Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość mugi

Eppner

Rekomendowane odpowiedzi

Wg tego co piszą na zatoce - gość jest aktywny od 10 lat... może to jakaś 'kosmiczna' pomyłka tylko ... ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ... już były takie ... 😉


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, WueM napisał:

Też mi tak wyszło. Zatem 4840 wahnięć na godzinę i okres drgań 180/121 sekundy.
Pracuję nad tabelką, wkrótce opublikuję. Policzysz jeszcze jakieś eppnery? 
Policzyłem przekładnie w zegarach z książki Tomka, też jest ciekawie.

Nr 1690 - koła 22,80,88,100 i zębniki po osiem .

Dokładam werk tarczę i skrzynię.

 

1690a.jpeg

1690.jpeg

IMG_2833.jpg

2561 - to samo czyli koła 22,80,88,100 i zębniki po osiem 

 

2561.jpeg

2561c.jpeg

2561a.jpeg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nr 1990 - to samo - koła  22/80/88/100. zebniki 8

1990a.jpeg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... w sumie to chyba jest sezon na 'tego' Eppnera... 
Klonują go ? czy jak ? 

https://m.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/a-eppner-co-breslau-soehne-regulator-wanduht-pendeluhr/1496942328-240-9506

tym razem Ham-burg

Ale można wyrwać go za pół ceny... 
Ewidentny przekręt... chyba że ktoś napisał virusa 'wstawiającego Eppnera na zatoce'...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zniknął ... nie jest dostępny - czyli ktoś coś kombinuje  ...


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz chyba ten znajomy który mi dał namiar na pierwszego (za 1275) zgłosił to do zatoki.... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga Ciekawostka ! 

Nr 4176 to swoisty dwart - wahadło ma długość całkowitą 53 cm. Liczba zębów 24/80/88/100 i zębniki 8 (poprawiona liczba zębów w kole wychwytowym - pierwotnie podane było 22). Dwa razy liczyłem po czym zmierzyłem koła - mimo to się pomyliłem.

Przy tej samej licznie zębów są od 4 do 5 mm mniejsze !  (np koło bębna w standard 28,5 mm - tu 24,5 mm) po przyjrzeniu się zęby są też minimalnie mniejsze ...

Przy kolejnym myciu pomierzę dokładnie.

Poniżej porównanie do wielkości standardowej (wahadło 68 cm)

IMG_1067.jpg

 

IMG_3108-kopia.jpg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Dwarf" - skrzat, krasnolud,  nie "dwart"... :)

 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście , tak to jest jak się pisze z tabletu ... masz rację oczywiście chodzi o karła w wydaniu angielskim 👍😉


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszek, z tym dwrfem to niemożliwe. Może któryś z zębników ma 7 zębów. O długości (zredukowanej) wahadła decyduje przekładnia chodu


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli od wieńca minutowego w górę...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się jutro rozebrać mechanizm , liczyłem przy złożonym mechanizmie , więc nie wykluczam błędu. Umyję go jutro i przy okazji dokładnie zmierzę i policzę ...

ps trochę policzyłem teoretycznie .... powinno mieć około 5540 wahnięć na godzinę, przy tej długości wahadła (aproksymowalem doługości  zredukowanej wahadła równej  42 cm a przy standardzie epnerowskiego mechanizmu  jest 55 cm ) Zatem  zębniki musiały by mieć mniej niż osiem zębów (raczej nie możliwe bo zbyt duży moment na ząb i pracowałby tylko jeden) albo koła pośrednie i minutowe powinny mieć po około 90 zębów i to możliwe (zęby są mniejsze ,) a koła zbliżone wielkością. Jutro rozbiorę mechanizm i wszystko będzie jasne

 😉

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, LESKOS napisał:

No to jakieś oszustwo , albo ktoś nie odwołał aukcji , bo to dokładnie ten sam zegar , który teraz jest już Wojtka ... 

porównajcie  z zamkniętą aukcją na zatoce ...

https://www.ebay.de/itm/A-Eppner-amp-Co-Breslau-amp-Soehne-Regulator-Wanduht-Pendeluhr-/402297650321?hash=item5daacefc91%3Ag%3AudIAAOSwN1Je6QKJ&nma=true&si=psdy4ccC4oylv4PA%2F%2Fg9GsDNp%2Bo%3D&orig_cvip=true&nordt=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557

Zear byl wystawiony na 2  roznych niemieckich ebay.

Jesli zegar zostal sprzedany na duzum ebay de a gosc nie skasowal aukcji na malym to w opcji kup teraz czesto automatycznie przedmiot jest wystawiony ponownie po zakonczeniu aukcji.

