Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Greenwatch

Prosze o pomoc w wyborze garniturowca do 4k

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, ze temat pojawial sie w wielu watkach, ale jakos do konca nie byl w 100% zgodny z moimi potrzebami, a i ceny mam wrazenie ostatnio sie troche zmienily, dlatego zalozylem ten temat.

 

Moze troszke w ramach wstepu

Zaczelo sie typowo - pomyslalem, ze przyszedl czas na zakup pierwszego ZEGARKA. Planowalem przeznaczyc na ten cel ok 1500pln ;)

Wybralem sie do centrum handlowego i w oko wpadl mi Tissot La Locle - wersja tylko z indeksami na czarnym pasku. Przymierzylem go, ale nie zdecydowalem sie na zakup. Po powrocie do domu postanowilem troszke poczytac o zegarkach w internecie... no i wpadlem jak sliwka... w to forum. Motto - "pomozemy Ci przekroczyc budzet" - jakze trafne okazalo sie w moim przypadku. Oczywiscie zafascynowala mnie Stowa i bylem 100% zdecydowany na Antea Creme, niestety zapal moj ostygl, gdy zobaczylem termin realizacji - zalamanie, prawie pol roku! Dlatego dalej szperajac na forum odkrylem Davose Classic i Zeno, jednak problem polega na tym, ze nigdzie nie moge tych zegarkow obejrzec na zywo, dodatkowo Zeno prezentowany w tym linku ma biala tarcze, natomiast w opisie jednego ze sklepow jest to pastel.... wreszcie szukajac w serwisie aukcyjnym znalazlem rowniez ciekawe oferty na ML z serii Pontos - ktore ogladajac w salonach wydawaly sie poza zasiegiem - ceny startuja od 5k, a na aukcjach 3-4k... i tak sie moj budzet troszke rozrosl.

Zastanawia mnie tylko dlaczego np wspomniane ML sa tak przecenione na aukcjach, podczas gdy np. B&M ktory kosztuje tyle samo w salonie nie wystepuje praktycznie na aukcjach.

 

Podsumowujac:

Szukam zegarka maksymalnie prostego -czas + data, okragla tarcza ok 40mm,bialy albo czarny - idealem z wygladu jest Stowa Antea, na pasku.

Poniewaz bedzie to moj pierwszy ZEGAREK, a kwota jest dla mnie dosc duza, chcialbym rowniez, zeby to byl maksymalnie prestizowy model.

Bede wdzieczny za wszelkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
......Zastanawia mnie tylko dlaczego np wspomniane ML sa tak przecenione na aukcjach, podczas gdy np. B&M ktory kosztuje tyle samo w salonie nie wystepuje praktycznie na aukcjach.......

 

Nikt nie zajal sie na powaznie sprzedaz B&M. Przecenione sa tak samo, 40%. Chyba tylko Ebel jest przeceniany wiecej - 50% ;)

 

A odpowiedz na Twoje pytanie jest nastepujaca:

- po pierwsze primo - pomozemy Ci przekroczyc 4k :D

- po drugie primo - Aqua Terra, szukaj, szukaj a znajdziesz za 5k :)


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może jak nie Stowa Antea to Marine Orginal ? Dostępny chyba pod koniec maja. Może to nie do końca garniturowiec , ale na siłę można go pod tę kategorie podciągnąć . To jest moja kolejna przystań i wrzucam do skarbonki co mi tylko w ręce wpadnie ;) . I jak już zauważyłeś wszystko przez to forum !! Bardzo łatwo można się uzależnić od tej całej "bandy" maniaków czasomierzy :) . A zegarek według mnie jest po prostu przepiękny !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Zamiast Stowy Antea, proponowałbym Marine

1233069634-4600.jpg

b13.jpg

Piękny ponadczasowy design, świetne werki (masz do wyboru automat albo manual, ja jednak bym się decydował na Unitasa z racji jego pięknego wyglądu i faktu, że dużo jest automatów) do tego jakże pięknie ozdobiony, termin realizacji, 6-8tygodni i myślę, że jest tego warta.

