Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
GORKY8

Orienty forumowiczów

Rekomendowane odpowiedzi

Klasyczny. Tu skupiłem sie na szczegółach, stąd rysy, których normalnie nie ma :-)

 

 

 

IMG-20181119-01058.jpg

Czadowy! Ostatnia najnizsza liczba jaka widze to 86 - pokrec jeszcze koronka i zobacz jaka jest najnizsza .Imo to moze byc zegarek nawet z lat 70 -ych...


GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ulubieniec:)71637f5d14b43eba44fa9972b8671009.jpg

 

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, no... Biały Żarłacz na tym meshu wymiata.

Najfajniejszy nurek od Orienta :wub:


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Chyba musisz go kupić. Jeśli masz nadgarstek co najmniej 18 cm to powinieneś spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się przez pewien czas, z jakiego powodu zegarek Orient Bambino (nawiasem mówiąc nazwa od czapy) traktowany jest na forum chłodno i niekiedy jest wręcz obrzucany epitetami. Najłagodniejszym określeniem jest "nudny". Czym ten konkretnie model zasłużył na podobne traktowanie? Wygląda on z grubsza tak:

 

post-106853-0-02103800-1542890989.jpg

 

W końcu doszedłem do wniosku, że jest to zegarek zbyt doskonały. Wersja na zdjęciu zawiera właściwie wszystko, co powinien mieć wysoko ceniony współczesny zegarek garniturowy. Optymalna średnica ok. 40 mm, sznyt vintage (rzymskie indeksy, koronka, wypukłe szkiełko), nakładane indeksy świadczące o klasie lepszej niż popularna, niebieskie wskazówki, super-klasyczne wzornictwo kompletnie bez wodotrysków, zaś z ukłonów w stronę wygody automatyczny naciąg oraz datownik. W efekcie ten zegarek z jednej strony zyskał znaczna popularność, z drugiej zaś jest postrzegany jako swego rodzaju podróbka wszystkiego. Wszystkiego, bo nie można mu zarzucić kopiowania konkretnego modelu konkretnej marki, a jednak jest podobny np. do Tissota. W gruncie rzeczy widzę w nim dwa grzechy główne: ekstremalnie niską cenę oraz markę. Jako zegarek z linii Heritage Tissota, z ceną rzędu 4000 pln, nie budziłby żadnych negatywnych emocji. Tam jego "nudne" wzornictwo byłoby odbierane jako całkowicie na miejscu. Jeszcze zabrać mu datownik i nadawałby się do noszenia na każdym, nawet najbardziej szacownym przegubie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ja Orienta Bambino traktuję bardzo ciepło. Od dawna już i nie widzę podstaw do zmiany takiego stanowiska :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również czuję do niego odruchową sympatię. To naprawdę ładny przedmiot z solidnej firmy.

Ja nie widziałem ani jednej niepochlebnej opinii o Bambino. Dobrze że seria ma też inne. Ja rzymskich indeksów nie bardzo.

Gratuluję zegarka jak i sporej radości z niego jak widać.


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się przez pewien czas, z jakiego powodu zegarek Orient Bambino (nawiasem mówiąc nazwa od czapy) traktowany jest na forum chłodno i niekiedy jest wręcz obrzucany epitetami. 

 

Dawno nie czytałem tu większych głupot. Jest dokładnie na odwrót. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. U mnie bambino był niestety rozczarowaniem.

Na klasyka jest za duży. I nie mówcie mi, proszę, że zależy to od obwodu ręki, bo to bzdury. Jest moda na większe zegarki i to rozumiem, ale klasyk w nowomodnym wydaniu jest karykaturą.

Druga sprawa to datownik, który psuje tarczę.

A wystarczyło dać jakaś ramkę...

 

Miałem kremową tarczę i niebieskie wskazówki. Sprzedałem na drugi dzień.

Nie żałuję i na pewno do bambino nie wrócę.

 

Istvan - może kiedyś... ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie czytałem tu większych głupot. Jest dokładnie na odwrót.

 

To prawda...

