Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość mugi

Eppner

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że niebawem skończy się Tobie miejsce i odpuścisz trochę... No ale jeszcze pozostaje Wojtek... Skutecznie zablokowaliście komukolwiek możliwość zakupienia choćby jednego Eppnera... No ale nic to ... kto bogatemu zabroni... ja nie kupię za takie pieniądze... Ładny zegar...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszku, jesteś WIELKI MISTRZ!! 

IMO, w naszym forumowym towarzystwie jesteś absolutnie NAJLEPSZY!

No i w tle widzę roczniaka. :)


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, dziadek napisał:

Leszku, jesteś WIELKI MISTRZ!! 

IMO, w naszym forumowym towarzystwie jesteś absolutnie NAJLEPSZY!

No i w tle widzę roczniaka. :)

Bezapelacyjnie bezsprzecznie...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wy tu ze jaj ze starego chłopa nie róbta ... 😉


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przygoda się skończyła trafiła w szereg 😉 a111.thumb.jpeg.c44c18703e1f6bddd1def7794efe828c.jpega112.thumb.jpeg.89d7c405f19eaf9504cefdc57b3a16b5.jpeg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z prawej, ostatnio pokazywany ma głęboką skrzynię, nie sadzę,aby tak miało być, mechanizm winien mieć podstawę ? Jaką ma głębokość ?

P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na podstawie czego tak twierdzisz ?

Moim zdaniem widzisz ... mylisz się , wszystkie na zdjęciu maja taka samą głębokość skrzyni. IMO to złudzenie optyczne, zmiana proporcji przy zdjęciu "rybim okiem" .  Odległości są dokładnie takie same we wszystkich ośmiu Eppnerach jakie mam. Sprawdź u siebie ...

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie zdjęć. Niczego więcej. Raczej zegary widziałem ze spasowanym tarczami bez zbędnych przerw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nie widziałeś Eppnerów i wczesnych Beckerów ... Trzeba pooglądać. 

Ciekawostką jest, że na forum (w posiadaniu forumowicza) jest bliźniak tego zegara z numerem z numerem o jeden mniejszym czyli 921. Trzeba zapyta czy też ma taką "szparę"...  Pozostałe rzeczy ma identyczne ... 😉


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dokładniej czytać temat , bo o bliźniaczym zegarze było :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pewno jeszcze mniej widziałem, bo Eppnera na żywo nie widziałem. 

Piękny zegar, wspaniale odnowiony. 

 

 

Pozdrawiam Jacek 

Edytowane przez JASI

"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A opis zakresu przeprowadzonej renowacji Osoba czytała? ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, tarant napisał:

A opis zakresu przeprowadzonej renowacji Osoba czytała? ;)

Jeśli o mnie chodzi, to tak, czytałem, zdjęcia oglądałem i w tej kwestii niczego się nie doszukałem. 

Pozdrawiam Jacek 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zostałem wpuszczony w maliny i zrobiłem z siebie głupka. 

Chyba faktycznie jestem głupi, że w tym temacie się odzywam. 

Następnym razem, to co widzę, zostawię dla siebie. 

OK. Nie było tematu. 

Pozdrawiam serdecznie Jacek 

 

PS 

Wcześniejszy post zmieniłem. 

Edytowane przez JASI

"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , bez przesady , nie ma o co kopie kruszyć ani o co się obrażać...

Powiem wam tylko, że "Eppnery" to moim zdaniem takie zegarowe dziwolągi , nie wiadomo czego się po nich spodziewać. Nie za bardzo mają odniesienie do innych zegarów choć znajduję drobne cechy wspólne z wczesnymi Beckerami i Berlińczykami. Każdy dostępny mi zegar i mechanizm jest przeze mnie dokładnie rozbierany i analizowany. Miałem ich kilkanaście w rękach i powiem, że niewiele więcej wiem niż przed zakupem pierwszego (no może troszkę). Bardzo trudno jest mi zdobyć "zewnętrzną" wiedzę w temacie zegarów wagowych. Mam jednak nieodparte wrażenie, że były one "produkcją" dodatkową. Ich produkcja ruszała w  chwilach problemów z realizacją  zamówień na zegary wieżowe i usługi z tą gałęzią  związane, Wiec powstawały nieregularnie z dużymi różnicami pomiędzy seriami.

:rolleyes:No ale to tylko takie moje luźne przemyślenia.

 

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój jest identyczny i ma taką samą "szparę" jeśli o głębokość usytuowania mechanizmu chodzi. To wynika z konstrukcji drzwi. One są normalnej grubości wewnątrz, ale przechodząc w zaokrąglenie- mają tylko cieniutką płytę zewnętrzną na łukach. To z jednej strony dla mnie bardzo eleganckie i lekkie jest, ale z drugiej myli odrobinkę optycznie, bo tarcza staje się w górnych częściach jakby za bardzo odsadzona od lica. Jednak jest osadzona idealnie na linii normalnej grubości konstrukcyjnej drzwi od wewnątrz patrząc. Niemrawo to opisałem, a zbyt ciemno na fotkę. Może jutro spróbuję zilustrować... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam wieżowego Eppnera wcześniejszego niż przełom XIX/XX wiek, a to chyba jest okres już po produkcji zegarów ściennych...

 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps.2  Tu też wspólneminają o takiej produkcji ....

Hmm ... ciekawe, ciekawe czyli co pośmiertnie produkował, tak późno ... kieszonki alternatywę stanowiły ? Ciekawe , bo z czegoś trzeba było utrzymać zakład i siebie i chyba nie z tych ponad 5 tyś wiszących produkowanych przez 20-30 lat, że tak „zadywagujję”. 

Nie śledzę kompletnie zegarów wieżowych, ale jeśli jest tak jak twierdzisz to co stanowiło tą alternatywę. Ekonomia jest jednak nieubłagana ...

Ps. Na szybko znalazłem takie coś ... już to czytałem kiedyś ...stad moje przekonanie. Trochę to się różni (co do zegarów wieżowych) od twojej informacji ... jak widać takowy jest z połowy XIXw w samym Wleniu 😉

http://wleninfo.pl/fabryka-zegarkow-we-wleniu/

Ale nadal podtrzymuję swoje odczucie 😉 o „akcyjności” produkcji zegarów wagowych ....

ps.2  

Tu też wspominają o takiej produkcji we Wleniu ... 

https://zegarkiipasja.pl/artykul/461-katalog-wyrobow-fabryki-edwarda-eppnera-w-srebrnej-gorze

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są bzdety... 17 letniego chłopca... sam ten zegar naprawiałem i jest on wykonany przez wysokiej klasy zegarmistrza- kowala... W zeszłym roku znalazłem na wieży jednego z kościołów Kotliny jeleniogórskiej pozostałości zegara sygnowanego Johann Gotlieb Becker Laehn 1779... coś się lata nie spinają... Zegar z Wlenia został przez wytwórnię A. Eppner zmodyfikowany poprzez zmianę wychwytu na nożycowy w 1860 około... 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam wszystkiego bzdetami nie nazywał ... 😉


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszek... co nazwałem "bzdetami"? Wszystko? 17 letni chłopiec robiący zaawansowany zegar kwadransowy z echem... to są bzdety... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.