Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość mugi

Eppner

Rekomendowane odpowiedzi

Też myślałem , nie o oszukiwaniu , a  o uniknięciu efektów ,, świeżego " drewna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

🤔 Nasz kochany Krzyś znowu zachował się jak "słonik w składzie porcelany" ... 😂🙃 taka już jego osobliwość. 

Ps. drewno liściaste , olcha, czereśnia albo coś podobnego musi być wysezonowane. Można szukać starych zniszczonych drewnianym mebli, ale to taki sam problem jak znalezienie wysezonowanych desek. Na szczęście jest parę pracowni gdzie można taki materiał zamówić i nawet kupić przycięty do wymiaru, fornirowanie oczywiście orzechem, zobaczymy czy samemu czy pod prasą, no i dalej już z górki. 

Nie śpieszy się.  

 

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz dlaczego się tu już prawie wogóle nie pojawiam, jak i kilku innych kolegów? To Ci Leszku powiem... Twoje przemądrzałe komentarze, wszystko "wiedzenie" i wypowiedź na każdy temat, nie znosząca sprzeciwu, jest trudna do strawienia ... Z Tobą nie ma rozmowy, każda opinia przez Ciebie wygłoszona nie może być zanegowana, a próba dyskusji spotyka się z drwiną... Widzisz, stworzyłeś piękną kolekcje wyliganych (to po naszemu) preparatów... Powiem Ci Leszku, że w pewnych kręgach funkcjonuje nawet określenie "wylizał jak Leskos zegar"... ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ci ulżyło... możesz jeszcze coś "walnąć o lizaniu i preparowaniu" i czym tam chcesz jak Ci to poprawi humor... ja tam się nie obrażam, a w pewnym sensie przyjmuję to nawet jak krytykę konstruktywną. W sumie to nie za bardzo wiem o czym mówisz i o jakim wymądrzaniu się piszesz , bo tak przynajmniej od półtorej roku nie wypowiedziałem się merytoryczne pod żadnym wpisem dotyczącym cudzych zegarów ani w żadnej merytorycznej dyskusji pod żadnym tematem.

A co do tego, że czasami "zachowujesz się" obrażając na lewo i prawo, nie kontrolując emocji - to mam swoje zdanie na ten temat. Ale dość, bo ci znowu skoczy ciśnienie.

Tak czasami bywa, że odczytujemy niewłaściwie intencje przez paradygmat własnych doświadczeń. A świat nie jest taki zły... 

Kiedyś było takie pismo satyryczne SZPILKI ... a pod tytułem taka drobnym drukiem sentencja... "Prawdziwa cnota krytyki się nie boi"  -  i nie chodzi o cnoty niewieście.

Tak naprawdę to przykro mi, że tak to wszystko odbierasz na "gorzko", a mnie starasz się dokopać jak jakiemuś burkowi przy budzie ... 


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.02.2022 o 08:39, LESKOS napisał(-a):

do drugiego mechanizmu muszę dorobić skrzynię

Już trochę czasu minęło. 

Jak tam prace nad skrzynką? 

 

Pozdrawiam Jacek 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak czasu... i trochę weny - na razie muszę dokończyć starsze tematy w robocie ... 😉 

Ale i do Eppnera dojdziemy ...

2C5DE22F-CEDE-4A35-8190-07B9FE35981D.jpg

IMG_1645.jpg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, LESKOS napisał(-a):

Brak czasu... i trochę weny  ... 😉 

 

Leszku - czyżby przyczyną była tajemnicza liczba 65 ;) 

 

Nie poddawaj się :) 

Roman

Edytowane przez Kieszonkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ! 

Trochę pewnie i tak 🤔... 😉 ale głównie problemy w pracy, a i trochę w domu, zresztą kto ich nie ma ostatnio...

Taaa... ostatnie półtora miesiąca było bardzo wymagające, a odkrywam, że "zasobów" do realizacji po stronie mojej skromnej osoby ubyło i to sporo. I nie ta głowa...

Czas coraz szybciej ucieka, to tak wbrew logice i fizyce. 

Poddawać się nie poddaje, ale to nie ma w praktyce znaczenia.

