Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
GORKY8

Orienty forumowiczów

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zapytkę - wiecie Panowie w którą stronę kręci się wahadło naciągając sprężynę? Albo inaczej, w którą stronę obracać zegar żeby pozyskał powera?

Patelnia z mechanizmem 46D40.

post-93595-0-34374700-1483895603_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe wszystko jasne :)

Ale jak bym chciał się wyręczyć rotomatem, to nie wiem w którą stronę ustawić obrót.

Wiem że można to sprawdzić, jak ustawie zły kierunek obrotu to zegarek się nie nakręci. Ale na razie nie posiadłem takiego wspomagacza, dlatego chciałem zagaić i podzielić się tą rozkminą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre :)

Tylko trzeba trochę tą ręką pomachać :)

 

W moim Mako jakoś specjalnie mocno machać ręką ;) nie musiałem. Podobnie w automatycznej Slavie.

Nie wiem jak jest w patelniach, jeszcze nie miałem :D.

 

Hehe wszystko jasne :)

Ale jak bym chciał się wyręczyć rotomatem, to nie wiem w którą stronę ustawić obrót.

Wiem że można to sprawdzić, jak ustawie zły kierunek obrotu to zegarek się nie nakręci. Ale na razie nie posiadłem takiego wspomagacza, dlatego chciałem zagaić i podzielić się tą rozkminą :)

 

Ostatnio przed noszeniem Slavy w automacie "kręciłem" nią trzymając ją w ręce raz w jedną raz w drugą stronę. Robiłem tak przez jakieś 25min. potem już spokojnie chodziła aż do rana :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje orienty

 

Jaki jest L2L tego pacjenta z prawej strony? Powyżej 50mm, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest L2L tego pacjenta z prawej strony? Powyżej 50mm, nie?

Tak L2L to 50 mm, coraz częsciej bije się z myślą o oddaniu go w dobre ręce, niestety rzadko go noszę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy na tym forum, ale jesli chodzi o Orienty

nabyłem Mako blue II  kilka dni temu.

przez 5 dni robi ok 2-3 sek na dobę na + .

wykonanie Mocna 8/10 w tym przedziale cenowym.

branzoleta - mocne 9/10

Reszta- czas pokaże.


Jeszcze jedno

Rózne zdania na temat lumy w Mako czytałem.

4:20 rano- spokojnie zaspany mogłem odczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy na tym forum, ale jesli chodzi o Orienty

nabyłem Mako blue II  kilka dni temu.

przez 5 dni robi ok 2-3 sek na dobę na + .

wykonanie Mocna 8/10 w tym przedziale cenowym.

branzoleta - mocne 9/10

Reszta- czas pokaże.

Jeszcze jedno

Rózne zdania na temat lumy w Mako czytałem.

4:20 rano- spokojnie zaspany mogłem odczytać.

 

Super wybór :)

Spróbuj go odkładać w różnych pozycjach na noc i zobacz czy da się wyrównać chociaż 2-3 sek to super wynik :)

 

Mój pierwszy orient robił 8-12 sek na dobę a byłem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wybór :)

Spróbuj go odkładać w różnych pozycjach na noc i zobacz czy da się wyrównać chociaż 2-3 sek to super wynik :)

 

Mój pierwszy orient robił 8-12 sek na dobę a byłem bardzo zadowolony.

Przyznam szczerze, że śiwadomość posiadania automatu jest dla mnie ważniejsza niż jego dokładność.

Kładę go na noc poprostu jak leci. Jak złapie większą odchyłke to go skoryguję koronką.

generalnie mój pierwszy automat i wolę nie wariować na jego punkcie :)

poprostu spełnione malutkie ..... o automacie na nadgarstku

Jest bardzo dokładny póki co tyle tylko  ,że w niedalekiej przyszłości rozstanie się z branzoletą na poczet paska skórzanego.

:-)

 

Gdyby ktoś miał - znał kogoś kto zrobi fajny i dobry jakościowo gruby pasek z przeszyciem to wolałbym nabyć u forumowicza niż u jakiegoś dużego producenta.

Nie mam wiedzy tylko, czy teleskopy muszę wymieniać, czy będą pasowały te od oryginalnej branzolety.

Cóz  

jestem nowy na forum a wiedza moja jest niewielka.

Edytowane przez ZZZGGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero się zaczyna - zobaczysz, że będziesz chciał kolejnego :)

 

Jakieś fotki wrzuć jak zrobisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero się zaczyna - zobaczysz, że będziesz chciał kolejnego :)

 

Jakieś fotki wrzuć jak zrobisz

Ja dwa miesiące temu kupiłem ray'a. Ju się rozglądam za, o zgrozo, patelnia. Może bambino do garniaka, ewentualnie coś vintage. A do tyrania g-shock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero się zaczyna - zobaczysz, że będziesz chciał kolejnego :)

 

Jakieś fotki wrzuć jak zrobisz

wiem

niestety wiem :-)

mam kilka zegarków

kwarca Tissota, kinetica Seiko, G Shocka, (Aztorina- niestety), Festinę, J lemansa,  ale automat to automat. Dusza i świadomość, że tam jest coś więcej niz bateryjka :-)

mam swoje lata i niestety należę do tych z lekka uzależnionych

Ten konkretny zegarek ( Mako) cholernie mi sie podoba , choć o włos byłem od zakupu Roamera Searocka niebieskiego ale...trzymając się tematu Orient jest bezbłedny.

