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto mój dzisiejszy nabytek ,nic specjalnego ale skoro dajemy tu swoje orienty to niech mój też tu zawita .

 

zdjcie0061kf.jpg

zdjcie0059r.jpg

zdjcie0060y.jpg

 

1360263744823.jpg

1360263752428.jpg

1360263825455.jpg

1360263851434.jpg

Edytowane przez janosikmz19822

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak wygląda mój Orient (prezent urodzinowy) :)

 

post-54015-0-84356300-1361886080.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda bardzo fajnie chociaż niekoniecznie na tym pasku ;)


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, nie da się ukryć, że słaby jest ten pasek.

Mimo wszystko oczywiście gratulacje.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Z tym paskiem zależało mi głównie na tym żeby mieć podkładkę a początkowo przy filtrowaniu pasków z podkładką na allegro nie natrafiłem na firmę Pattini (przeczytałem o niej dopiero na naszym forum) i teraz przymierzam się do kolejnego (poniżej link) tylko czekam na odpowiedź czy zrobią mi je dłuższe (paski) i wówczas podkładkę będę miał ze skóry licowej :)

http://allegro.pl/pa...3024993005.html

Edytowane przez bilbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale moim skromnym zdaniem, do tego zegarka niezbyt pasuje pasek z podkładką.

Do takiego w stylu militarnym owszem ale ten jest diverkiem i lepiej będzie mu na bransolecie lub fajnej gumie :)


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.