Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
GORKY8

Orienty forumowiczów

Rekomendowane odpowiedzi

Jest tylko jeden mały problem. Chodzi o to że ręka mi się poci pod zegarkiem i nie chcę żeby przy bezpośrednim kontakcie z dekielkiem coś tam się działo. Wiem że to stal nierdzewna ale miałem kiedyś zegarki ze stali i po jakimś czasie robiły się jakieś nadżerki korozyjne a chciałbym mimo wszystko żeby ten zegarek pozostał w jak najlepszym stanie :)

A tak poza tym to podoba mi się na pasku z podkładką (może dlatego że wcześniej takiej nie mogłem mieć bo za komuny były jakieś badziewne z przewlekanym paskiem przez teleskopy). Kupiłem go na oryginalnej gumie i mam ją nadal ale niejako w odwodzie na okazje gdy będzie trzeba np. rybę wyjąć tą ręką z wody :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Moj tata dostał dwa lata temu takiego samego orienta i nic się z nim złego nie dzieje :-) a nosi go codziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Tobie się podoba, to ok. Ale o żadnej korozji mowy być nie może, uwierz mi. Mi też się łapy pocą, ale na zegarku nie robi to żadnego wrażenia.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego już raz pokazywałem, to teraz na ręku

 

dsc5675r.jpg

 

niestety juz się go pozbyłem, chyba przedwcześnie :unsure:

Na otarcie łez został taki :)

dsc5735p.jpg

 

i to jeszcze nie koniec ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do mnie dzisiaj przywędrował nowy nabytek. Umieszczam trzy zdjęcia ale i tak nie umiem pokazać jego urody..

 

12_zpsa6ecfc00.jpg

 

11_zps1a1d8c6b.jpg

 

13_zpsdca4ebec.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny, fajna faktura tarczy. Gratuluję.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, rafi. Powiem Ci, że on jest w ogóle cały fajniuni i spodobał mi się od pierwszego wejrzenia. Ma odjazdowe indeksy godzin w kształcie małych trumienek.

Wskazówki są bardzo delikatne i ten niesamowity niebieski kolor. Teraz niebieskie wskazówki ma co drugi szwajcar ale ten orient ma niebieskie "inaczej" bo one są takie atramentowe i mienią się w świetle różnymi odcieniami. Od ciemnoniebieskiego, prawie czarnego, poprzez niebieski, do prawie fioletowego.

Czytelna, nieskomplikowana tarcza, szybkie ustawianie daty, wskaźnik rezerwy...

Bardzo mi się podoba ten oriencik. A do tego przyszedł do mnie w ciągu dwóch dni od zamówienia. Biorąc pod uwagę moje ostatnie przejścia z seiko na, które czekałem miesiąc, to już w ogóle luksus..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wskazówki barwione termicznie stąd taki efekt - jest to myślę całkiem luksusowy dodatek do tej pięknej tarczy..

pozdr Kolegów

kur.. a ja na razie nic nowego nie kupiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi "trumienkami" to pojechałeś :)

Nie wiem czy mi by ta swoista asymetryczność trochę nie przeszkadzała (koronka, umiejscowienie daty), ale ogólnie fajny. No i właścicielowi się podoba.

Salomon, ja od roku nic nie kupiłem. I dzięki temu mogę się cieszyć tymi, które mam B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salomon, nie przejmuj się. Trzymam kciuki za Twój kolejny, z pewnością fajny zakup..Pochwal się koniecznie jak już będziesz miał nowy nabytek..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ku..tylko jedno Mako od 1,5 roku.. podoba mi sie coraz więcej tylko srodków nie mam aktualnie wolnych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi "trumienkami" to pojechałeś :)

Nie wiem czy mi by ta swoista asymetryczność trochę nie przeszkadzała (koronka, umiejscowienie daty), ale ogólnie fajny. No i właścicielowi się podoba.

Salomon, ja od roku nic nie kupiłem. I dzięki temu mogę się cieszyć tymi, które mam B)

No ale powiedz sam..nie wygladają jak trumienki? Tak jakby chciały powiedzieć "memento mori" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trumienki są w pożo..

a moje Mako tak już porysowane, że szkoda gadać, a maskownice bransoletki grzechoczą przy byle poruszeniu.. ale i tak go lubię.

..a pewnie, że się pochwale, bo to będzie prawie jak ŚWIĘTO NARODOWE, jak rocznica Bitwy pod Grunwaldem czy urodziny dziecka.. dam znać..

Edytowane przez Salomon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne są takie stare zegarki. Mój ojciec miał taka starą Adriaticę, z lat 60-tych, Chciałem ją od niego wycyganić ale..gdzieś mu zginęła i za skarby świata nie potrafi jej odnaleźć.

Mako jest super tylko, niestety dla mnie chyba za duży, mam drobną rękę.

Edytowane przez Fausto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzisiejsze standardy Mako jest raczej mały :rolleyes: ma raptem niecałe 41 mm, to Big Mako który ma ok 45 mm jest duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, to ja temu małemu Makowi muszę się przyjrzeć..a właściwie przymierzyć gdzieś..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam i sugeruję czarnego zwykłego Mako na bransolecie (nie Raya któy jest plątaniną stylów) jest na wielkość w sam raz a jak raz posmakujesz to wdepniesz jak ja.. na dłuuuugo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Raya właśnie i to niebieskiego :rolleyes:, a jak czarny, to Ray Raven. Natomiast ze starszych Mako - pomarańczka :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam ku..tylko jedno Mako od 1,5 roku.. podoba mi sie coraz więcej tylko srodków nie mam aktualnie wolnych...

Kolego, pasja/hobby jest po to, żeby się nim cieszyć i uciekać w nią/nie od codzienności, a nie po to, żeby się dołować ;)

Co do diverów Orienta, to i Ray'a i Mako badałem kilkukrotnie organoleptycznie i jednak Ray bardziej mi się podoba. Zresztą Mako przegrał u mnie z Big Mako. Duże Mako jest swoją drogą bardzo fajnym zegarkiem, ale przy moim nadgarstku (17-17,3 cm) powiedzmy nie w pełni komfortowym. Może kiedyś wymienię na Ray'a... Jeśli ktoś ma ochotę na taki shift, zapraszam na pw :D

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze będę miał w kolekcji jakiegoś Orienta, mam sentyment do tej marki :)

Aktualnie są trzy na stanie, dwa z "lewkami" i jeden Orient Star.

Dziś znówt na łapie Marshall, niezbyt u nas popularny bo niedostępny w Europie (poza Rosją).

 

marsh280201.jpg


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

to i ja pokażę Orienta, jedyny jaki posiadam, ale wiernie mi "służy" od 1998 roku:

Orient

 

Pozdrawiam,

mACIEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale fajny. Mam słabość do tych Orieientów. A ten wygląda przepięknie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przegladałem ostatnio niemieckie stronki z orientami.

Znalazłem Big Mako i Big Mako New

Czy ktoś z was orientuje się czym one się różnią?

Jak dla mnie wyglądają identycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dzięki przestudiowaniu forum zdecydowałem się na markę Orient. Po ustaleniu czego oczekuję od zegarka wybrałem Orienta Elite FET0H001B. Mam go od wczoraj i jestem bardzo zadowolony. Gumę z którą został sprzedany wymieniłem na pasek, docelowo będzie bransoleta.

post-60176-0-74316200-1362524553_thumb.jpg

post-60176-0-68142200-1362524554_thumb.jpg

post-60176-0-23959500-1362524555_thumb.jpg

post-60176-0-75749700-1362524555_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.