:rolleyes:

 


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yes!!!! Udało mi się kupić za przysłowiowe „psie pieniądze” brakujący wychylnik ✌️

😀

618D6E3E-86DC-45DC-A36C-3BA23697CB9E.jpeg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykład zegara z portalu ogłoszeniowego z mechanizmem krzyżowym, który raczej nie widział ani Wlenia ani Srebrnej Góry. Miejsce produkcji?..🤔

W ramach ciekawostki.

6FD5652E-19F9-47A1-B79D-F487ECF8A671.jpeg

6F1FDA1F-CB7B-4BC9-88D1-5CD88FE36CC2.jpeg

67A9C8DB-DFD6-4F80-8D8C-15320CFFF486.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słaba...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kołatki mosiądzowe 😉


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na niemieckim portalu aukcyjnym pojawił się taki oto zegar kominkowy braci Eppner.

Na uwagę zasługuje sygnatura na mechanizmie, która wybita jest na innej, dobrze wszystkim znanej😁🤪

2.jpg

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy krajowego magika w nabijaniu takich osobliwości. Ciekawe, czy to własny, niemiecki "produkt". Prawdopodobieństwo, że to przebita sygnatura z epoki wydaje się być bliskie 0. Numer seryjny werku (ca 1890) pasuje do dedykacji. Obudowa jest nieźle wykonana.

 

eppner.thumb.jpg.bbdea5524830c7987ee0c6404bd9e79a.jpg00.thumb.jpg.f80629a696d1971a019655e2c34abcb8.jpg

s-l10.thumb.jpg.a3084a246087ad1217942d540922d9ca.jpg

Edytowane przez Anansi

Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jakim celu takie wybicie sygnatury, bo zegar tak czy tak bardzo ładny. Wątpię, aby taka firma jak Gebr. Eppner tak brzydko naniosła swoją sygnaturę i to jeszcze na kogoś innego.

Tutaj jeszcze dla porównania sygnatura Gebr. Eppner i A. Eppner w podobnym przypadku.

ppner.jpg

eppner.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach ciekawostek. Mechanizm zegara precyzyjnego, Friedrich August Görke z dawnego Zgorzelca ;)

Wygląda znajomo

1233.jpg

123.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby wrócić na właściwe "tory" mechanizmów i zegarów Eppnera w temacie - trafiłem ostatnio na dwa egzemplarze. Trochę zmasakrowane próbą renowacji przez amatora (no trochę gorszego ode mnie 😂) ... ale do uratowania ;)

Na razie na zachętę żeby temat nie umarł we mrokach i czeluściach forum wstawiam dwie fotki (zakupowe) . Roboty trochę będzie ale ...myślę że coś z tego będzie.

Jak się za nie zabiorę ... przejdę do szczegółów :rolleyes: i jak zwykle je pokażę zainteresowanym.

2B3D12F6-A456-4510-83DF-51588BDFC6B9_1_105_c.jpeg

6C7089EB-4E8B-4D02-B228-0933A5B44831_1_201_a.jpeg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy, to czarny był, czy został przejechany na czarno ? 🤔 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, nie jest czarny ... takie zdjęcie 😂 . Poniżej jak to wygląda normalnie 😉 

Zrzut ekranu 2023-08-5 o 21.51.23.png


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, LESKOS napisał(-a):

Żeby wrócić na właściwe "tory" mechanizmów i zegarów Eppnera w temacie - trafiłem ostatnio na dwa egzemplarze. Trochę zmasakrowane próbą renowacji przez amatora (no trochę gorszego ode mnie 😂) ... ale do uratowania ;)

Na razie na zachętę żeby temat nie umarł we mrokach i czeluściach forum wstawiam dwie fotki (zakupowe) . Roboty trochę będzie ale ...myślę że coś z tego będzie.

Jak się za nie zabiorę ... przejdę do szczegółów :rolleyes: i jak zwykle je pokażę zainteresowanym.

2B3D12F6-A456-4510-83DF-51588BDFC6B9_1_105_c.jpeg

6C7089EB-4E8B-4D02-B228-0933A5B44831_1_201_a.jpeg

 

Cut  - miut 😁✌️.

 

Eppnery może sobie kupic każdy.

W każdym sklepie z Eppnerami 😄👏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.