Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
GORKY8

Orient'y forumowiczów

Recommended Posts

Godzinę temu, Miszkolc napisał:

IMO z paskiem mu lepiej emoji6.png

Imo niekoniecznie ? ale też ładnie 

Posted (edited)

W dniu 24.05.2020 o 22:12, M.Mike napisał:

Jak Saturation niewygodny to ja od siebie polecam bardzo wygodną "biedę" na zastępstwo ;)

Dlaczego "biedę" - to bardzo fajny zegarek, w relacji cena - jakość raczej nie do pobicia, a jak ktoś nie przepada za dużymi zegarkami i 41mm mu wystarcza to zdecydowanie polecałbym Ray'a albo Kamasu.  Druga sprawa, okolice tysiąca PLN wydane na zegarek to dla większości społeczeństwa naszego kraju spora kasa, tylko tacy "zboczeńcy" jak my są w stanie zrozumieć takie i większe wydatki na taki cel jak zakupu kompletnie niepotrzebnego do niczego archaicznego niemal gadżetu jakim jest zegarek :):D :D :D 

Edited by Daito

:)

Nie mam na myśli oczywiście że Mako USA 2 jest "biedny" bo nie jest (szafir, pełne ogniwa końcowe, przewiercone uszy), bardziej zwracam uwagę na to że to tańsza i mniejsza alternatywa (kolorystyczna) dla Saturation Divera. Kosztowo to raczej okolice M-Force, ale dalej ~3x taniej od Saturation.
Co do rozmiaru - mimo że nie mam małego nadgarstka to zmęczyły mnie już klocki i fajnie czasem założyć coś wygodnego :)

53 minuty temu, M.Mike napisał:

Co do rozmiaru - mimo że nie mam małego nadgarstka to zmęczyły mnie już klocki i fajnie czasem założyć coś wygodnego :)

Mam tak samo, był czas że lubiłem mieć odważniki na łapsku, a obecnie zdecydowanie wolę coś mniejszego - to chyba trzeba dorosnąć :)

DSC05315.jpg

DSC05472.jpg

DSC03853.jpg

DSC02377.jpg

Taka przemiana może się odbywać w różnych kierunkach. Przez lata nosiłem głównie nieduże, płaskie zegarki pod mankiet koszuli, a teraz naszła mnie ochota na cegłę i przymierzem się do Tritona (może Kamasu - jeżeli Triton będzie mi chciał urwać rękę). Na razie robię wprawki na Amfibii ????.

P.S. Piękna kolekcja Orientowych diverów.

Taka przemiana może się odbywać w różnych kierunkach. Przez lata nosiłem głównie nieduże, płaskie zegarki pod mankiet koszuli, a teraz naszła mnie ochota na cegłę i przymierzem się do Tritona (może Kamasu - jeżeli Triton będzie mi chciał urwać rękę). Na razie robię wprawki na Amfibii .

P.S. Piękna kolekcja Orientowych diverów.
Ja mam Orienta Tritona w wersji niebieskiej w pięknym stanie na wydaniu 55d9279478cf8d6ad5a4ad79c05c3d2c.jpg

51 minut temu, MieszkoMieszko napisał:

Ja mam Orienta Tritona w wersji niebieskiej w pięknym stanie na wydaniu emoji41.png

Jutro mam zamiar zobaczyć te zegarki na żywo i zrobić przymiarkę. Potem ewentualnie zmierzyć się z cenami nowego Tritona/Kamasu. Używki w dobrej cenie też nie wykluczam, więc być może odezwę się na PW. Właśnie o niebieskiej wersji myślę.

Godzinę temu, Noodles napisał:

Jak chcesz cegłę to szukaj Orient Saturation Diver :D 

Tutaj to jeszcze kwestia ceny dochodzi ????

U mnie (póki co) hamulec włącza się gdzieś w okolicach 2.000 PLN a nie 2.000 USD.

Poza tym na nadgarstek 18 cm to Triton już wystarczy ????. Saturation zostawiam tym, którzy naprawdę nurkują ????

Jeżeli zrealizuję swój zakup to pewnie wystawię niebieskiego Tritona i Kamasu. Oba w stanie 9.5/10. A propo ja głosuję na Samuraja, z tym że do Samuraja to trzeba mieć z 18 cm lub więcej.