 

Na klasyka jest za duży. I nie mówcie mi, proszę, że zależy to od obwodu ręki, bo to bzdury. Jest moda na większe zegarki i to rozumiem, ale klasyk w nowomodnym wydaniu jest karykaturą.

Druga sprawa to datownik, który psuje tarczę.

A wystarczyło dać jakaś ramkę...

 

... ale to też prawda :D


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. U mnie bambino był niestety rozczarowaniem.

Na klasyka jest za duży. I nie mówcie mi, proszę, że zależy to od obwodu ręki, bo to bzdury. Jest moda na większe zegarki i to rozumiem, ale klasyk w nowomodnym wydaniu jest karykaturą.

Druga sprawa to datownik, który psuje tarczę.

A wystarczyło dać jakaś ramkę...

 

Miałem kremową tarczę i niebieskie wskazówki. Sprzedałem na drugi dzień.

Nie żałuję i na pewno do bambino nie wrócę.

 

Istvan - może kiedyś... ;)

To prawda, ale można na sprawę spojrzeć pod innym kątem. Bambino jest mariażem między zegarkową spuścizną a aktualnymi trendami. Weźmy na przykład gen 3 szary. To jak połączenie klasyki i nowoczesności z domieszką Bauhausu (prawie - nie bijcie). Uważam że dyzajnersko świetne posunięcie ze strony firmy.

Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja czytałem tu na forum jak bambino jest mocno "obrażane".

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja czytałem tu na forum jak bambino jest mocno "obrażane".

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka

Nie znają się :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niejaki Zeno wyraził się pogardliwie o bambino zakładając wątek o zegarkach bulova.

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niejaki Zeno wyraził się pogardliwie o bambino zakładając wątek o zegarkach bulova.

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka

Kto, gdzie śmiał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niejaki Zeno wyraził się pogardliwie o bambino zakładając wątek o zegarkach bulova.

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka

No właśnie nie zna się :)

 

Kto, gdzie śmiał ?

:)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy długi jak flaki z olejem i nudny post wątku w zegarkach amerykańskich poświęcony bulova

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie do końca. U mnie bambino był niestety rozczarowaniem.

Na klasyka jest za duży. I nie mówcie mi, proszę, że zależy to od obwodu ręki, bo to bzdury. Jest moda na większe zegarki i to rozumiem, ale klasyk w nowomodnym wydaniu jest karykaturą.

Druga sprawa to datownik, który psuje tarczę.

A wystarczyło dać jakaś ramkę...

 

Miałem kremową tarczę i niebieskie wskazówki. Sprzedałem na drugi dzień.

Nie żałuję i na pewno do bambino nie wrócę.

 

Istvan - może kiedyś... ;)

Zgadzam się. Nie hejt, a konstruktywna krytyka ;)

 

Mi nie pasował rozmiar (za duży jak na klasyka), mimo że mam zegarki od 33 do 44mm. Do tego wskazówki są za krótkie (w V1 jeszcze jest ok, w V4 jest pod tym względem najgorzej).

 

W tym stylu idealny dla mnie jest Orient Star Classic (chociaż nie każdemu pasuje wskaźnik rezerwy chodu, no i jest 2-3x droższy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zegarka jak i sporej radości z niego jak widać.

 

A nie, to nie mój przecież. Ja go nie mam, jedyny w tej chwili mój zegarek "garniturowy" to Doxa.

...

Na klasyka jest za duży. I nie mówcie mi, proszę, że zależy to od obwodu ręki, bo to bzdury. Jest moda na większe zegarki i to rozumiem, ale klasyk w nowomodnym wydaniu jest karykaturą.

...

 

Zależy która wersja. Ten na zdjęciu to akurat 40 mm ( https://zegarownia.pl/zegarek-meski-orient-classic-automatic-bambino-fac00009w0 ), niestety Orient tę samą nazwę rozsmarowuje na kilkanaście wariantów zegarka, różniących się nawet wielkością. Można dyskutować, czy 4 cm to za dużo na klasyczny zegarek (faktycznie, w czasach najbardziej klasycznych męskie zegarki miały 35-36 mm koperty). Jednak w dobie zegarków mających po 4,5 centymetra, 40 mm to dla mnie przyzwoita klasyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.