Poza tym przy ewentualnej odsprzedaży nie będziesz miał większych problemów.

2.Eberhard Traversetolo (nieco droższy niż 4k, ale może udało by ci się gdzieś upolować nieco taniej)

OneSound_Eberhard.jpg

IMO również, piękny, mechanizm o naciągu ręcznym (ten sam co w STOWA Unitas 6498)

3.Przy dobrych wiatrach NOMOS TANGENTE (ma już in housowy werk)

myślę, że zdjęcia mówią same za siebie...

http://home.watchprosite.com/img/watchpros...mage.668451.jpg

(myślę, że z całego towarzystwa najbardziej prestiżowa i ciekawa propozycja)

home_image.668451.jpg

 

PS:Przejrzyj sobie jeszcze ofertę eposa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
idealem z wygladu jest Stowa Antea, na pasku.

 

Jak Ci się podoba - to poczekaj. Po co masz być potem niezadowolony ?

Aqua Terra to zupełnie inny styl (przy okazji te z nowym mechanizmem są ciekawsze ale w zupełnie inne cenie). Jak do garnituru to już lepiej TH Carrera (testy własne to i podejście subiektywne).

W podobnym stylu jak Ci się podoba to jeszcze Nomos (nie pamiętam, ale chyba mniejszy), Epos Originale, Eterna Soleure (!) - nówka ok 5 tys (oczywiście nie w salonie ale u sprawdzonego dostawcy internetowego), MeisterSinger.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak Ci się podoba - to poczekaj. Po co masz być potem niezadowolony ?

popieram, zwłaszcza, że z limitu 4k jeszcze co nieco zostanie i można kupić drugi, którym będziesz się cieszył w oczekiwaniu na Stowę. Żeby dywersyfikować - najlepiej w trochę innym stylu, na przykład coś na bransolecie, jakiś bardziej casual czy wręcz nurek... Wybór jest Twój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- po pierwsze primo - pomozemy Ci przekroczyc 4k :)

- po drugie primo - Aqua Terra, szukaj, szukaj a znajdziesz za 5k :D

 

Jestescie niemozliwi, zeby tak od razu w pierwszym poscie o 20% naciagac budzet, ktory zwazywszy na kwote wyjsciowa 1500 i tak jest juz makabrycznie naciagniety ;)

 

Aqua Terra - moze nie do konca sprecyzowalem, a moze nie widzialem odpowiedniego modelu, ale szukam zegarka bez "zlotych" dodatkow, czern, biel, ewentualnie niebieskie wskazowki:)

 

koledzy elvvis i Mr.X - Marinka jest sliczna, ale Antea to milosc od pierwszego wejrzenia, wiec chyba dobrze radza Pinus i Kyle, ze warto poczekac, a kupowac obydwa modele Stowy- to raczej ryzykowne, bo prawdopodobnie jeden by skonczyl w szufladzie, dlatego kolejny pomysl - to zakup czegos innego teraz, no i pol roku czasu, zeby uzbierac na Antee, moze - euro spadnie:)

 

Eberhard Traversetolo - super, ale to bardziej uniwersalny zegarek, obecnie szukam czegos typowo do garnituru.

NOMOS TANGENTE - nie widzialem na zywo, ale z opisu - moze byc troche za maly - mimo ze ogolny wyglad idealny!

 

Eterna Soleure i MeisterSinger - jakie konkretnie modele? (nie mam rozeznania w cenach, nie chcialbym, zeby spodobal mi sie akurat model za 15k:)

 

Przy okazji pytanie- w nastepnym tygodniu bede prawdopodobnie w Wwie - w ktorym centrum handlowym jest najwiekszy wybor zegarkow , zebym mogl jak najwiecej obejrzec na zywo?

