Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
GORKY8

Orient'y forumowiczów

Recommended Posts

Posted (edited)

Witam w "klubie". Miał być jako mój pierwszy entery-level nowe Seiko 5 Sport ale że zielone nigdzie niedostępne a Orient Kamasu ma lepszy spec (WR200, zakręcaną koronka, szafirowe szkło) i do tego tańszy to kupiłem. Otwieram pudełko i mnie przeszedł pieron! Jakie to jest małe! Myślałem że pomylili modele ale to jest to... Jedyny minus, za mały ten zegar jest jak na nurka, przynajmniej optycznie na żywo i na ręce, nie na papierze. Poza tym w tej klasie nie ma lepszego spec nic! No i ładne to to w tej zieleni która jest taka czarno-zielonoa. Nie do opisania i pokazania na zdjęciach.

IMG_20210325_151259.jpg

IMG_20210325_173840.jpg

Edited by radar333

1 godzinę temu, radar333 napisał(-a):

Witam w "klubie". Miał być jako mój pierwszy entery-level nowe Seiko 5 Sport ale że zielone nigdzie niedostępne a Orient Kamasu ma lepszy spec (WR200, zakręcaną koronka, szafirowe szkło) i do tego tańszy to kupiłem. Otwieram pudełko i mnie przeszedł pieron! Jakie to jest małe! Myślałem że pomylili modele ale to jest to... Jedyny minus, za mały ten zegar jest jak na nurka, przynajmniej optycznie na żywo i na ręce, nie na papierze. Poza tym w tej klasie nie ma lepszego spec nic! No i ładne to to w tej zieleni która jest taka czarno-zielonoa. Nie do opisania i pokazania na zdjęciach.

IMG_20210325_151259.jpg

IMG_20210325_173840.jpg

Gratulacje. Prawie taki ładny jak mój czerwony Kamasu ;) . 

Po kilkunastu godzinach noszenia i oswajania się zaakceptowałem ten rozmiar. Ten zegarek będzie pasował też do koszuli i marynarki. Miałem odbiór wypatrzony przez namiętne noszenie Casio Duro które jest dosyć więcej duże wizualnie.

IMG_20210326_014650.jpg

Posted (edited)

Kurde blaszka no za mały ten zegarek jest... Mam 17,5 cm nadgarstek w porywach 18 cm jak się ściśnie taśmę i za małe to jest... Kupiłem dopiero co i nie wiem czy nie sprzedać. Te wszystkie Mako, Ray'e, to są małe zegarki!

IMG_20210326_104439.jpg

Edited by radar333

Nie każdy zegarek musi być taki. ;)

sece-500x348.jpg

1 godzinę temu, radar333 napisał(-a):

Kurde blaszka no za mały ten zegarek jest... Mam 17,5 cm nadgarstek w porywach 18 cm jak się ściśnie taśmę i za małe to jest... Kupiłem dopiero co i nie wiem czy nie sprzedać. Te wszystkie Mako, Ray'e, to są małe zegarki!

IMG_20210326_104439.jpg

Ja mam podobny nadgarstek i nie narzekam (wręcz przeciwnie - super leży), ale ze mnie to ogólnie bardzo tolerancyjny zegarko-maniak (noszę od 33 mm klasyk Delbana do 47 mm Invicta Superman automat). 

Tarcza w świetle słonecznym jest boska. Jakieś turkusy tu wchodzą, czernie. Dobra, zaprzyjaźniliśmy się, rozmiar jest ok. Musiałem w tym pochodzić żeby się zakochać! Rozmiar jest idealny. To Casio Duro zrobiło mi indoktrynację...

IMG_20210326_142525.jpg

IMG_20210326_141648.jpg

Posted (edited)
3 godziny temu, radar333 napisał(-a):

Tarcza w świetle słonecznym jest boska. Jakieś turkusy tu wchodzą, czernie. Dobra, zaprzyjaźniliśmy się, rozmiar jest ok. Musiałem w tym pochodzić żeby się zakochać! Rozmiar jest idealny. To Casio Duro zrobiło mi indoktrynację...

IMG_20210326_142525.jpg

IMG_20210326_141648.jpg

Na strapcode drania 🤣 edyta: przecie idealnie siedzi u Ciebie :)

1948485847_20210319_1335452.thumb.jpg.20dde6dfa221e1786807f6fed2facc16.jpg

Edited by eddi87

6 godzin temu, radar333 napisał(-a):

IMG_20210326_142525.jpg

IMG_20210326_141648.jpg

Narzekać na Kamasu to grzech.