Mialen taki przypadek,,gosc dopiero po kilku dniach skasowal aukcje na drugim-wlasnie tym malym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej coś pokręcone było... Leskos podał finalną cenę 1415 EUR ... ta z 27.08 1275 EUR ibyła nadana ze 'skąd'tam'...  a ta ostatnia była w Hamburgu / Altonie i była za bodaj 650EUR. Nic się nie zgadza... No ale 2 ostanie, te z małej zatoczki są usunięte i chyba można ten temat uznać za zamknięty...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś z tym ponownym wystawianiem aukcji na lokalnycg portalach typu zatoka i alledrogo jest faktycznie . Miałem  podobną sytuację z kieszonką nomen omen Eppnera na allegro lokalnie i nie tylko ja ...

No cóż to tylko przestroga że koniecznie trzeba uważać bo świat nie jest doskonały 😉

 


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze jeden mechanizm NR 381 - tym razem również nietypowy . Dłuższe wahadło jak na Eppnera - 69 cm i liczba zębów od koła wychwytowego ... 30/70/70/120 (121) zębniki 8/8/8 . ilość wahnięć na godzinę 4593,75 i długość zredukowana wahadła pasuje - 610,5 mm .

 

381.jpeg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, LESKOS napisał:

Postaram się jutro rozebrać mechanizm , liczyłem przy złożonym mechanizmie , więc nie wykluczam błędu. Umyję go jutro i przy okazji dokładnie zmierzę i policzę ...

ps trochę policzyłem teoretycznie .... powinno mieć około 5540 wahnięć na godzinę, przy tej długości wahadła (aproksymowalem doługości  zredukowanej wahadła równej  42 cm a przy standardzie epnerowskiego mechanizmu  jest 55 cm ) Zatem  zębniki musiały by mieć mniej niż osiem zębów (raczej nie możliwe bo zbyt duży moment na ząb i pracowałby tylko jeden) albo koła pośrednie i minutowe powinny mieć po około 90 zębów i to możliwe (zęby są mniejsze ,) a koła zbliżone wielkością. Jutro rozbiorę mechanizm i wszystko będzie jasne

 😉

 

KOREKTA DO NUMERU 4176 - DWARF

pomyłka jednak w liczeniu 😉 

Koła 24/80/88/100

zębniki 8/8/8 

Liczba wahnięć na godzinę 5280 , długość zredukowana wahadła  462 mm .

I kto by pomyślał, że to tylko  różnica dwóch zębów w kole wychwytowym ... 🤔

całe życie się człowiek uczy;)

IMG_6150.jpg

IMG_6151.jpg

IMG_6153.jpg

IMG_6154.jpg

IMG_6155.jpg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze drobna kosmetyka, ale na razie widać że pracuje poprawnie , bez żadnego problemu. Skrzynia jak pisałem taka bardzo przeciętnej klasy ale oryginalna wydaje się. Brak śladów po innych mechanizmach, a plecy na 100% nie ruszane, z tej skrzyni.

Na razie na stanowisku testowym... 😉 

epper NN.jpeg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pracowicie "przetykanej" nocy,  na chodzie i w miejscu  ;) docelowym✌️

:rolleyes:

IMG_6360 2.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie zrobiony i bardzo ładnie wyglądają te skośne oczki na plecach.

Dla mnie osobiście, im skrzynka jest prostsza tym ładniejsza. 

"Kur zapiał", przez te zegary to sobie mocno podziurawisz tą swoją piękniutką "chatę" z bala. :)

:)Twój spadkobierca będzie miał tylko dwa wyjścia, albo zostawić całą kolekcję dla kolejnych potomnych, albo próbować bezśladowo flekować bale.:P


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, dziadek napisał:

Bardzo ładnie zrobiony i bardzo ładnie wyglądają te skośne oczki na plecach.

Dla mnie osobiście, im skrzynka jest prostsza tym ładniejsza. 

"Kur zapiał", przez te zegary to sobie mocno podziurawisz tą swoją piękniutką "chatę" z bala. :)

:)Twój spadkobierca będzie miał tylko dwa wyjścia, albo zostawić całą kolekcję dla kolejnych potomnych, albo próbować bezśladowo flekować bale.:P

Albo pomyśli że to robale  i zamówi deratyzację:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, shreq napisał:

Albo pomyśli że to robale  i zamówi deratyzację:lol:

Eee... deratyzację? Chyba dezynsekcję... ;)

 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć że mieszkam na rolniczej wsi ... no i wokół pełno pól a na nich  myszy, nornic , czasami jesienią wprowadzają się do środka przez uchylony balkon albo okno (łatwo się wspinać po belkach) . Tak, że deratyzacja mi nie obca. ale jeśli chodzi o zegary i dziury w ścianach to Krzychu ma rację !!! ;)

Ps. Otwory pięknie zamyka się kitem świerkowym. :D


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się! Tak bywa, jak  piszę szybciej niż myślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.