 

Dziekuje za wszystkie dotychczasowe propozycje, moze ktos cos jeszcze zaproponuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tradycyjnie wstawię swojego "typa" ;)

8791.jpg

BM Classima Executives. Podobno można go znaleźć już od 5k. Ale podobno (ktoś pisał na forum). W salonie chyba więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BM Classima Executives. Podobno można go znaleźć już od 5k. Ale podobno (ktoś pisał na forum). W salonie chyba więcej...

 

mimo ze nie nastawialem sie na zegarek z rzymskimi cyframi, to musze przyznac, ze ten mnie zauroczyl i spedzilem przed szyba wystawowa pare minut dlatego wspomnialem w pierwszym poscie o B&M, ale cena wystawiona 6299 - mnie odrzucila, co prawda na wystawie byl chyba model z czarnymi wskazowkami:), obok byl za 5k ale wersja kwarcowa, chociaz jak teraz to pisze to troszke powatpiewam... 5k za kwarca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja jeszcze tradycyjnie dodam Orisa, skoro chcesz coś teraz, a na Stowę będziesz zbierał. Jeżeli 40 mm to rzuć okiem na model Artelier Date tutaj, na żywo jeszcze dużo ładniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Greenwatch, 5k za kwarca nie dawaj ;) 6299 to dużo, fakt, ale jakbym tyle miał, to bym się chyba na niego zdecydował... Ktoś dopisał tu na forum, że można go mieć "już od 5k", ale nie pamiętam, kiedy to było. Może jakieś nie-polskie aukcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
............

 

Aqua Terra - moze nie do konca sprecyzowalem, a moze nie widzialem odpowiedniego modelu, ale szukam zegarka bez "zlotych" dodatkow, czern, biel, ewentualnie niebieskie wskazowki:)

 

............

 

Nie wierze .....

 

Niebieska

 

post-4829-0-87299300-1331128673.jpg

 

Czarna

 

post-4829-0-02725600-1331128676.jpg

 

Ivory

 

post-4829-0-38684600-1331128677.jpg

 

biala + zlote indeksy

 

post-4829-0-72301100-1331128678.jpg

 

biala

 

post-4829-0-54714700-1331128679.jpg

 

Uff, praca domowa odrobiona ;)


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Greenwatch, 5k za kwarca nie dawaj ;) 6299 to dużo, fakt, ale jakbym tyle miał, to bym się chyba na niego zdecydował... Ktoś dopisał tu na forum, że można go mieć "już od 5k", ale nie pamiętam, kiedy to było. Może jakieś nie-polskie aukcje?

 

bEEf - Oczywiscie zdecydowalem sie na mechanika, wiec nie kupie kwarca, zwatpilem.. w sensie, czy to faktycznie kwarc, myslalem,ze moze po prostu jakis tanszy mechanik tam siedzi:)

A tak przy okazji - ten Longines od szefa fajny - nie wiem czy dobrze zidentyfikowalem model, ale producent podaje,ze srednica 32mm - jaki masz obwod nadgarstka jezeli to nie jest zbyt intymne pytanie:)??, bo swietnie wyglada na rece. Czy jest odpowiednik mechaniczny?

 

 

Kyle - Oris - ciekawy, postaram sie przyjrzec mu blizej w weekend

 

Switch107 - widzisz... tak jak pisalem, dopiero zaczynam przygode z zegarkami, wrzucilem Aque i akurat wyskoczyl mi ten ze zlotymi - wiec dalej nie szukalem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bEEf - Oczywiscie zdecydowalem sie na mechanika, wiec nie kupie kwarca, zwatpilem.. w sensie, czy to faktycznie kwarc, myslalem,ze moze po prostu jakis tanszy mechanik tam siedzi:)

A tak przy okazji - ten Longines od szefa fajny - nie wiem czy dobrze zidentyfikowalem model, ale producent podaje,ze srednica 32mm - jaki masz obwod nadgarstka jezeli to nie jest zbyt intymne pytanie:)??, bo swietnie wyglada na rece. Czy jest odpowiednik mechaniczny?

