Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
GORKY8

Orient'y forumowiczów

Recommended Posts

Jeden z najładniejszych obecnie produkowanych Orientów z kopertą ze słynnego modelu STI Collaboration 2010 II (tylko tam koronka jest na godz 9 a nie 3 aby nie przeszkadzała w manewrach kierowcy)

GRATULUJĘ!!

i pozdrawiam

Jeden z najładniejszych obecnie produkowanych Orientów z kopertą ze słynnego modelu STI Collaboration 2010 II (tylko tam koronka jest na godz 9 a nie 3 aby nie przeszkadzała w manewrach kierowcy)

GRATULUJĘ!!

i pozdrawiam

Dzieki za miłe słowa. Własnie od tej limitki o której wspomniałeś mam zamiar ściągnąć bransoletę :)

STI 2010II to strasznie rzadki zegarek do kupienia ale bransoletę chyba produkują jeszcze dla innych podobnych modeli - nie wiem czy czasem nie dla obecnego BRZ chrono (quartz)..

ten STI był jedyny w swoim rodzaju - karbonowa tarcza trójwymiarowa i napisy (zoologo, ORIENT itd) wręcz zawieszone w powietrzu, coś pięknego.. raz w życiu widziałem.. i mogłem go kupić.. do dziś żałuję.. ten ORIENT to prawdziwy biały kruk.. fajnie, że firma wykorzystała projekt koperty do tego świetnego modelu, który i nawiązuje do STI 2010 II i jest równie piękny.. na bransolecie z pewnościąbędzie wyglądał jak oryginalny STI.

jeszcze raz gratuluję i wszystkiego dobrego, niech się nosi bez rys, a szkło, widze, tu szafirowe..

Jeden z najładniejszych obecnie produkowanych Orientów

O gustach nie ma dyskusji, ale z tym zdaniem nie mogę się zgodzić. Nie twierdzę że jest brzydki (choć mi się niespecjalnie podoba), ale uważam że Orient ma w ofercie wiele ładniejszych modeli.

Ale jak wspomniałem de gustibus... :)

W realu wygląda świetnie no i wykonanie super, a projekt koperty oparty na STI Collaboration 2010 II broni się doskonale.. jest to 100% projekt Orienta a nie zerżnięte z vczegoś tam - patrz niektóre Steinharty.

cena? za szafir itd uważam że okazyjna, potrzebna jeszcze tylko bransoleta chociaż na czarnym skórzanym pasku wygląda równie dobrze.

pozdrawiam Kolegów

Rewelacja, zegarek dopracowany, dobrze wykonany i przy tym w fajnej cenie. Jedyną rzeczą, którą bym poprawił jest kropka lumy na 12' - wygląda 'nago' przy ładnych indeksach z obwódkami.

Jak na razie mogę wskazać tylko dwa raczej błahe minusy tego zegarka i na tym pewnie się skończy, bo do niczego innego nie można się przyczepić. :)

Po pierwsze praca bezela - szkoda, że nie jest 120-klikowy. Ja jednak rzadko używam tego ficzera, tak więc to nic wielkiego. Po drugie zapięcie bransolety - w porównaniu do seikowego zapięcia pozostawia pewien niesmak, sprawia gorsze wrażenie i ciężko się zapina, a jeszcze gorzej odpina. Sama bransoleta całkiem fajna, choć chyba będzie szybko łapać rysy - już po jednym dniu noszenia zauważam kilka mikrorysek, ale może po prostu nie byłem wystarczająco ostrożny przy skracaniu bransolety. :P I może jeszcze faktycznie ta wystająca kropka lumy na bezelu - jak dla mnie mogłoby jej nie być. ;)

Mechanizm zdecydowanie na plus, i to gruby plus. Po 24 godzinach przyśpieszył tylko o sekundę! :blink:

Bezel i bransoleta to już chyba klasyczne problemy Orienta. Zawsze, gdy czytam o ich diverach pojawia się krytyka tych części, więc chyba trzeba się przyzwyczaić. Mimo wszystko na tych zdjęciach wygląda wyjątkowo dobrze IMO

Przepraszam, że użyję zaraz słowa *, ale co * chcieć od zegarka za 500 złotych?

porównywalny Tag H. kosztuje minimum 3 k więc 6 razy tyle co zwykłe Mako

chcesz mieć samochód bez "ale" kupujesz Lexusa lub Infiniti, a tak to jeździj dalej swoją Kia lub Citroenem i nie bucz, że coś rzęzi znowu pod maską.. jak maskownica w Mako (moim też).

pozdr

W Seiko z tego samego przedziału cenowego bransolety, a zwłaszcza zapięcia sprawiają jednak trochę lepsze wrażenie (przynajmniej moim zdaniem), ale z drugiej strony kajdany do Raya czy do Mako są tańsze i łatwiej dostępne, więc ogólnie nie ma specjalnego powodu do narzekań. ;)

Za 500 "z hakiem" można. Za Monstera dałem 20 pln więcej, a za BFK nawet kilkanaście złotych mniej niż za Raya.

Nie zrozum mnie źle, Salomon. :) Jak już wspomniałem wcześniej - są to błahostki, które pod taką czy inną postacią można znaleźć w nawet sporo droższych zegarkach. Po prostu je odnotowuję. :)

Edited by Seven

Seiko Monster faktycznie jest do kupienia w świecie za 179 dolarów ale pomarańczowy, zaś cena wyjsciowa jego to 400 dolarów:

sko3711blk2.jpg

Monster poza tym jest to duży zegarek i szczerze mówiąc mało dykretny, nie pasuje mi ten dizajn, no poza fantastyczną bransoletą.. za to walory użytkowe jako divera powalające na duuży plus:

blackmonster.jpg

Edited by Salomon

a BFK - wyjsciowa 525 dolarów okazyjna 205 dolarów na amazon:

http://www.amazon.co...h/dp/B000UQFCFM

to kinetik więc nie strikte automatic, ale bardziej podobny do mojego Black Mako niż ten Monster..

no wiec jeśli szukać okazji cenowych to zdarzają się black maki po 99 euro na bransolecie na stronach zza Odry..

PS. staram się tu być obiektywny.. aktualny tytanowy M-force od Orienta kompletnie do mnie nie przemawia..

Edited by Salomon

Monster poza tym jest to duży zegarek i szczerze mówiąc mało dykretny, nie pasuje mi ten dizajn, no poza fantastyczną bransoletą..

Ja właśnie do takiego wzornictwa zegarków jestem przyzwyczajony i dlatego z Rayem muszę się jeszcze trochę "oswoić". ;)

Bransoleta w Monsterze faktycznie jest fantastyczna, pewnie dlatego dostrzegam błahostki w innych zegarkach. :P

Mako jest dyskretny, indeksy są cienkie, w stylu Orienta a Ray podchodzi pod SEIKO właśnie, natomiast bransoleta w Monsterze ..hmm kurcze, może sobie kupię ten zegar właśnie dla tej bransolety..

pozdr Kolegę Seven

Wow!!! Co za kolekcja codziennie można zmieniać zegarek w zależności od nastroju.

pozdr wszystkich Was..

Ta...i w pewnym momencie "nie mam co na siebie włożyć"i kupuję następny.....