Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
GORKY8

Orient'y forumowiczów

Recommended Posts

U mnie od dzisiaj taki, dzięki koledze z forum :-)

Fajny kolor, to bordo?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Całkiem wygodny pomimo rozmiaru i masy ten m-force.

Ma ktoś wiedzę z czego jest zrobiony bezel w tym modelu, jak i w następcy? Dzisiaj żem przyłożył w futrynę aż zagadało i 0 ( słownie: zero ) śladów...

Jedyna, moim zdaniem, wada BEASTyjki, to kajdan, zapięcie bransoletki wyglądało, jakbym jeździł nim po asfalcie - strasznie szybko i mocno się rysowało, cała reszta na plus. Miło wspominam bordo bestyjkę ;-)

Ma ktoś wiedzę z czego jest zrobiony bezel w tym modelu, jak i w następcy?

Stal pokryty powłoką - ale chyba nie jest to standardowe PVD bo powłoka jest cholernie wytrzymała.

Archiwalne:

DSC05354.jpg

DSC01566.jpg

Edited by Daito

:)

Już od jakiegoś czasu spoglądam na ten model. Szkoda że orient wciska te okienka daty w swoich zegarkach. Jakoś mi to przeszkadza.

Ogólnie bardzo fajny zegarek. Gratuluję nabytku. Bransoleta jest z pełnych ogniw?

Nie inaczej.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

..... powłoka jest cholernie wytrzymała.

Potwierdzam. U mnie inny M-Force od prawie dwóch lat - naprzemiennie z innymy zegarkami - i na czarnym bezelu nic nie ma (odpukać)

Ale fakt - zapięcie bransy rysuje sie od patrzenia

8bc79ab8414bee8f63c28630587e657a.jpg

Super! Bardzo ładny, inne wersje kolorystyczne są?

Już od jakiegoś czasu spoglądam na ten model. Szkoda że orient wciska te okienka daty w swoich zegarkach. Jakoś mi to przeszkadza.

Ogólnie bardzo fajny zegarek. Gratuluję nabytku. Bransoleta jest z pełnych ogniw?

Dzięki. Mi tu data nie przeszkadza, wręcz przeciwnie ;) Bransoleta nie jest z pełnych ogniw. No, na pewno nie jej środkowa część i maskownice bo po zewnętrznej części tego nie widać, ale jest nadzwyczaj wygodna.

Super! Bardzo ładny, inne wersje kolorystyczne są?

Są: https://www.google.pl/search?q=Orient+JDM+Solar+Chronographs+(NEO+70+/+SPORTY)&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwitgdHiy7XdAhVNqaQKHQZeAacQ_AUICigB&biw=1298&bih=711#imgrc=GKaxLEf-tqZZ0M:

Dzięki. Mi tu data nie przeszkadza, wręcz przeciwnie ;) Bransoleta nie jest z pełnych ogniw. No, na pewno nie jej środkowa część i maskownice bo po zewnętrznej części tego nie widać, ale jest nadzwyczaj wygodna.

Są: https://www.google.pl/search?q=Orient+JDM+Solar+Chronographs+(NEO+70+/+SPORTY)&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwitgdHiy7XdAhVNqaQKHQZeAacQ_AUICigB&biw=1298&bih=711#imgrc=GKaxLEf-tqZZ0M:

No to powiem, że wybrałeś najładniejszy

No to powiem, że wybrałeś najładniejszy

Wersja z szarą tarczą też daje radę.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Jak porównanie między star seeker a GMT?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odpowiem za jakiś czas. Póki co dużych różnic w jakości wykonani nie widzę. Na plus na pewno genialny AR w niebieskim. Zdjęcie zrobiłem praktycznie po odebraniu paczki z rąk kuriera :) Więcej informacji na pewno podam niebawem.

Niestety jak sie kupi orienta z SAR to juz nic nie jestt tak8e jak bylo.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Jarek ale szkło w seekerze wg mnie wcale nie dorównuje temu w standard date (na jego korzyść). Miałem oba i jakoś mi star seeker nie podszedł kompletnie.

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

No właśnie. Seeker jest świetny i ma dobry antyrefleks, ale tylko od wewnątrz. Tutaj SAR robi niesamowitą robotę. Tarcza hipnotyzuje; w każdym świetle nabiera innych barw; momentami jest czarna, z kolei w pełnym słońcu atramentowo-niebieska.

PS. 

Już kilka osób z grona moich znajomych dało się nabrać na brak szkiełka :P