Dzięki :blink: To akurat model z serii "Presence" o rozmiarze 38mm. Też się zastanawiam, czy jest odpowiednik mechaniczny - na razie mi wychodzi, że mechaniki są tylko mniejsze, z serii Grande Classique... No ale na stronie Longinesa piszą:

 

"This site only shows a small range of models selected from the Longines collections."

 

Trzeba pewnie by uderzyć do Kruka i zapytać, na pewno mają odpowiednie katalogi z dostępnymi modelami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów, akurat dzisiaj kupiłem garniturowca, maksymalnie klasycznego i myślę, że w okolicach Twojego pierwotnego budżetu. Na żywo rzucił mnie o glebę, po prostu elegancja w każdym calu. Chodzi mi o Longines Presence Automatic L4.721.2.42.2 Jednocześnie jest to odpowiedź na post powyżej - jest Presence w automacie. Cena wg nowego cennika ok 2600 pln, ja kupiłem jeszcze wg starego, po negocjacjach 1940 pln w Łodzi. Fotek niestety nie mam, ale chodzi o ten: http://www.likebuy.com/showproduct.asp?id=10719

Smutna nowina jest taka, że niestety kupiłem go jako prezent i jestem zmuszony oddać, ale mam straszne ciągoty żeby sobie zostawić :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam kolegów, akurat dzisiaj kupiłem garniturowca, maksymalnie klasycznego i myślę, że w okolicach Twojego pierwotnego budżetu. Na żywo rzucił mnie o glebę, po prostu elegancja w każdym calu. Chodzi mi o Longines Presence Automatic L4.721.2.42.2 Jednocześnie jest to odpowiedź na post powyżej - jest Presence w automacie. Cena wg nowego cennika ok 2600 pln, ja kupiłem jeszcze wg starego, po negocjacjach 1940 pln w Łodzi. Fotek niestety nie mam, ale chodzi o ten: http://www.likebuy.com/showproduct.asp?id=10719

Smutna nowina jest taka, że niestety kupiłem go jako prezent i jestem zmuszony oddać, ale mam straszne ciągoty żeby sobie zostawić :P

 

... kolejny prezent;), wczesniej bEEf, dostal slicznego, gdzies na forum ktos pisal, ze dostal od kolegi omesie za 20k... mi jakos nikt nie chce dac takiego zegarka - pewnie nie zasluzylem.

a tak powazniej - mozesz need44 sprawdzic jaka srednice ma Twoj zegarek, bo przekopalem sporo stron w necie i nie widzialem automatica o takiej srednicy jak bEEfa, wszystkie sa 34mm. no i oczywiscie nie dawalbym go w prezencie, gdyby mi sie tak spodobal :P

 

 

Czy macie jeszcze jakis pomysl na zegarek w ww. budzecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze Mido jakies?

 

2499-bild_gr1213139901.jpg

 

M3890.4.18.4.lge.jpg

 

albo Sinn:

 

wi2bdt.jpg

 

i jeszcze zostanie na fajnego nurka na "po pracy"... :)

 

Pzdr

Spinner


SPINNERSTRAPy - szukaj na Instagranie lub FB po haśle "spinnerstraps"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za propozycje, ale zaproponowane MIDO to nie jest to czego szukam:)

 

Generalnie nie myslalem, ze tyle czasu mi zajmie kupno tego zegarka, minely juz 3 tygodnie, a ja ciagle nie mam wybranego tego jednego, codziennie cos ogladam, mierze, czytam w necie i chyba jestem dalej od decyzji zakupowej niz na poczatku, zona grozi rozwodem, bo caly wolny czas przeznaczam na zegarek ;), wiec chyba bede musial niebawem podjac ostateczna decyzje, ale juz wiem, ze nie ma jednego idealnego zegarka, ten ma sliczne to, drugi cos innego... wiec juz wiem na pewno, ze bede mial wiecej zegarkow, rozlozy sie to w czasie, ale coz:) dobrze,ze zegarek to nie zona - mozna miec wiecej niz jeden:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i oto chodzi ;)

Nie można mieć all in one :)


