Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
GORKY8

Orienty forumowiczów

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was dysponuje może informacjami na temat starych oznaczeń na dekielkach orientów z lat 70-80 ,kodów mówiących o kolorze tarczy itd.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patelnia  B)

 

Jakie ten Orient ma wymiary? W internecie przewija się: 44, 45 i 47 mm... Bez  koronki i L2L by mnie interesowało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo. Pytam bo spodobał mi się nawet biały z czarnym ringiem wewnętrznym. Nie spodziewałem się tego po sobie :D:P

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, pytam tutaj, ponieważ jest 37 obserwujących temat, a zależy mi na czasie. przepraszam za podstęp ;)

 

Czy widzicie gdzieś haczyk? Zegarek był (wg deklaracji sprzedawcy) wystawiony na zegarkowym forum tym i tamtym i nie znalazł nabywców. OS w takiej cenie nie znalazł nabywcy? czy to ze względu na kształt koperty (tonneau)?

 

https://www.olx.pl/oferta/orient-star-tanio-CID87-IDfeXm7.html

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile kosztował jako nowy, ale mnie osobiście wyglądem odpycha i za połowę tej kwoty bym go nie chciał, więc może masz odpowiedź :P

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, pytam tutaj, ponieważ jest 37 obserwujących temat, a zależy mi na czasie. przepraszam za podstęp ;)

 

Czy widzicie gdzieś haczyk? Zegarek był (wg deklaracji sprzedawcy) wystawiony na zegarkowym forum tym i tamtym i nie znalazł nabywców. OS w takiej cenie nie znalazł nabywcy? czy to ze względu na kształt koperty (tonneau)?

 

https://www.olx.pl/oferta/orient-star-tanio-CID87-IDfeXm7.html

 

to prawda bo był wystawiony na sąsiednim forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli koperty tonneau nie cieszą się popularnością. Albo ta wersja kolorystyczna. Niemniej na brązowym pasku a la krokodyl prezentowałby się ciekawiej. Dzięki za opinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, osobiście nie widziałem go na naszym bazarku, co nie znaczy że nie mogłem przeoczyć. Jak to na OLX sugeruję rozwagę.

Edytowane przez GoBo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się bardzo podoba. :)

 

Ma ktoś, lub chociaż widział ten model na żywo?

 

FAC00001B0.png

 

Jeśli tak to wygląda bardziej na brązowy, czy złoty? Na renderze to raczej brązowy. Niestety mam takie dziwactwo, że bardzo nie lubię, gdy coś ma złoty kolor, a nie jest ze złota.

Edytowane przez Nightingale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego tonneau to chyba jest zegarek który jakiś czas temu sprowadziłem dla siebie, a potem odkupił kolega z sąsiedniego forum.

Jeśli to ten to nie ma się czego bać, zresztą chyba dalej oferta wisi na CW, a na pewno jest też na WUS, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super tłoczenie na tarczy, ogólnie ładny, ale luma w takich zegarkach nie pasuje według mnie zupełnie, tym bardziej, że mocna raczej nie będzie.

Edytowane przez Nightingale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. To tłoczenie nazywa się giloszem albo gliszem i moim zdaniem w tym zegarku to majstersztyk. Luma nie jest mocna, to prawda. Pytanie do producentów: po co taka cienka warstwa lumy? Albo porządnie, żeby świeciła albo nic. 

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Mój Orient chodzi ze mną do pracy. Wykazuje się dużą dokładnością, posiada wskaźniki daty i dnia tygodnia, żeby mi się czasem nie pomyliło ... :o

No i ma niebieską tarczę ... tak dla poprawy nastroju :D

post-87451-0-47901100-1476166449_thumb.jpg

Edytowane przez Misiu7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek bardzo ładny. Orient jakoś lubi dawać taką nic nie dającą warstwę lumy. są i w Curatorach i większości OSów.

 

Dzięki. Ta warstwa jest tak cienka, że po naświetleniu widać jakby ziarnistość, tzn. gdzieniegdzie przebija wskazówka, nie umiem tego dobrze opisać.... W każdym razie, ten zegarek nie musi świecić, to nie diver i nie pilot.... Czy indeksy z lumą są potrzebne? Myślę, że tak, one są po prostu dobrze wykonane, a luma ma ładny kolor. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, gratuluję Millenium, trudno go dostać, nie jest już produkowany od kilku lat.

To świetny zegar a luma bardzo mu pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, dzięki :) Kupiłem go w lombardzie we Wrocławiu, jest na gwarancji do marca 2018 r. z opcją wydłużenia o 12 m-cy (którą sobie daruję - odpłatny przegląd w serwisie to warunek). Przed oddaniem do lombardu, noszony miał być ok. dwa tygodnie, potem leżał w lombardzie. Miał sporo mikrorysek, które wczoraj godzinę czyściłem woskiem lekko ściernym do lakieru K2 - dał radę i na ryski. Zegarek lekko spieszy, ale chodzi normalnie, naładował się do końca (wskaźnik pr wskazuje 40 h). Udało mi się zbić cenę o ponad 20%...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.