1 godzinę temu, Miszkolc napisał:

A propo ja głosuję na Samuraja, z tym że do Samuraja to trzeba mieć z 18 cm lub więcej.

No chyba że polowanie na starą wersję ona ma 42mm i jest bardziej przyjazna dla nadgarstków

20 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał:

Tutaj to jeszcze kwestia ceny dochodzi ????

U mnie (póki co) hamulec włącza się gdzieś w okolicach 2.000 PLN a nie 2.000 USD.

Póki co ;)

post-108913-0-27329400-1586680331.jpg

Posted (edited)

Jak się podobają nowe reedycje Orienta?

Kilka uwag:

+ zegarki zbliżone wymiarami z oryginałem (+1,8mm średnicy, zachowane L2L i szerokość paska),

+ bardzo fajnie wykończone wskazówki (są wzdłużnie wykończone szczotkowaniem i polerowaniem, co podnosi czytelność i jest fajnym smaczkiem w makro)

+ szkiełko jest wypukłe od wewnątrz i pięknie załamuje światło pod ostrym kątem,

+ uszka zachodzą minimalnie na lunetę, co daje ciekawy efekt

- bransoleta mogłaby byś lepsza

- a szkiełko szafirowe (chociaż minerał to i tak upgrade w stosunku do hesalitu w oryginałach)

04.jpg

05.jpg

06.jpg

09.jpg

Edited by James

Godzinę temu, James napisał:

Jak się podobają nowe reedycje Orienta?

Zegarki podobają mi się całkiem, całkiem ale to "całkiem" w wymiarze: Zegarek całkiem fajny - ale cena całkiem z du..y, moim zdaniem...

Reklama dźwignią handlu :-)

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka

24 minuty temu, MieszkoMieszko napisał:

Reklama dźwignią handlu ????

No tylko taka jakby trochę leniwa opcja - bo nawet zdjęcia te same... :)

Z tym że moim zdaniem 700 - 1000PLN to odpowiedni przedział cenowy dla tego modelu w zależności od wersji - mam na myśli zakupy w sklepie. Z drugiej ręki albo od handlarza to maks 75% w/w ceny... i to też tak raczej niechętnie ;)

Reklama może pomóc ale może też zaszkodzić ;) 

11 godzin temu, MieszkoMieszko napisał:

Reklama dźwignią handlu ????

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka

Strasznie się spinasz kolego, a gdybyś się tak nie popisywał odkrywczością to zauwazylbys, że w reklamie się nie stosuje formuły "+ i -" i wysililem się na stosunkowo merytoryczny wpis. A nowej sesji zdjęciowej dla wrażliwców nie zamierzam robić.

11 godzin temu, Daito napisał:

No tylko taka jakby trochę leniwa opcja - bo nawet zdjęcia te same... :)

Z tym że moim zdaniem 700 - 1000PLN to odpowiedni przedział cenowy dla tego modelu w zależności od wersji - mam na myśli zakupy w sklepie. Z drugiej ręki albo od handlarza to maks 75% w/w ceny... i to też tak raczej niechętnie ;)

Reklama może pomóc ale może też zaszkodzić ;) 

75% z 700 to nieco ponad 500 PLN. Ludzie, litości...

Tu nie chodzi o spinanie...wystawiłeś na bazarku spoko... Widziałem ja i pewnie większość... Tylko poco pod przykrywką pseudo wpisu z elementami merytorycznymi przypominać o swoim ogłoszeniu? Ja to przynajmniej tak odebrałem... Nie wiem jak inni...

7 minut temu, MieszkoMieszko napisał:

Tu nie chodzi o spinanie...wystawiłeś na bazarku spoko... Widziałem ja i pewnie większość... Tylko poco pod przykrywką pseudo wpisu z elementami merytorycznymi przypominać o swoim ogłoszeniu? Ja to przynajmniej tak odebrałem... Nie wiem jak inni...