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To może jak nie Stowa Antea to Marine Orginal ? Dostępny chyba pod koniec maja. Może to nie do końca garniturowiec , ale na siłę można go pod tę kategorie podciągnąć . To jest moja kolejna przystań i wrzucam do skarbonki co mi tylko w ręce wpadnie :) . I jak już zauważyłeś wszystko przez to forum !! Bardzo łatwo można się uzależnić od tej całej "bandy" maniaków czasomierzy ;) . A zegarek według mnie jest po prostu przepiękny !

a teraz marine original dostepna jest z czarna tarcza. kolejny problem - która ładniejsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio cierpie na chroniczny brak czasu :lol: ale tej histrorii nalezy sie zakonczenie.

 

Po trafieniu na to forum, powstal w mej glowie taki metlik, ze bylem bliski odstapienia od zakupu.

Podobalo mi sie tyle zegarkow, a musialem zdecydowac sie na jeden, co nie jest latwe, ale pomyslalem, ze jak odloze

zakup zegarka, to przy kazdym kolejnym budzecie bede mial podobny problem

 

Coz trzeba bylo sie na cos zdecydowac.

Wybralem kilka modeli ktore najbardziej mi sie podobaly.

Zastanawialem sie jakie kryterium wyboru zastosowac

Zdecydowalem sie na wybor zegarka, ktory bedzie mi sie najbardziej podobal, bez zwracania wiekszej uwagi na np. mechanizm, zreszta w tej grupie wiekszosc mechanizmow jest bardzo podobna.

 

Rozpoczal sie wiec "test nadgarstkowy" - ktory mozna powiedziec byl punktem kulminacyjnym tej historii.

 

 

Do walki o moj nadgarstek staneli:

 

1. Davosa classic

post-27268-0-22258000-1331221985.jpg

 

2. EPOS 3387

post-27268-0-22090900-1331221986.jpg

 

3. EPOS Passion 3366

post-27268-0-17871900-1331221987.jpg

 

4. EPOS SOPHISTIQUEE 3386

post-27268-0-25159900-1331221988.jpg

 

5. Longines

post-27268-0-45730500-1331221989.jpg

 

6. Oris

post-27268-0-39722600-1331221990.jpg

 

7. ML Pontos Automatique Gents

post-27268-0-34205500-1331221991.jpg

 

8. Zeno

post-27268-0-47170400-1331221992.jpg

 

... prawie jak cwiercfinal lm:)

 

 

Zeby nie wyszla z tego powiesc, opuszcze chronologie.

 

Davosa i Zeno odpadly niejako walkowerem - nie moglem ich nigdzie przymierzyc.

 

Z pozostalych - szybko zrezygnowalem z Eposa 3366, Longinesa, Orisa - jakos mi "nie lezaly"

Po dluzszym zastanowieniu zrezygnowalem tez z Eposa 3386 - mimo ciekawej tarczy,jednak do jego stylistyki zdecydowanie lepiej pasowalby grubszy pasek.

 

Swietnie lezal Epos 3387 , ale gdy zalozylem ML Pontosa - wiedzialem, ze to jest to, po prostu idealny dla mnie.

 

Przystapilem wiec do negocjacji cenowej, jednak sprzedawcy byli malo elastyczni i mimo,ze bylem przygotowany, ze wyjde z zegarkiem - odpuscilem zakup. Pomyslalem, ze rozejrze sie jeszcze w necie, moze na forum pojawi sie cos ciekawego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I juz epilog, jak przystalo na dobra historie odrobine zaskakujacy:

 

Kupilem takiego Pontosa (zdjecie na razie z netu):

post-27268-0-18809800-1331221995.jpg

 

 

Dlaczego? Wplynelo na to kilka spraw:

 

1. Pod wplywem tego forum, oraz mojej rosnacej fascynacji zegarkami, zmienilem zupelnie podejscie.Gdy urodzil sie pomysl zakupu zegarka, myslalem - przymierze kilka, wybiore jeden, kupie i bedzie po temacie. Teraz juz wiem, ze jeden zegarek mi nie wystarczy:)

