Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
GORKY8

Orient'y forumowiczów

Recommended Posts

To masz fajny zegar do tego z historią .

Dlaczego fajny? Sądziłem, że to jakaś najtańsza wersja. Jeszcze nic na jego temat nie szukałem. Chciałbym go oddać na serwis. 

Przy okazji chciałbym się Wam poradzić w kwestii zakupu pudełka na zegarki. Przewiduję póki co na 5 zegarków. Idealnie gdyby były dwa rotory i jakieś miejsce na paski.

Dlaczego fajny? Sądziłem, że to jakaś najtańsza wersja. Jeszcze nic na jego temat nie szukałem. Chciałbym go oddać na serwis. 

Przy okazji chciałbym się Wam poradzić w kwestii zakupu pudełka na zegarki. Przewiduję póki co na 5 zegarków. Idealnie gdyby były dwa rotory i jakieś miejsce na paski.

Według mnie sam fakt, że jest po tacie robi z niego zegarek "lepszy" niż inne  ;)

W kwestii zakupu pudełka na zegarki, co byś chciał nam poradzić?  :rolleyes:

Historia oczywiście jest w nim najważniejsza. A co do pudełka to mały lapsusik. Chciałem się Was poradzić.

A tak przy okazji. Czy ktoś z forum podjalby się konserwacji mojego zegarka? Wolałbym go nie oddawać do lokalnych zegarmistrzow, chyba że możecie polecić kogoś z Włocławka.

Edit:

Dokonało się :)

Oto i mój wyczekiwany Ray. Niestety cały czas na tej gumie. Teleskopy nie pasują do bransolety :( Są zbyt grube. Już wiem, że muszę zakupić narzędzie do wymiany teleskopów/pasków/bransolet.

Zegarek super. Sama transakcja poprzez orientuhren super. Zobaczymy jak się będzie sprawował.

Aktualnie moje myśli teraz krążą w okolicach garniturowca; mechaniczny ale nie automat.

Chyba najlepsza opcja jeżeli będzie noszony kilka razy w roku. Ewentualnie kwarc :P

20161107_185406.jpg

P.S.

Postaram się o lepsze foto :)

Edited by suqub

Suqub >>> Gratulacje :)

Myślę, że nie powinieneś mieć żadnych problemów, bo orienty to dokładne i solidne zegarki :).

Mój drugi po Rayu Orient - FEM7A008R9. Kupiony kilka miesięcy temu na stronie Orientuhrshop.de Noszony regularnie na zmianę z Rayem. Na ręce, w zależności od stopnia 'wytrzęsienia', maksymalnie +10s/d. Przez noc odstawiony pionowo 12 do góry zwalnia do ok. -2s/d. Pozostałe położenia są na '+'.

post-74095-0-98348100-1479143434_thumb.jpg

post-74095-0-48961200-1479143466_thumb.jpg

post-74095-0-00324300-1479143474.jpg

A tutaj porównanie z Orient Ray. Oba naświetlane tak samo długo (kilka minut). Zdjęcie zrobione na tych samych parametrach ekspozycji co zdjęcia powyżej.

post-74095-0-56656100-1479143482.jpg

No faktycznie, z tego ujęcia wygląda jak uśmiech w dodatku puszcza oko, trochę rozjechane oko, ale transakcja była na plus bo przyszedł z dopłatą ;)

Dzisiaj Ray dostał nowy dodatek. Póki co tak zostaje. W zamyśle jakiś pasek i klamra.

Ochydne foto.

post-79438-1479380909,8661_thumb.jpg

Edited by suqub

Do kompletu mój Ray, jak na razie pierwszy kupiony automat, ale bedzie ich pewnie wiecej :)

yRi1Gyg.jpg

Twój też niczego sobie ;) bransoleta od Mako? Mój chyba niedługo wyląduje na skórzanym pasku

Ray jest bardzo wdzięczny do przebieranek.

I po co ja go sprzedawałem? :wacko:;)

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Ray jest bardzo wdzięczny do przebieranek.

I po co ja go sprzedawałem? :wacko:;)

Bardzo dobrze, że sprzedałeś :) ja się z tego bardzo cieszę :) teraz jeszcze jeden Orient muszę dorwać i będę szczęśliwy.