Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Arczibalbos

Pytanie o rok produkcji OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Zastanawiam się czy jest możliwe że mechanizm w mojej Omedze Geneve Nr 326----- mógł być wyprodukowany w 1973-74 roku.Mam do tego zegarka oryginalną podstemplowaną kartę gwarancyjną z datą sprzedaży lipiec 1974.Widziałem kilka tabel ale mam wątpliwości, można to jakoś potwierdzić?

 

Dzięki za pomoc ;)


Artur

Liczę czas...więc chyba nie jestem szczęśliwy?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werki o tym numerze powinny być produkowane około roku 1970-71 (tylko Speedmastery z takim oznaczeniem pochodzą z lat 73-74). Rok produkcji wynikający z numeru werku zazwyczaj jest wczesniejszy od roku sprzedaży.

Co do drugiego pytania to we wczesnych latach produkcji milion sztuk przypadał na kilka lat natomiast obecnie numery w jednym roku mogą się od siebie różnić o kilka milionów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Werki o tym numerze powinny być produkowane około roku 1970-71 (tylko Speedmastery z takim oznaczeniem pochodzą z lat 73-74). Rok produkcji wynikający z numeru werku zazwyczaj jest wczesniejszy od roku sprzedaży.

Co do drugiego pytania to we wczesnych latach produkcji milion sztuk przypadał na kilka lat natomiast obecnie numery w jednym roku mogą się od siebie różnić o kilka milionów.

 

 

Hmm, nie uważasz Yargoth, że to trochę dziwnie?Werk wyprodukowany 70-71 został sprzedany dopiero w 1974? Czyżby nie było wielu chętnych na te zegarki?Pewnie leżał gdzieś w składach magazynowych aż ktoś sobie o nim przypomniał ;)


Artur

Liczę czas...więc chyba nie jestem szczęśliwy?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki to nie samochody i raczej nie zwraca sie tu uwagi na rocznik dlatego firmy mogą produkować lub zamawiać werki z wyprzedzeniem. Dodatkowo w sklepach zegarki najcześciej leżą jakis czas (nie wiem jaką politykę magazynową ma Omega więc tego fragmentu nie uwzględniam). Mój Speedmaster mimo, że ściągany specjalnie dla mnie ma tę różnicę na poziomie mniej więcej dwóch lat wiec nie widzę w tym fakcie nic dziwnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zegarki to nie samochody i raczej nie zwraca sie tu uwagi na rocznik dlatego firmy mogą produkować lub zamawiać werki z wyprzedzeniem. Dodatkowo w sklepach zegarki najcześciej leżą jakis czas (nie wiem jaką politykę magazynową ma Omega więc tego fragmentu nie uwzględniam). Mój Speedmaster mimo, że ściągany specjalnie dla mnie ma tę różnicę na poziomie mniej więcej dwóch lat wiec nie widzę w tym fakcie nic dziwnego.

 

No tak, fakt.Chodziło mi bardziej o to żeby potwierdzić autentyczność dokumentów jakie posiadam.Z tego co piszesz wynika,że daty produkcji w porównaniu z numerami mają poślizg nawet kilku lat i widać to nawet porównując tabele podane na stronie Omegi.Moje papiery są więc jak najbardziej ok i nie muszę więc starać się o jakieś beznadziejne kartonowe certyfikaty w razie sprzedaży zegarka.

 

Pzdr!


Artur

Liczę czas...więc chyba nie jestem szczęśliwy?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.