Rozważałem zakup Eposa , Edoxa, Certiny, Steinharta, a tak na prawdę poczytałem sporo opinii na tym forum i kupiłem niedrogiego Japońca.

Póki co nie żałuję. Mimo niewielkich rozmiarów- bo przecież bezel zabiera wizualnie, jest to zegarek ze smakiem imożna patrzec na niego godzinami. 

miałem kupić Raya , ale często wkładam koszule i tu - cyfry arabskie z lekka ujmują zegarkowi sportowy charakter i stonowanie daje mu wygląd ciut klasyczny.

Jak spędzę z nim miesiąc "miodowy" napiszę kilka słów o jego wadach i przywarach- choc mam nadzieję , że tych drugich nie będzie.

nadmieniam tylko, że nie należę do osób pod lupa oceniających jakość wykonania czasomierza.

Fotki wrzucę - bo mam , ale musze sie jeszcze nauczyć poprawnego poruszania po tym Zacnym Forum.

generalnie fajnie , że ono istnieje, można wiele wynieść z Waszych opinii i dokonać ciekawego świadomego wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Raya masz juz na tym n

 

Ja dwa miesiące temu kupiłem ray'a. Ju się rozglądam za, o zgrozo, patelnia. Może bambino do garniaka, ewentualnie coś vintage. A do tyrania g-shock

 

a Raya masz już na tym nowym automacie?

przepraszam za wcześniejsze niedociągnięcie pytania.

klawiaturka :-)

Edytowane przez ZZZGGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Raya masz juz na tym n

 

 

a Raya masz już na tym nowym automacie?

przepraszam za wcześniejsze niedociągnięcie pytania.

klawiaturka :-)

Specjalnie kupiłem pierwsza wersje. Guzik dodaje dodatkowego charakteru. Druga wersja jest taka naga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie kupiłem pierwsza wersje. Guzik dodaje dodatkowego charakteru. Druga wersja jest taka naga.

No niestety coś w tym jest

Mechanizm poprawiony a jednak czegoś brak

Tu się zgodzę

Mnie satysfakcjonuje Mako II  bo to mój pierwszy automat, jednak ... co dwie koronki... ;-)

fakt

ładny sikor z charakterem

kupiłem II - niech sie sprawuje.

Tyle , że niestety- stety - wolę skórę na nadgarstu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dwa miesiące temu kupiłem ray'a. Ju się rozglądam za, o zgrozo, patelnia. Może bambino do garniaka, ewentualnie coś vintage. A do tyrania g-shock

 

Polecam Bambino - jutro może wrzucę kilka fotek - miałem dzisiaj robić, ale zabrakło czasu i słońca :)

 

Rozważałem zakup Eposa , Edoxa, Certiny, Steinharta, a tak na prawdę poczytałem sporo opinii na tym forum i kupiłem niedrogiego Japońca.

 

 

I bardzo dobrze zrobiłeś!

Edytowane przez rinkazki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Bambino - jutro może wrzucę kilka fotek - miałem dzisiaj robić, ale zabrakło czasu i słońca :)

 

 

 

I bardzo dobrze zrobiłeś!

Dziękuję

teraz wiem.

Roamer fajny ale... błyszczy jak z jarmarku u Cyganerii, Epos - podstawowa ETA, CERTINA, też, STEINHART-ładny ale róznie mówią o jakości wykonania choć serwis ponoć OK, Orient- mamm i już i wisi mi czy ktoś markę kojarzy czy nie  poprostu jest dobry.

nie mam doświadczenia w automatach, ale ... ten jak na pierwszą przygodę mi wystarcza... poszukam paska i niech się dobrze sprawuje.

Wszystko dzięki temu forum.

mogłem sobie kupić zegarek  za kilka-kilkanaście koła  a kupiłem Orienta

cieszę się z niego jak z Omegi.

Znam kilka osób które tylko o Omedze mówią- ja wolę mieć Orienta który  chodzi jak należy "póki co" i nie muszę się uszczuplać o grubą gotówkę.

Takie tam małe zachcianki o automacie .

właśnie sprawdzam dokładność:

po 5 dniach poważnie 2-3 sek

oby tak dalej

Cieszę się że nie jestem sam w tym narkotyku zegarkowym.

co do Bambino

mocny garniturowiec - myślałem o nim ale.... jakiś zbyt mocno koszulowy- poszukałem kompromisu - lekki luz-sport-"elegancja"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chce bambino tylko do garniaka a Akladam może z 5 razy w roku ☺ Myślałem monc9 nad Mako ale w końcu padło na Ray'a.

Pasek również chce kupić od Bartka z forum. Klamrę od Ciechanów i do tego nato. Również od kolegi z forum. Zanim kupiłem Ray'a czytałem forum przez rok. Tak i tez uczynię z paskiem. Nato juz wiem jakie. Biało-czerwono-niebieskie. Patriotyczne. Plus niebieski aby się ładnie zgrywać z tarcza ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chce bambino tylko do garniaka a Akladam może z 5 razy w roku ☺ Myślałem monc9 nad Mako ale w końcu padło na Ray'a.

Pasek również chce kupić od Bartka z forum. Klamrę od Ciechanów i do tego nato. Również od kolegi z forum. Zanim kupiłem Ray'a czytałem forum przez rok. Tak i tez uczynię z paskiem. Nato juz wiem jakie. Biało-czerwono-niebieskie. Patriotyczne. Plus niebieski aby się ładnie zgrywać z tarcza ☺

 

Też myślałem, że Bambino będzie tylko do garnituru. Spokojnie zakładam go do koszuli - idealnie pasuje i często go noszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.