Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
GORKY8

Orienty forumowiczów

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy. Potrzebuję Waszej rady. Co chwilę strzelaly mi teleskopy w Ray. Do tego zegarmistrz wymieniając wystawiał słabej jakości i maskownice zakładał w taki sposób, że odstawaly. Postanowiłem samemu zmienić teleskop. Wszystko pięknie, ale nie mogę teraz docisnac maskownicy w taki sposób aby dobrze przylegala. Prztrzymuje palcem od strony bezela i dociskam skrzydełko od spodu. Jak mocno docisne to blaszką się nie dociska, tylko odpycha palec od strony bezela. Nie chcę użyć zbyt dużej siły aby nie porysowac. Macie jakieś sposoby jak sobie z tym poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

keysersoze, co robić. Jak coś zwyczajnie „nie pyknie”, to i najbardziej racjonalne argumenty nie pomogą. ;)

 

suqub, próbowałeś urabiać na sucho i dopiero potem przykładać do zegarka na próbę? A jak nie to jakieś małe końbinerki przez materiał może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Super pasek, zdradź proszę źródło ;) Podoba mi się takie połączenie, szczególnie z niebieskimi wskazówkami :D


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@brz nie próbowałem. Założyłem, że jak od razu dopasuje to potem z bransoleta nie wejdzie. Może i dobry pomysł. Najwyżej lekko podegne i wciśnę. Dzięki za podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super pasek, zdradź proszę źródło ;) Podoba mi się takie połączenie, szczególnie z niebieskimi wskazówkami :D

 

Dzięki. Też uważam, że połączenie brązowego paska z białą tarczą i niebieskimi wskazówkami to jest to. Pasek jest z nowości na chepestnatostraps, ale za 20$ średnio polecam. Ja go dostałem w zastępstwie połowę tańszego i taka cena jest ok ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam oficjalnie to grona posiadaczy :)

 

Kurcze, gdyby tylko robili go w jakichś 38 mm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłoby dużo lepiej, szczególnie dla osób z wąskimi nadgarstkami takimi jak moje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór, gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam zagadkę. Bransoleta w Rayu w mocno irytujący sposób mi popiskuje (np. na ogniwie przy teleskopie). Można to przesmarować czymś w stylu oleju do maszyn do szycia czy smaru teflonowego? Czy lepiej poczekać aż się samo dotrze i nie ruszać bo będzie zbierać syf? Robiliście coś takiego kiedyś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam zagadkę. Bransoleta w Rayu w mocno irytujący sposób mi popiskuje (np. na ogniwie przy teleskopie). Można to przesmarować czymś w stylu oleju do maszyn do szycia czy smaru teflonowego? Czy lepiej poczekać aż się samo dotrze i nie ruszać bo będzie zbierać syf? Robiliście coś takiego kiedyś?

Standard, umyj w wodzie z płynem do naczyń i powinno pomóc.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to bym nie wpadł. Zaraz spróbuję, dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek się uczy przez całe życie

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez stary_p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. Potrzebuję Waszej rady. Co chwilę strzelaly mi teleskopy w Ray. Do tego zegarmistrz wymieniając wystawiał słabej jakości i maskownice zakładał w taki sposób, że odstawaly. Postanowiłem samemu zmienić teleskop. Wszystko pięknie, ale nie mogę teraz docisnac maskownicy w taki sposób aby dobrze przylegala. Prztrzymuje palcem od strony bezela i dociskam skrzydełko od spodu. Jak mocno docisne to blaszką się nie dociska, tylko odpycha palec od strony bezela. Nie chcę użyć zbyt dużej siły aby nie porysowac. Macie jakieś sposoby jak sobie z tym poradzić?

 

Troszkę odkopię, miałem ten sam problem i tak jak któryś z kolegów sugerował,  najlepiej dogiąć na zdjętej bransolecie. Ja po prostu delikatnie ugiąłem uszy maskownicy w palcach i przylega elegancko. Zwracaj też uwagę czy na pewno teleskopy wskoczyły Ci w otwory.

Edytowane przez Vissan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27973264_735454726660680_135756352698637

 

Melduję się :). I od razu pytanie do posiadaczy Raya 2. Czy koronka dokręca się do końca czy jest minimalna przerwa między bezelem, a koronką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, żeby nie cisnąć tej koronki na siłę za wszelką cenę. Jak będzie opór, znaczy – dokręcona. Po wczorajszym myciu w wodzie z płynem (zadziałało!) nic się nie wlało, więc wnioskuję, że rzeczywiście tak jest. W moim Rayu rzeczywiście jest odstęp między kopertą a koronką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to bym nie wpadł. Zaraz spróbuję, dzięki!

 

Tylko nie zamocz zegarka ;)

 

Co do koronki, to w ray mk I nie odstaje. Byc może w mk II dali dłuższy tubus, czy jak to się tam nazywa. 

 

To i ja mam pytanie: czy w mk II po odkręceniu i odciągnięciu koronki, wałek jest tak samo "gnący się" jak w mk I? 

Edytowane przez worientom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ray 2 - u mnie też troszeczkę koronka odstaje ale nie przeszkadza to, tylko na początku zastanawiałem się czy czasem jej nie dokręciłem. Jeśli chodzi o chybotliwość to jest o wiele lepiej niż w pierwszym Ray. Tutaj jest to zrobione lepiej i daje wrażenie solidności.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Edytowane przez telemahos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby być ciut mniejszy, ale i tak go lubię.

 

10880780_DSCF2009.JPG

 

10880781_DSCF2010.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Superaśny.

Kiedy go sprzedajesz? ;)

Edytowane przez Sol

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprzedam. Dokupię MM300 do kompletu za jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przytulił bym, haki to jest model?

 

Wysłane z mojego LON-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xn8W8hY.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.