Według Ciebie pseudo, według mnie nie. Opisałem swoje wrażenia odnośnie jubileuszowej reedycji marki, którą wszyscy lubimy. Reedycji ważnego modelu. Nie linkowalem i nie zachęcałem do szukania go na bazarku. A skoro zdjęcia (IMHO) mi wyszły, to dlaczego mam się specjalnie dla Ciebie spinać i robić nowe? Czasami coś sprzedam na bazarku, ale uważam się przede wszystkim za miłośnika zegarków i chciałbym też współtworzyć forum autorskimi wpisami. Trochę pracy w zdjęcia włożyłem (o pieniądzach na sprzęt nie wspomnę) i chciałbym pochwalić się efektami zdjęć na forum. I jeszcze raz: jak na kogoś, kto według Ciebie próbuje tylko sprzedać, to marny że mnie handlowiec, skoro w "ogłoszeniu" podaje minusy.

Ok odszczekuje z pokorą wszystko co powiedziałem...

Dla mnie osobiście ta reedycja jest średnio udana zwłaszcza w tych pieniądzach. Niestety orient idzie drogą Seiko i odgrzewa stare kotlety w celu odcinania już kuponów...

Zielony nawet całkiem całkiem (mam słabość do zegarków z tą tarcza) tylko czy trochę się tu za dużo nie dzieje.. musiałbym i tak go obejrzeć z bliska

2 minuty temu, MieszkoMieszko napisał:

Ok odszczekuje z pokorą wszystko co powiedziałem...

Dla mnie osobiście ta reedycja jest średnio udana zwłaszcza w tych pieniądzach. Niestety orient idzie drogą Seiko i odgrzewa stare kotlety w celu odcinania już kuponów...

Zielony nawet całkiem całkiem (mam słabość do zegarków z tą tarcza) tylko czy trochę się tu za dużo nie dzieje.. musiałbym i tak go obejrzeć z bliska

Spoko, nic się nie stało. A co do zegarków: jak już pisałem - bransoleta do najlepszych nie należy, ale uważam, że takie reedycję najlepiej wyglądają na brązowym pasku. Szkiełko mogłoby być szafirowe, ale fakt, że jest od wewnątrz zakrzywione dodaje zegarkowi trochę nowoczesnego "bilingu". A w kwestii ceny... Jeszcze tego nie czujemy, bo w obiegu jest sporo zapasów tej marki, ale pod koniec 2019 Orient podniósł ceny swoich modeli dla dystrybutorów, bo zainwestował sporo w reklamę. Jak wziąć jeszcze pod uwagę obecne kursy walut, to w najbliższych miesiącach zarówno Orient jak i inne marki mogą sporo podrożeć. Miałem jakiś czas temu Bulove Lunar i myślę, że można te modele spokojnie porównać w kwestii "bang for the buck". Oba modele kapitalizują nostalgię i historię jaka za nimi stoi i oba nie są warte swojej ceny przeliczając koszty produkcji i materiałów na gotowy produkt. Ale w obu przypadkach płacimy za wizerunek, historię i przywiązanie do marki. Moim zdaniem fajnie, że powstały. Jak ktoś szuka "bang for the buck" to można znaleźć wiele współczesnych marek, jak np. Phoibos i dostać za niewiele więcej szafir, brąz i meteoryt. Tylko (czas na zamykający truizm) czy w tej pasji chodzi jedynie o wartość materiałów jakie są zastosowane do produkcji?

Orient kiedyś słynął min z świetnie wyregulowanych fabrycznie mechanizmów... Dziś nowe zegarki potrafią przyjść z odchyłkami ledwo mieszczącymi się w normie specyfikacji...

To ja nieco poluzuję atmosferę

IMO - do niebieskiej tarczy - tylko brązowy pasior

IMG_20200531_114302.thumb.jpg.7abf8ce5800d04732e011183c4fe3b9b.jpg

IMG_20200531_121405.thumb.jpg.5d836be20cf46a23cf074decf24a9d1b.jpg

Godzinę temu, MieszkoMieszko napisał:

Orient kiedyś słynął min z świetnie wyregulowanych fabrycznie mechanizmów... Dziś nowe zegarki potrafią przyjść z odchyłkami ledwo mieszczącymi się w normie specyfikacji...

Przerabiałem wiele Orientów i zdarza się to często tzw. leżakom magazynowym. Modelom automatycznym o starych, krótkich referencjach, o które nikt nie dbał w czasie magazynowania. W tych nowszych jest spoko, a już na pewno o niebo lepiej z jakością i QC niż w feralnych diverach Seiko kosztujących dwa razy tyle co odpowiednik w Oriencie (video: nowe żółwie z krzywymi podziałkami, problemami z centrowaniem bezeli i wskazowek.).