W dniu 26.03.2021 o 07:39, revolta4 napisał(-a):

IMG_20210324_192405-01.jpeg

Co to za model? Inne wersje kolorystyczne muszę obczaić. Wygląda na droższy od Kamasu. Rezerwę chodu ma widzę.

6 minut temu, radar333 napisał(-a):

Co to za model? Inne wersje kolorystyczne muszę obczaić. Wygląda na droższy od Kamasu. Rezerwę chodu ma widzę.

Orient m force sel03002mo. Jedyna słuszna wersja w tym modelu. Miałem kiedyś niebieskiego a widziałem też na żywca czarnego. Pomarańcza ma czarna rezerwę chodu obwódki indeksow czarne i wskazówki czarne a inne wersje obwódki indeksów i wskazówki srebrna a rezerwa chodu jest z białego plastiku. Tragedia, 

18 minut temu, revolta4 napisał(-a):

Orient m force sel03002mo. Jedyna słuszna wersja w tym modelu. Miałem kiedyś niebieskiego a widziałem też na żywca czarnego. Pomarańcza ma czarna rezerwę chodu obwódki indeksow czarne i wskazówki czarne a inne wersje obwódki indeksów i wskazówki srebrna a rezerwa chodu jest z białego plastiku. Tragedia, 

nie dramatyzuj 😜 mam czarnego i złego słowa o nim nie powiem :) 

20190220-124105.jpg

No i powiedz ze rezerwa chodu pasuje do całości 🤔🤪

Zegar jest super nie powiem jak miałem niebieskiego wszystko mi pasowało 😄 do puki nie zobaczyłem pomarańczy gdzie wzkazy były wszystkie w jednym kolorze. 

8 minut temu, revolta4 napisał(-a):

No i powiedz ze rezerwa chodu pasuje do całości 🤔🤪

Zegar jest super nie powiem jak miałem niebieskiego wszystko mi pasowało 😄 do puki nie zobaczyłem pomarańczy gdzie wzkazy były wszystkie w jednym kolorze. 

nic mi nie przeszkadza , u Ciebie logo masz na czarno ( mogę się przyczepić że rykowisko nie jest na czarno w twoim ?  🤪  ) i rezerwę , u mnie na biało , jak dla mnie wszystko gra w obu 🙃

26 minut temu, Breitling 13048 napisał(-a):

nic mi nie przeszkadza , u Ciebie logo masz na czarno ( mogę się przyczepić że rykowisko nie jest na czarno w twoim ?  🤪  ) i rezerwę , u mnie na biało , jak dla mnie wszystko gra w obu 🙃

No ok. O gostach się nie dyskutuje podoba Ci się twój super, mi się podoba mój też jest fajnie, źle by było jakby każdemu podobało się to samo 😉

To ja muszę pogodzić wszystkich 😁 tym brzydakiem ;) 

558840418_20210327_101901_HDR3.thumb.jpg.c72774de357b3316b28c50d913e2f761.jpg

Posted (edited)

Ale wyskoczyłeś! Szacun. Ja dziś w słońcu, widać ten szlif słoneczny. Jest bjutiful! Przepraszam że za bardzo przyspamuje ale się jaram. Już się uspokoję.

IMG_20210327_103503.jpg

Edited by radar333

6 godzin temu, radar333 napisał(-a):

Ale wyskoczyłeś! Szacun. Ja dziś w słońcu, widać ten szlif słoneczny. Jest bjutiful! Przepraszam że za bardzo przyspamuje ale się jaram. Już się uspokoję.

IMG_20210327_103503.jpg

Ja miałem dylemat zielony czy niebieski, ale sam się rozwiązał jak promo porządne zrobili na niebieski 🤣

6 minut temu, radar333 napisał(-a):

Zielony wygląda jak Rolex :) Z daleka, jak ktoś się nie zna :)

🤔🤔🤔🤔

W dniu 12.03.2021 o 09:42, radekzaj napisał(-a):

Również czasami przychodzi mi myśl, żeby go "wypchnąć" i zwolnić miejsce na inny zegarek, ale za każdym pieprzonym razem jak go zakładam to krzyczy do mnie "jestem Twoim dożywotnim zegarkiem" 😉, a z racji tego, że jest też paskolubny to zmieniam mu gacie co jakiś czas 🙂

IMG_20210312_093705.thumb.jpg.4fe4cad60627b9a2a4ebbc3d4be17b8a.jpg

Co to za model? Podasz linka? 

Co to za model? Podasz linka? 
Orient Star Standard Date SDV02003W0

Posted (edited)

Mój Kamasu na nowym nato. 

oie_30150965IIYx1Y.jpg

oie_AziJbR8peT60.jpg

Edited by Paulus57