 

2. Dlatego nie chcialem wydac calego budzetu, czy wrecz go naciagnac kupujac jeden zegarek, zeby sie nie przyblokowac z zakupami na kilka miesiecy.A ten ML byl w fajnej cenie:)

 

3. Wiem, ze kupiony zegarek to starszy model, nie ma tak pieknej koperty, a szczegolnie wyprofilowanej oslonki koronki i samej koronki jak ML z poprzedniego postu, ale wiem tez, ze kazdy z tych zegarkow predzej czy pozniej mi sie opatrzy, wiec uznalem ze to rozwiazanie bedzie "rozsadniejsze".

 

4. Zaden z zegarkow ktore teraz chcialem kupic nie jest tym, ktory chcialbym zostawic potomnym.

 

5. Wreszcie - potraktowalem ten zakup jako tylko pierwszy etap w mojej przygodzie z zegarkami.

 

 

Teraz pare zdan o "moim Pontosie" - mimo wczesniejszych obaw, zegarek nie jest "upstrzony" - ma czytelna tarcze, wskazowka GMT- czy jak ja sie tam zwie jest bardzo subtelna i nie przeszkadza, a jej tlo w naturze jest bardziej stonowane. No i wskazowka sekundowa - mnie po prostu miazdzy i hipnotyzuje, jest taka wielka, a przy tym tak smukla, ciezko z niej wzrok spuscic:). Do tego zegarek jest w optymalnym dla mnie rozmiarze, czyli 40mm, pasek 20- wiec idealna proporcja:)

Jedyny minus jaki do tej pory odkrylem - to brak szybkiego ustawiania daty:( Nie wiem jeszcze jakie odchyly dobowe ma mechanizm, ale kiedys to sprawdze. Ogolnie jestem zadowolony z zakupu.

 

W tym miejscu chcialbym bardzo goraco podziekowac wszystkim, ktorzy sluzyli mi rada i pomyslami, zarowno w tym watku jak i na PW - jeszcze raz - Bardzo Wam Dziekuje!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny post, przylozyles sie solidnie do zakupu. Twoj ML bardzo fajny, wskazowka GMT rzeczywiscie wyglada bardzo dyskretnie, wiec ujdzie do garnituru na codzien.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo fajny post, przylozyles sie solidnie do zakupu. Twoj ML bardzo fajny, wskazowka GMT rzeczywiscie wyglada bardzo dyskretnie, wiec ujdzie do garnituru na codzien.

 

Zgadzam się - z jednym wyjątkiem, jak dla mnie garniturowiec taki na spotkania powinien być mniej mdły czyli mniej klasyczny niż zegarek wieczorowy. Czyli "pasuje bardzo" a nie "ujdzie".

Obecnie do garniturów nosi się zegarki zdecydowanie bardziej sportowe w charakterze (ile zachwytów jest nad Portugalczykiem z chrono) a funkcja GMT jest zdecydowanie bardziej "biznesowa".

Jak widać długie i rozsądne poszukiwania prowadzą do dobrego, choć niekoniecznie oczekiwanego finału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak koledzy zauwazyli, dzieki wskazowce GMT - zegarek moim zdaniem pasuje do garnituru w ujeciu biznesowym. Zawahalbym sie, zeby go zalozyc na wieczor, bo tam raczej czarna tarcza pasuje, ale do pracy jest idealny:)

 

przy okazji mam dwa pytania:

1. W nowym zegarku 2 czasy sa zsynchronizowane, jednak po przestawieniu wskazowki GMT - to sie rozjezdza - czy macie jakis prosty sposob,zeby pozniej te wskazowki znowu zsynchronizowac? czy zegarek wydaje jakis charakterystyczny odglos - gdy to nastepuje?

 

2. Mam pytanie o mechanizm - doczytalem sie, ze to modyfikowana ETA 2893-2 - w moim zegarku jest oznaczenie ML10 - czy moze mi ktos napisac cos wiecej, czy sa w nim faktycznie jakies modyfikacje ety?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.